Boty na forum

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.
wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Boty na forum

Post autor: wicy » 13 marca 2016, 20:14

To jakaś nowa plaga? Nalot botów? Płatnych nabijaczy postów? O co chodzi?

Pojawiają się jacyś dziwni użytkownicy, jednorazowo pisą po 5 postów, każdy ma jakąś treść, niby odnoszącą się jakoś tam do tematu, ale w sumie nic nie znaczącą:
"też nonawiam pytanie", "bardzo mi ta odpowiedź pomogła", "podoba mi się to również", i pewnie więcej się nie pokazują.

Głupieję w takiej sytuacji, nie wiem czy czytać nowe posty, czy nie, pisać odpowiedzi, czy nie.
Może - prośba do adminów - postarajcie się jakoś ogarnąć sytuację. Wprowadzić jakieś captcha, pola profilu, cokolwiek by odróżnić normalnych userów od trolli :(
_________
forgen.pl

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Boty na forum

Post autor: Aviator » 14 marca 2016, 04:28

To są normalne spamujace osobniki usuwamy ich po kilkanaście dziennie.
Niestety nie jesteśmy ma forum po 24 godziny na dobę...

PS.
tylko nie zglaszajacie takich postów bo dokladacie nam tym pracy, my wszystko widzimy.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Boty na forum

Post autor: wicy » 18 marca 2016, 21:09

No nie zgłaszajcie, ale coś mnie strzela jak np. taki dzbonki po rejestracji wypluwa z siebie równe 5 postów nic nie znaczących, a momentami nawet bez sensu.
Jak to działa? Automaty przechodzą captcha i wrzucają zdawkowe teksty z jakiejś bazy?
Jak to jest na innych forach - pytanie do innych userów - też macie takich zalew takich troli?
_________
forgen.pl

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Boty na forum

Post autor: Aviator » 18 marca 2016, 21:29

To nie są boty.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Boty na forum

Post autor: travel » 19 marca 2016, 21:13

wicy pisze:Jak to jest na innych forach - pytanie do innych userów - też macie takich zalew takich troli?
Są.
Napiszą 3 posty zupełnie nie na temat, czasem z linkiem SEO i potem już nie wracają.
To zwykli użytkownicy, których głównym zadaniem jest promowanie danej strony www.

Saluto
Posty: 2
Rejestracja: 25 marca 2016, 14:36

Re: Boty na forum

Post autor: Saluto » 25 marca 2016, 15:20

Na phpBB można te boty jakoś ogarnąć, by się nie rejestrowały, ale przykładowo, gdy zrobię dział dla
Gości, w którym można pisać bez rejestracji (po akceptacji postu przez Moderatora)...to wtedy zaczyna
się jazda :mrgreen:
Przynajmniej mam tak na skrypcie MyBB, gdzie w dziwny sposób grupa Gość i grupa Bot jest połączona
ze sobą :shock:
Mam nadzieję, że tu na phpBB uda mi się rozwiązać skutecznie ten problem.

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Boty na forum

Post autor: travel » 18 sierpnia 2016, 20:47

Prośba o zainstalowanie na forum tego rozszerzenia:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2378991

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Boty na forum

Post autor: hrx » 10 stycznia 2018, 14:28


ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie”