[Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
makes
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:49

[Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: makes » 21 września 2013, 17:59

Mam problemy z tą modyfikacją. Forum to phpBB3 + SEO Premod.
1. Zainstalowałem Precise Similar Topics II – ver. 1.2.1, ale podobne tematy są wyświetlane tylko dla zalogowanych. W przemo niezalogowani (którzy stanowią jakieś 99% userów) też widzą podobne tematy. Czy szukać innego moda czy da się włączyć taką opcję w tym ?

2. Drugi problem to bezsensowne adresy przyjaznych urli. Po najechaniu na nazwę podobnego tematu wyświetla się np. „forum.pl/topic23.html” zamiast, krótkiego, przyjaznego url-a tematu: „forum.pl/nazwa-tematu-t23.html. Przez co boty widzą błędny adres tematu (inny od zakładanego).

3. Similar Topics 1.0.2 to starsza wersja Precise Similar Topics II ?
4. Find Similar Topics działa tylko pod Przemo ?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Aviator » 22 września 2013, 15:11

makes pisze:Drugi problem to bezsensowne adresy przyjaznych urli. Po najechaniu na nazwę podobnego tematu wyświetla się np. „forum.pl/topic23.html” zamiast, krótkiego, przyjaznego url-a tematu: „forum.pl/nazwa-tematu-t23.html.
Jeżeli na stronie autora http://www.phpbb-seo.com/ jest poprawka dla twojego moda pod seo url to możesz to sobie poprawić.
makes pisze:Przez co boty widzą błędny adres tematu (inny od zakładanego).
Od tego masz plik robots.txt żeby boty takich adresów nie indeksowały.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Sammael » 22 września 2013, 16:04

Mam problemy z tą modyfikacją. Forum to phpBB3 + SEO Premod.
1. Zainstalowałem Precise Similar Topics II – ver. 1.2.1, ale podobne tematy są wyświetlane tylko dla zalogowanych. W przemo niezalogowani (którzy stanowią jakieś 99% userów) też widzą podobne tematy. Czy szukać innego moda czy da się włączyć taką opcję w tym ?
phpBB SEO udostępnia własnego MODa do podobnych tematów. Skoro korzystasz z przyjaznych adresów powinieneś skorzystać właśnie z niego.
2. Drugi problem to bezsensowne adresy przyjaznych urli. Po najechaniu na nazwę podobnego tematu wyświetla się np. „forum.pl/topic23.html” zamiast, krótkiego, przyjaznego url-a tematu: „forum.pl/nazwa-tematu-t23.html. Przez co boty widzą błędny adres tematu (inny od zakładanego).
No duplicate, oficjalny dodatek do Ultimate SEO URl.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Aviator » 22 września 2013, 16:21

Sammael pisze:No duplicate, oficjalny dodatek do Ultimate SEO URl.
To nie ma z tym nic wspólnego.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

makes
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:49

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: makes » 22 września 2013, 18:07

Dzięki, znalazłem tę modyfikację w paczce seo - RELATED_TOPICS. Adresy teraz są poprawne :D

Mam jeszcze jedno pytanie, który plik edytować aby zmienić nazwę RELATED_TOPICS widoczną na forum na "Podobne tematy" ? :oops:

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Aviator » 22 września 2013, 18:08

makes pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, który plik edytować aby zmienić nazwę RELATED_TOPICS widoczną na forum na "Podobne tematy" ? :oops:
Nie ma tam tłumaczenia?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

makes
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:49

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: makes » 22 września 2013, 18:33

Reszta w tym opcje konfiguracji jest po polsku, tylko nazwa RELATED_TOPICS pozostała.
Ostatnio zmieniony 22 września 2013, 19:12 przez makes, łącznie zmieniany 1 raz.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Aviator » 22 września 2013, 18:48

Wrzuć do załącznika całą tą paczke, ale tylko z tym modem od tematów.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Sammael » 23 września 2013, 21:18

To nie ma z tym nic wspólnego.
Jak nie. Bez no dupe linki wyglądają właśnie tak topic23.html, a z + odpowiednia konfiguracja, jakis-tam-temat.html#pcostam

Co do tłumaczenia, do language/pl/common.php przed ?> dodaj:

Kod: Zaznacz cały

// www.phpBB-SEO.com SEO TOOLKIT BEGIN - Related Topics
$lang['RELATED_TOPICS'] = 'Podobne tematy';
// www.phpBB-SEO.com SEO TOOLKIT END - Related Topics

makes
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:49

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: makes » 24 września 2013, 08:26

Dzięki Sammael, teraz problem jest już całkowicie rozwiązany :)

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Aviator » 24 września 2013, 17:07

Sammael pisze:Jak nie.
Z Precise Similar Topics ma coś wspólnego No Dupe?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Bielu » 24 września 2013, 19:05

z linkami psikus;) i tylko i wyłącznie z tym
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Aviator » 24 września 2013, 21:35

Tylko, że autor piszę że miał problemy z adresami w
makes pisze:Drugi problem to bezsensowne adresy przyjaznych urli. Po najechaniu na nazwę podobnego tematu wyświetla się np. „forum.pl/topic23.html”
a zaczęły być poprawne po zainstalowaniu moda od SEO, a nie samego No Dupe, bo No Duplicate nic by nie dało.
No chyba, że ja coś tutaj nie rozumiem.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: Bielu » 25 września 2013, 16:28

duplicate łączy wszystkie adresy tak by się nie powtarzały, czyli wszystkie formaty by wyrownało, a błąd wynikał z korzystania zęwnętrznej wersji podobnych linków.
A format linków on potem ustawił
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

makes
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:49

Re: [Precise Similar Topics] czyli Podobne tematy – problemy

Post autor: makes » 25 września 2013, 16:42

Zero i No Duplicate mam włączone. Problem z adresami więc wynikał z zewnętrznego moda.

Za wcześnie się cieszyłem :roll:
Z tego co widzę plik similar_topics.html należy do osuniętego moda Precise Similar Topics II (jest w jego katalogu).
Gdy usunąłem ten plik z folderu prosilver/template/ nie mogę wejść w żaden wątek na forum, dostaję informację o jego braku:

Błąd ogólny
template->_tpl_load_file(): File ./styles/prosilver/template/similar_topics.html does not exist or is empty

Widzę że powstało chyba w bazie jakieś odwołanie odnoszące się do tego pliku, choć tego moda już nie używam, korzystając z wbudowanego w seo premod.
- Próba instalacji i odinstalowania tego moda przez Automoda nie daje rezultatu. Wywala ten sam błąd gdy niema pliku similar_topics.html w katalogu prosilver/template.
- Próba instalacji z ręcznym wrzuceniem plików przez FTP i wywołania okna instalacji: strona.pl/install_mod.xml kończy się komunikatem:
Podczas wczytywania arkusza stylów wystąpił błąd: Podczas wczytywania arkusza stylów XSLT wystąpił błąd połączenia sieciowego:http://strona.pl/modx.prosilver.en.xsl

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”