Pochwały = NIE, Oznaczenie postu = TAK

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.
Awatar użytkownika
dezerter_af
Posty: 174
Rejestracja: 04 listopada 2008, 07:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pochwały = NIE, Oznaczenie postu = TAK

Post autor: dezerter_af » 28 lipca 2010, 18:29

Witam!

Czytałem temat o systemie pochwał, jak dla mnie absurdalna rzecz jeżeli chodzi o support.

Ale mam pewien koncept na modyfikację która ułatwi bardzo pomoc i zezwoli na szybsze odszukiwanie rozwiązań.

1. Może tutaj nie tyle o ww. modyfikacji a ogólnie o modach. Lepszym rozwiązaniem byłoby aby userzy którzy mają problemy/błędy podczas instalacji modów nie tworzyli nowych tematów tylko dołączali się do tematu który zawiera daną modyfikację. A w pierwszym poście z modyfikacją zawarte były by linki do postów wraz z opisami błędu. Albo po prostu samo rozwiązanie.

2. Stworzenie WIKI phpbb3 z błędami. I do każdego pierwszego postu z modyfikacją dołączany by był link :) To również ułatwi sprawę. A co do tłumacznie i współtowrzenia to mogę się dołączyć.

3. Modyfikacja typy SOLVED czyli mod który w znaczący sposób ukazuje rozwiązanie problemu z danego tematu i umieszcza link wraz z opisem błędu do pierwszego postu z modyfikacją. Wydaje mi się, że stworzenie tego wymagałoby utworzenia formularza zgłaszania błędów a później pobierania z tego formularza danych i zapisywania w poście.


No trochę się rozpisałem ale myślę, że uda się wdrożyć pewne zmiany co pomoże podczas eksploatacji forum i rozwiązywania problemów.

Pozdrawiam Sergiusz "MadMan" Kotecki
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor
Szkło do kuchni - GlassDecor

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Pochwały = NIE, Oznaczenie postu = TAK

Post autor: jaroslw » 28 lipca 2010, 18:49

Zmiany oczywiście fajne, ale brakuje rąk do pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie własnych rozwiązań – elementami programistycznymi zajmuję się tylko ja i daroPL (z przeważającym udziałem Darka).

Ad 1. Dyskutowaliśmy już na ten temat w ekipie i doszliśmy do wniosku, że w jednym temacie będzie panował zbyt duży chaos. Dobrym pomysłem i osiągalnym jest jednak utworzenie nowego tematu z listą najczęstszych błędów/problemów (szkoda tylko, że tak mało ludzi zagląda do już podobnych tematów). Przydałoby się jednak nowy członek ekipy, który byłby chętny się tym zająć, a przynajmniej pociągnąć temat dalej i zająć się podstawowym opracowaniem takiej listy.

Ad 2. Można zrealizować podobnie jak listę z punktu pierwszego :)

Ad 3. Coś takiego funkcjonuje w postaci graficznej (ikonki tematu). Jednak jak zwykle prawie nikt się do tego nie stosował, więc temat trochę umarł. Prawdopodobnie najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby oznaczanie tego przez ekipę, co znowu wymaga dodatkowego czasu na śledzenie wszystkich tematów.

Dzięki za wszelkie uwagi. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i chęć współtworzenia polskiego centrum phpBB. Znasz się na phpBB, masz wystarczająco dużo wolnego czasu i chcesz pomóc w rozwoju serwisu? Napisz do nas, rozważymy Twoją kandydaturę. To oczywiście nie tylko do Ciebie ;)

Pozdrawiam.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
dezerter_af
Posty: 174
Rejestracja: 04 listopada 2008, 07:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pochwały = NIE, Oznaczenie postu = TAK

Post autor: dezerter_af » 28 lipca 2010, 19:22

Czasu to ja mam różnie i nie wiadomo kiedy ile :P A w tym roku od września mieć go w ogóle nie będę miał :( No niestety zaczynają się matury i cholernie trudny egzamin zawodowy z księgowości ...

Jeżeli chodzi o programowanie to php znam w stopniu minimalnym, czyli w takim aby coś sobie poprawić ale raczej nie w takim żeby coś napisać. Od zawsze byłem samoukiem więc i to z biegiem czasu jakoś samo weszło, może dlatego, że moje ambicje nie pozwalały na zainstalowanie phpbb by przemo gdzie wszystko jest podane jak na dłoni ...

Dzisiaj postaram się przejrzeć modyfikacje i znaleźć błędy które ludzi popełniali i jakoś ułoże to w całość.
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor
Szkło do kuchni - GlassDecor

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Pochwały = NIE, Oznaczenie postu = TAK

Post autor: jaroslw » 28 lipca 2010, 20:02

Jestem obecnie w takiej samej sytuacji (matura), dlatego też nie chcę zabierać się za bardziej wymagające rzeczy. Nie oczekuję od nikogo bezgranicznego poświęcenia :) Małymi kroczkami do celu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Opinie”