Zmiana serwera/przeniesienie forum

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 01:25

Sprawy ruszyły się troche ku przodowi. Forum już jest na nowym hostingu wszystko działa oprócz phpBB Ultimate SEO URL , po uruchomieniu modyfikacji (bo po przeniesieniu forum uległa samo wyłączeniu) i wygenerowaniu nowego htacces forum siada, a mianowicie tak siada, że na forum nie wczytuje się grafika tak wygląda jak poniżej na screenie, po kliknięciu na odnośnik na forum Strona Główna link odnoszący zawiera tylko http:/// a po kliknięciu na jakiś dział lub temat, otwiera się nowa karta i w pasku adresu jest taki adres: http://www.jakiś-dział .html/ http://www.jakiś-dział.pl/jakis-temat-t564.html/ tak jakby dział albo temat był domeną. Nie wiem co z tym począć.
1.JPG
(27.16 KiB) Pobrany 1965 razy
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: glizda » 23 października 2011, 10:43

Z jakiego hostingu na jaki się przenosisz?
Miałem kiedyś podobny problem, była to wina o dziwo hostingu...
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 11:22

Teraz przeniosłem się na webd.pl , a z jakiego nie będe pisał bo to prywatny serwer...
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: jaroslw » 23 października 2011, 17:52

Sprawdź czy dodanie w pliku .htaccess RewriteBase / po RewriteEngine on pomoże.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 18:13

o tak dodałem:

Kod: Zaznacz cały

# REMEBER YOU ONLY NEED TO STARD MOD REWRITE ONCE
RewriteEngine On 
RewriteBase /
Niestety nie pomogło, a cały htacces bez zmian które napisałeś żeby nanieść wygląda tak: (oczywiscie ten wygenerowany przez SEO URL)

Kod: Zaznacz cały

# Lines That should already be in your .htacess
    <Files "config.php">
    Order Allow,Deny
    Deny from All
    </Files>
    <Files "common.php">
    Order Allow,Deny
    Deny from All
    </Files>

    # You may need to un-comment the following lines
    # Options +FollowSymlinks
    # To make sure that rewritten dir or file (/|.html) will not load dir.php in case it exist
    # Options -MultiViews
    # REMEBER YOU ONLY NEED TO STARD MOD REWRITE ONCE
    RewriteEngine On 
    # Uncomment the statement below if you want to make use of
    # HTTP authentication and it does not already work.
    # This could be required if you are for example using PHP via Apache CGI.
    # RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]
    # REWRITE BASE
    RewriteBase /
    # HERE IS A GOOD PLACE TO FORCE CANONICAL DOMAIN
    # RewriteCond %{HTTP_HOST} !^http:$ [NC]
    # RewriteRule ^(.*)$ http:///$1 [QSA,L,R=301]

    # DO NOT GO FURTHER IF THE REQUESTED FILE / DIR DOES EXISTS
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule . - [L]
    #####################################################
    # PHPBB SEO REWRITE RULES ALL MODES
    #####################################################
    # AUTHOR : dcz www.phpbb-seo.com
    # STARTED : 01/2006
    #################################
    # FORUMS PAGES
    ###############
    # FORUM INDEX REWRITERULE WOULD STAND HERE IF USED. "forum" REQUIRES TO BE SET AS FORUM INDEX
    # RewriteRule ^forum\.html$ /index.php [QSA,L,NC]
    # FORUM ALL MODES
    RewriteRule ^(forum|[a-z0-9_-]*-f)([0-9]+)/?(page([0-9]+)\.html)?$ /viewforum.php?f=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
    # TOPIC WITH VIRTUAL FOLDER ALL MODES
    RewriteRule ^(forum|[a-z0-9_-]*-f)([0-9]+)/(topic|[a-z0-9_-]*-t)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /viewtopic.php?f=$2&t=$4&start=$6 [QSA,L,NC]
    # TOPIC WITHOUT FORUM ID & DELIM ALL MODES
    RewriteRule ^([a-z0-9_-]*)/?(topic|[a-z0-9_-]*-t)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /viewtopic.php?forum_uri=$1&t=$3&start=$5 [QSA,L,NC]
    # PHPBB FILES ALL MODES
    RewriteRule ^resources/[a-z0-9_-]+/(thumb/)?([0-9]+)$ /download/file.php?id=$2&t=$1 [QSA,L,NC]
    # PROFILES THROUGH USERNAME
    RewriteRule ^member/([^/]+)/?$ /memberlist.php?mode=viewprofile&un=$1 [QSA,L,NC]
    # USER MESSAGES THROUGH USERNAME
    RewriteRule ^member/([^/]+)/(topics|posts)/?(page([0-9]+)\.html)?$ /search.php?author=$1&sr=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
    # GROUPS ALL MODES
    RewriteRule ^(group|[a-z0-9_-]*-g)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /memberlist.php?mode=group&g=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
    # POST
    RewriteRule ^post([0-9]+)\.html$ /viewtopic.php?p=$1 [QSA,L,NC]
    # ACTIVE TOPICS
    RewriteRule ^active-topics(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=active_topics&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
    # UNANSWERED TOPICS
    RewriteRule ^unanswered(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=unanswered&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
    # NEW POSTS
    RewriteRule ^newposts(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=newposts&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
    # UNREAD POSTS
    RewriteRule ^unreadposts(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=unreadposts&start=$2 [QSA,L,NC]
    # THE TEAM
    RewriteRule ^the-team\.html$ /memberlist.php?mode=leaders [QSA,L,NC]
    # HERE IS A GOOD PLACE TO ADD OTHER PHPBB RELATED REWRITERULES

