Początkujący administrator Forum

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.
sp5smy
Posty: 1
Rejestracja: 03 marca 2023, 09:33

Początkujący administrator Forum

Post autor: sp5smy » 03 marca 2023, 09:45

Witam!
Założyłem nowe forum pod adresem https://sstv.pzk.pl/phpBB3/
Mam dwa pytania dotyczące administracji.
1. jak widać na stronie nie ma aktywnego forum.
2. Jak dodać drugiego administratora forum.
Forum jest założone w panelu administracyjnym
https://sstv.pzk.pl/images/21.png
kontakt sp5smy@pzk.pl

Paweł

vader
Moderator
Posty: 1489
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początkujący administrator Forum

Post autor: vader » 03 marca 2023, 16:37

Hej,

1. jak sie zalogujesz do panelu admina, to Zakładka Fora > Zarządzanie forami. Zacytuje opis tej sekcji
W phpBB3 wszystko jest oparte na forach. Występują trzy typy forów: Kategoria, to forum specjalne – zawiera tylko subfora, nie można na nim umieszczać tematów ani pisać postów, działa podobnie, jak kategoria w skrypcie phpBB2, Forum – to fora, na których można tworzyć tematy, pisać posty, zamieszczać grafikę itp., Odnośnik – to fora odnośniki, po kliknięciu zawartego w nich odnośnika tylko przekierowują do podanego adresu URL. Każde forum może mieć nielimitowaną liczbę subforów. Można określić czy na danym forum można tworzyć tematy i zamieszczać posty. Tutaj można dodawać, edytować, usuwać, zamykać, otwierać oddzielne fora, jak również określać dodatkową kontrolę. Jeśli temat i posty zgubiły synchronizację, można wykonać ponowną synchronizację forum. Aby nowo utworzone fora były wyświetlane, należy skopiować lub określić dla nich odpowiednie uprawnienia.
2. Jak się zarejestruje nowy użytkownik, to wtedy możesz mu nadać odpowiednie uprawnienia. Admin, moderator etc. Robisz to w ACP (panel admina) > Użytkownicy i Grupy > Zarządzanie grupami. Wybierasz odpowiednią grupę i jest tam sekcja Dodawanie członków.

PS. masz źle ustawioną nazwę ciasteczka. Powinno być bez początkowej kropki, czyli sstv.pzk.pl, do tego skoro korzystasz z certyfikatu ssl (https), to włącz opcję bezpieczne ciasteczko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie”