Problem z panelem admina

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 23 listopada 2011, 20:36

Mam problem z phpBB, otóż chciałem rozwiązać problem z błędem dotyczącym prywatnych wiadomości. Ktoś doradził mi abym usunął folder cache z serwera. Zrobiłem to, problem z pm nie zniknął ale pojawił się nowy, Gdy wchodzę do panelu admina, nie wyświetla się żaden obrazek, sam tekst. Wygląda to mniej więcej tak:

http://i.imgur.com/eguHe.png

Ktoś wie o co chodzi?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Aviator » 23 listopada 2011, 21:24

Krzy pisze: Ktoś doradził mi abym usunął folder cache z serwera.
A gdzie to takie rady dają?

Przywróciłeś z powrotem ten folder ?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 24 listopada 2011, 19:47

Działa, tylko nie wyświetla kategorii Forums i panelu admina :/

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Problem z panelem admina

Post autor: glizda » 24 listopada 2011, 21:34

Proponuję zainstalowanie forum od nowa, nie wiem z jakich poradników korzystasz (chodzi tutaj o ten folder cache),
ale lepiej je odstaw i korzystaj z tego portalu lub phpbb3.pl. Inaczej daleko nie zajedziesz.
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 25 listopada 2011, 16:35

No dobra, ale ja już mam ponad 100 tematów na forum, i dużo użytkowników. Może masz na myśli przesłanie tylko na serwer nowych plików? albo restart bazy danych?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Aviator » 25 listopada 2011, 16:39

Tylko ten folder usuwałeś i nic więcej?
Masz w tym folderze 'cache' plik o nazwie .htaccess ?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 25 listopada 2011, 16:43

Usunąłem wszystko z folderu oprócz jakiegoś index oraz .htaccess

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Aviator » 25 listopada 2011, 16:48

Wejdź do ACP->Ogólne-> ustawienia forum i ustaw jakikolwiek styl, ale zaznaczając przy tym na TAK, żeby nadpisać styl użytkownika

Tak w ogóle to musiałeś namieszać wcześniej coś bardziej, bo usunałes cache i dopiero weszły w zycie zmiany które wcześniej robiłeś, czyli jakieś grzebanie w plikach itp
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 25 listopada 2011, 17:06

Dalej nie działa. Spróbuje jeszcze raz przesłać forum na serwer. Co muszę zostawić? config? tylko?

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Problem z panelem admina

Post autor: glizda » 25 listopada 2011, 17:09

Psikus pisze:Wejdź do ACP->Ogólne-> ustawienia forum i ustaw jakikolwiek styl, ale zaznaczając przy tym na TAK, żeby nadpisać styl użytkownika
Można spróbować, ale jak dobrze rozumiem, tutaj problem występuje tylko w Panelu Administratora. A sam wiesz, że teoretycznie do niego nie ma szablonów. Więc to raczej nic nie da.

Wszystkie operacje które wykonywałeś, robiłeś na plikach a nie w bazie danych. Możesz spróbować zrobić kopię bazy danych z poziomu PA i zainstalować na nowo forum. Szukaj tego rozwiązania pod frazami "phpbb3 zmiana serwera".

Tak jak kolega Psikus wspomina, namieszałeś...
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Aviator » 25 listopada 2011, 17:15

glizda, racja, źle spojrzałem na ten screen myślałem że to screen z forum.

Krzy, prześlij same pliki z czystej instalki phpbb3 zacznij po kolei od pierwszego folderu i obserwuj zmiany, tylko czyść cahe, tak jak to robiłeś do tej pory, tylko że my źle to zrozumieliśmy, tzn. tak to przedstawiłeś że wynikało iż usunąłęś cały folder, a tak jak czyściłęś cache to dobrze robiłeś.
Czyli usuń z FTP folder 'adm' i skopiuj cały nowy folder 'adm' z instalki phpbb3 po przesłaniu wejdź do katalogu 'cache' i wyczyść tak jak robiłeś, czyli wszystko usuwasz,a zostawiasz plik index i htaccess następnie przejdź na forum odśwież stronę...
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 25 listopada 2011, 17:18

Ok, a co jak jakbym usunął plik htaccess?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Aviator » 25 listopada 2011, 17:23

Krzy pisze:Ok, a co jak jakbym usunął plik htaccess?
Nie wiem, sprawdź :twisted: Tylko zrób kopie :P
W niczym to na pewno nie pomoże, zrób tak jak pisałem, jeżeli namieszałeś w plikach to taka operacja powinna to naprawić
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Krzy
Posty: 7
Rejestracja: 23 listopada 2011, 20:31

Re: Problem z panelem admina

Post autor: Krzy » 25 listopada 2011, 19:55

Ok, działa. Dzięki wszystkim za pomoc. Wysłałem jeszcze raz wszystkie pliki na serwer, a backup'a nie musiałem robić. Tylko wysłałem pliki na serwer i zachowałem plik config.php Wszystko działa :D

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”