Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
szopen
Posty: 3
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 09:19

Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Post autor: szopen » 09 stycznia 2017, 09:33

Witam wszystkich.

Jestem użytkownikiem phpbb 3.0.12 na adresie
www.hondacx500.cba.pl

Forum założyliśmy rok temu, niedawno przeszliśmy na płatny serwer - wszystko jest git tylko administrator trochę dupa od strony technicznej :lol:

Potrzebujemy pomocy, za realną pomoc możemy nawet zapłacić. Historia ma się tak że jak widzicie przy zakładaniu forum wybrałem sobie styl INVENTEA - a bo fajny, kolorystycznie oraz rozmiarowo troszkę go pozmieniałem na ile dałem rady, ale dzisiaj przez ten styl mam problemy.

Chcielibyśmy dodać jakiegoś moda multiquote - rozwala styl itp itd. Z tych wszystkich ciekawych modów zadziałał nam jedynie bez problemów realIMG, ale do rzeczy.

Mamy realną potrzebę zamieszczenia galerii na tym forum. Nie wiem jaką galerię wybrać przede wszystkim żeby nie narobić sobie bałaganu w stylu - bo już mi się to udało:D

Z forum supportu phpbb ściągnąłem galerię "flying bits" w wersji do zainstalowania przez automoda. Bez większego namysłu wcisnąłem ją wczoraj na nasze forum i boom :mrgreen:

Nie istotne, przerzuciłem kopie na ftp i wszystko wróciło do normy, zapowiadała się dłuższa zabawa więc otworzyłem forum testowe.

www.szopentestowe.cba.pl

Tym razem na stylu prosilver bodajże, zainstalowałem poprawnie tą galerię i mam taki wybór. Albo całe forum przenieść na styl prosilver tylko wybrać bliźniaczy kolorystycznie i zmienić logo forum. Zyskałbym tutaj w końcu święty spokój bo wszystkie mody pisane są pod ten styl bez udziwnień działają od strzała, ale z drugiej strony - wczoraj pobawiłem się tą galerią na tym forum testowym.

Nie podoba mi się.... wrzucenie zdjęcia to kilkanie 100 razy, wybieranie jakichś albumów tak jakby nie można było ustalić odgórnie że ma dodawać do tego i do tego albumu jako do albumu wspólnego forum - wręcz takiego albumu nie ma, można jedynie założyć album pod użytkownika i nadać mu cechy dostępu przez ogół. Galeria ta również nie zakłada użytkownikowi albumu z automatu przy rejestracji - porażka!!! Nie ma czegoś takiego, że w oknie rozmowy klikam zdjęcie i od razu wyświetlałby mi się monit o podanie ścieżki do dysku. Problemem są użytkownicy, którzy mają problem dorzucić zdjęcie przez fotosika itp, niejednokrotnie pomagam zdjęcie użytkownikowi dodać osobiście - mogę sobie jeszcze na to pozwolić bo forum mamy małe.

I tu też mam problem, bo mógłbym zacisnąć zęby - nie wiedziałem że wybór inventea na początku forum będzie wymagało ode mnie hiper zaawansowanego grzebania w plikach i praktycznie znajomości phpbb i za to dziś płacę, no więc zacisnąłbym zęby i przeszedłbym na prosilver ale.... ta galeria nie jest tego warta.

Co mi polecicie? Jaka galeria będzie zakładała użytkownikowi jego własną galerię z automatu? Która z nich po wgraniu będzie dysponowała przyciskiem do szybkiego wklejania zdjęcia - tak jak to się dzieje przy dodawaniu załącznika - nie tam że 100 kliknięć, wybierania albumów, pozwolenia na komentowanie bo to jest bez sensu - zdjęcie ma się dodać, pójść do katalogu ogólnego forum, przy okazji chciałbym żeby ostatnio dodane a zarówno losowo wybrane pojawiały się gdzieś na stronie głównej na samym dole.

Czy może rozwiązaniem dla mnie jest powiązanie forum np z galerią coppermine?

Czy możecie Mi doradzić/pomóc odpłatnie?

