Ustawienie położenia logo i tła pod nim

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.0.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
Jack0o
Posty: 18
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 11:40

Ustawienie położenia logo i tła pod nim

Post autor: Jack0o » 25 grudnia 2011, 11:47

Witam w ten jakże świąteczny poranek :)
Jak to zwykle bywa, przygodę z forum zaczynam od problemu...

Otóż logo na forum phpbb3 wyświetla mi się w następujący sposób...

http://img818.imageshack.us/img818/1091/logojo.png

Przy czym to u góry to klikalny baner przenoszący na stronę główną, to pod spodem to prawdopodobnie tło banera... W czym zatem rzecz? Chciałbym:
1. Pozbyć się tła
2. Pozostawić jedynie baner (by był on zawsze domyślnie wyśrodkowany w pionie i poziomie)
3. Zmniejszyć rozmiar tła pod banerem, aby dopasowane było do banera

Ogólnie zastanawia mnie dziwne zachowanie Edytowania zestawu obrazów dla danego stylu w Panelu Administratora. Zmiany bowiem jakby się nie zapisują... Gdy z listy obrazków wybiorę jakiś inny, nie ładuje się w ogóle - na stronie nie ma ani tła ani banera, lub pozostaje ten sam (ten widoczny na screenshocie). Oczywiście po każdej zmianie odświeżam motyw, zestaw obrazków, czyszczę cache przeglądarki. "Zaskakuje" tylko ten baner widoczny na screenshocie. Dopiero gdy zmienię nazwę innego pliku na site_logo.gif wtedy mogę go zobaczyć... Ale nawet gdy z listy ustawień motywu wybiorę np. site_logo2.gif to wtedy to się nie ładuje... Modyfikowałem plik imageset.cfg i tam zmieniałem nazwę pliku docelowego (np. na site_logo2.gif lub site_logo.jpg), jednak nie przynosiło to żadnej zmiany... Brak mi już pomysłów gdzie i czego szukać... Dopiero gdy wybieram jakiś inny styl, ładuje się on bez problemu i logo forum wyświetlane jest poprawnie, ale gdy wrócę do tego, z którego chcę korzystać (Saphic), wtedy znowu robią się takie cyrki... I w zasadzie wszystko było na początku dobrze (forum właśnie zostało przeniesione na nowy serwer) i problemy pojawiły się, gdy chciałem ustawić inne logo i odświeżyłem motyw - wtedy się posypało. Zależy mi więc na tych trzech rzeczach wymienionych powyżej. Co powinienem zrobić? Na co zwracać potem szczególną uwagę, aby te błędy się nie powtórzyły?
I dodatkowo: jak zrobić, aby móc ustawić na logo plik *.jpg zamiast *.gif?

PS. Dodam przy tym, że na stronie logowania baner wygląda poprawnie, dlatego nie podaję linka, bo bez zalogowania i tak nie będzie można przyjrzeć się temu "na żywo". Dopiero po zalogowaniu, na stronie głównej forum dzieją się takie rzeczy. Forum jest na hekko.pl


Dodam też, że próbowałem sam sobie poradzić i dopiero gdy usunąłem z pliku common.css ścieżkę z lokalizacją obrazka tła, tło znikło i pozostał sam baner. Ostatecznie mam to w takiej postaci (no-repeat było już wcześniej):

Kod: Zaznacz cały

}
.inner2 {
  background-repeat:no-repeat;
  background-position:center;
}

A żeby mieć jasność na przyszłość... W pliku imageset.cfg ustawiam logo (czyli to co zostało mi obecnie) a w common.css tło (czyli obrazek który usunąłem)???


Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Świątecznie pozdrawiam, J. :)


EDIT:
No dobrze... Doszedłem już jak zmienić w/w baner na inny plik w innym formacie... Nie wiedziałem że wielkość liter w oznaczeniu formatu ma znaczenie... Po przestawieniu w imageset.cfg na *.JPG jest ok :) Teraz pozostaje tylko kwestia dopasowania tła pod banerem. Wygląda to tak, że baner mam na górze, a pod nim jeszcze drugie tyle tła... Jak zmniejszyć to tło pod nim?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Ustawienie położenia logo i tła pod nim

Post autor: Aviator » 25 grudnia 2011, 16:16

Jack0o pisze:
PS. Dodam przy tym, że na stronie logowania baner wygląda poprawnie, dlatego nie podaję linka, bo bez zalogowania i tak nie będzie można przyjrzeć się temu "na żywo". Dopiero po zalogowaniu, na stronie głównej forum dzieją się takie rzeczy.
W takim razie daj usera testowego i podaj ten adres strony.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Ustawienie położenia logo i tła pod nim

Post autor: glizda » 25 grudnia 2011, 21:31

Się rozpisałeś... i namieszałeś.
Dobra, po kolei. Jak wygląda obecnie problem? Jaki cel chcesz osiągnąć?

Nie zapomnij podać linka do forum oraz jak kolega wyżej wspomniał - dostęp do usera testowego
(skoro przy logowaniu wygląda to inaczej).
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Jack0o
Posty: 18
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 11:40

Re: Ustawienie położenia logo i tła pod nim

Post autor: Jack0o » 27 grudnia 2011, 03:00

Po dwóch dniach grzebania, doszedłem do tego, gdzie leżał problem... A rozwiązanie jakże banalne... Otóż searchbox miał ustawiony dość spory margines górny. Po jego zmniejszeniu, wszystko "zjechało" się do kupy. Na stronie logowania wyglądało to dobrze, bo searchboxa tam nie ma...

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Ustawienie położenia logo i tła pod nim

Post autor: glizda » 28 grudnia 2011, 11:39

Czyli sprawa rozwiązana.

Na przyszłość - podawajcie linki do swojego forum.
Przecież to dla Was jest reklama, a dla nas jakaś pomoc w rozwiązaniu problemu.
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”