Ultimate SEO URL, błąd 404 / problem z .htaccess

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
klaudixxon
Posty: 4
Rejestracja: 23 lipca 2014, 22:05

Ultimate SEO URL, błąd 404 / problem z .htaccess

Post autor: klaudixxon » 05 sierpnia 2014, 19:32

Witam

Zainstalowałam forum phpBB_SEO_3.0.11 razem z Ultimate SEO URL. Mój problem polega na tym, że:
1) Po włączeniu opcji "aktywuj nadpisywanie adresów URL" wchodząc w jakikolwiek dział na forum wyskakuje mi błąd 404.
2) Mam inną skórkę forum nie polsilver tylko we_clearblue, w której nic nie zmieniałam (oprócz wyglądu)

Wyczytałam, że trzeba coś zmienić w .htaccess, niestety nie mam zielonego pojęcie gdzie jest .htaccess ani też nie wiem co mam zmienić. Czy mógłby mi ktoś pomóc pisząc jak do blondynki co mam zrobić krok po kroku? Gdzie znajdę plik, jak go mam zmienić, gdzie mam go wgrać.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Ultimate SEO URL, błąd 404 / problem z .htaccess

Post autor: Aviator » 05 sierpnia 2014, 23:13

htaccess jest w głównym katalogu forum, zastepujesz cały wpis tym wygenerowanym przez seo.
Przyczyną błędu jest nie wysłanie wygenerowanych nowych adresów.
Czytaj w konfiguracji seo dokładniej bo wszystko jest opisane.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

klaudixxon
Posty: 4
Rejestracja: 23 lipca 2014, 22:05

Re: Ultimate SEO URL, błąd 404 / problem z .htaccess

Post autor: klaudixxon » 06 sierpnia 2014, 11:36

Witam

Odinstalowałam forum, zainstalowałam ponownie zrobiłam wszystko krok po kroku i jakimś cudem udało mi się. Dziękuje za pomoc ponownie.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”