Awatar użytkownika
lopoto
Posty: 91
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 01:26

Re: Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Post autor: lopoto » 10 stycznia 2017, 23:26

Po co sie tak meczyc ? z tej strony sciagnij i zainstaluj Tool_kit http://www.phpbb.com/support/stk/ uruchom database cleaner ! i zainstaluj najnowsze 3.2 , tam z latwoscia zjedzenia piernika , wgrasz i uruchomisz rozszerzenie do fotek :ugeek: - postaraj sie tylko by na twoim starym miejscu byl styl prosilver i jezyk ang (UK) .- wtedy wszystko powinno przebiegac pomyslnie.

Tylko pamietaj ze phpBB wymaga mninmow php 5.4 na serwerze.

szopen
Posty: 3
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 09:19

Re: Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Post autor: szopen » 12 stycznia 2017, 16:02

aleś mi pomógł naprawdę, na prosilber to ja już z łatwością uruchomiłem 2 galerie, po co mi do tego przechodzenie na 3.2..

Awatar użytkownika
lopoto
Posty: 91
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 01:26

Re: Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Post autor: lopoto » 13 stycznia 2017, 15:10

szopen pisze:aleś mi pomógł naprawdę, na prosilber to ja już z łatwością uruchomiłem 2 galerie, po co mi do tego przechodzenie na 3.2..
a czego ty oczekujesz na starym skrypcie ? podobna analogia jest do windows XP . wiec czego ty oczekujesz szopen ? zastanow sie. :ugeek:

szopen
Posty: 3
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 09:19

Re: Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Post autor: szopen » 15 stycznia 2017, 12:38

ale zrozum że ja w swoim poście napisałem że mam już zdefiniowany styl forum od roku i nie jest to prosilver, a ty przychodzisz i mówisz.. nie ma nic prostszego pod warunkiem że będzie to prosilver. Czyli.. samochód możesz kupić u nas w każdym kolorze pod warunkiem że jest to kolor czarny.

Wersja tu nie ma znaczenia, na 3.0.12 na prosilver dodanie moda sam ogarniam - co w tym trudnego - wykonać polecenia instalatora, ale jeśli na 3.2 wrzucę swój styl inventea to spotkają mnie te same problemy. :x więc koło się zamyka.

W obecnym momencie staram się powiązać forum z galerią coppermine ale też mi średnio idzie, bo albo coś źle robię i nie rozumiem, albo ja świata nie rozumiem, bo po co grupa kumatych kolesi pisze modyfikacje do bridgowania galerii z użytkownikami forum phpbb, a już skoro się za to biorą to nie wpadają na prosty pomysł żeby stworzyć skrypt czy moda, cokolwiek żeby można było z poziomu posta forum dodać zdjęcie do galerii nie przechodząc do niej... to jest niebywałe :shock: :shock:

Oczywiście możesz zadać pytanie na coppermine support tylko co to zmieni jak Ci będą kazać w phpbb pisać 100 linijek kodu. Dlatego pisałem.. to nie dla mnie. Ja nawet mogę zapłacić...

U mnie ludzie się złożyli żeby wykupić serwer żeby mogła powstać galeria bo wielu starszych ludzi nie potrafi przenieść linka z fotosika do forum przez IMG, a tu widać.... będzie galeria i nic się nie zmieni... z tymże tym razem będzie to fotosik podpięty do forum a nie płatny fotosik.

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Galeria na forum - prośba o pomoc i sugestie.

Post autor: MaRRcin929 » 02 marca 2017, 02:10

Oo to ja tak przy okazji. Nie mam żadnych problemów z stylami, wszystko mogę sobie ustawić, przerobić pod siebie, ale pytanie mam co do galerii.
Też szukam czegoś fajnego - najlepiej już pod 3.2 właśnie z funkcjami które opisał szopen.
Mam forum na którym siedzi dużo starszych osób z branży motoryzacyjnej i nie koniecznie władają komputerem jak by chcieli dlatego dla nich wytłumaczenie wrzucania zdjęć na zewnętrzne serwery jest bardzo trudne mimo milionów tematów z instrukcjami.

Chodzi mi o to żeby po rejestracji na forum, każdy miał dostęp do galerii. Jedno okienko "Przegląda", na końcu linki do zdjęć i to tyle.
Są gdzieś takie dodatki?

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”