stare forum i nowy adres

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
olkab
Posty: 9
Rejestracja: 28 września 2016, 12:35
Kontakt:

stare forum i nowy adres

Post autor: olkab » 04 listopada 2016, 21:19

hej!

mam do Was takie pytanie. Mam bazę danych forum phpbb 3.0.4. muszę to forum przenieść na inny serwer, mam kopię bazy danych.
Pod domeną, gdzie chcę podpiąć stare forum mam nowe w phpbb 3.1.9. które jest aktywne, a to stare ma być tylko podpięte i być jako archiwum (możliwość przeglądania bez opcji pisania nowych rzeczy).
obecne forum jest na adresie powiedzmy domena.pl/forum
stare miałoby być na domena.pl/stareforum
Jak to zrobić, żeby nie zepsuć ani jednego ani drugiego forum?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: stare forum i nowy adres

Post autor: Aviator » 05 listopada 2016, 13:57

Możesz wrzucić bazę z tego starego forum do bazy nowego ale z innym prefixem niż nowe forum posiada.
Na FTP tworzysz folder "archiwum" i tam wrzucasz pliki starego forum.
Co do nazwy domeny możesz stworzyć subdomene i skierować ją na ten folder archiwum lub bez subdomeny wtedy adres będzie domena/archiwum
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

olkab
Posty: 9
Rejestracja: 28 września 2016, 12:35
Kontakt:

Re: stare forum i nowy adres

Post autor: olkab » 05 listopada 2016, 22:52

Aviator, dzięki za odpowiedź! Możesz trochę bardziej łopatologicznie mi to wytłumaczyć? :mrgreen:
Z innym prefixem, to znaczy co mam zrobić?
Na ftp nowy folder tworzę w domena -> public_html -> forum -> archiwum czy domena -> public_html -> archiwum?
Jak to już wrzucę na ftp to muszę coś jeszcze na serwerze robić? Jakies wgrywanie bazy danych, czy coś?
Przeczytałam też to:http://www.phpbb.pl/article/jak_przenie ... nny_serwer, ale nie działa :(
Przepraszam za takie podstawowe pytania, ale całkiem jestem zielona w tym temacie :(

olkab
Posty: 9
Rejestracja: 28 września 2016, 12:35
Kontakt:

Re: stare forum i nowy adres

Post autor: olkab » 02 grudnia 2016, 21:04

nikt nie jest w stanie mi pomóc krok po kroku jak to zrobić? :cry:

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”