    # FORUM WITHOUT ID & DELIM ALL MODES
    # THESE THREE LINES MUST BE LOCATED AT THE END OF YOUR HTACCESS TO WORK PROPERLY
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule ^([a-z0-9_-]+)/?(page([0-9]+)\.html)?$ /viewforum.php?forum_uri=$1&start=$3 [QSA,L,NC]
    # FIX RELATIVE PATHS : FILES
    RewriteRule ^.+/(style\.php|ucp\.php|mcp\.php|faq\.php|download/file.php)$ /$1 [QSA,L,NC,R=301]
    # FIX RELATIVE PATHS : IMAGES
    RewriteRule ^.+/(styles/.*|images/.*)/$ /$1 [QSA,L,NC,R=301]
    # END PHPBB PAGES
    #####################################################









AddHandler php5-fastcgi php
AddHandler application/x-httpd-php5 php 
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: jaroslw » 23 października 2011, 19:41

Nie znam się za dobrze na modyfikacji od SEO. Może handler PHP5 coś psuje. Spróbuj usunąć lub przenieść na początek pliku te dwie ostatnie linie:

Kod: Zaznacz cały

AddHandler php5-fastcgi php
AddHandler application/x-httpd-php5 php
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 20:18

Niestety nie pomaga, a usunąć tego nie mogę bo specjalnie zostało to dodane bo bez tego forum nie działa.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: glizda » 23 października 2011, 21:15

A spróbuj zainstalować czyste forum + tą modyfikację, właśnie na tym nowym hostingu.
Zrób sobie katalog (aby przypadkiem dodatkowo nie namieszać) i wykonaj ten eksperyment.

Jak dobrze kojarzę, to ta modyfikacja wchodzi w skład phpBB3 SEO Premoda.
Osobiście, jak wspomniałem, uciekałem z jednego hostingu na inny aby opcja działała poprawnie.
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 24 października 2011, 14:17

Staram się to właśnie zrobić, ale nie mogę teraz forum zainstalować :D
Utworzyłem nową testową baze danych z użytkownikiem bazy, później na FTP nowy folder i w nim chcę zainstalować forum, zeby przetestować SEO Moda, ale nie idzie, same błędy, w przed ostatnim kroku 'Tworzenie tabel' mam błąd

Kod: Zaznacz cały

Wystąpił krytyczny, niemożliwy do cofnięcia błąd bazy danych. Problem może być spowodowany brakiem uprawnień użytkownika bazy danych do wykonania poleceń CREATE TABLE lub INSERT itp. Więcej informacji możesz zobaczyć poniżej. Skontaktuj się z dostawcą usługi hostingowej lub poszukaj pomocy na forach oferujących wsparcie dla phpBB.

install_install.php [ 1193 ]

SQL : CREATE TABLE phpbb_attachments ( attach_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment, post_msg_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, topic_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, in_message tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, poster_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, is_orphan tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '1' NOT NULL, physical_filename varchar(255) DEFAULT '' NOT NULL, real_filename varchar(255) DEFAULT '' NOT NULL, download_count mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, attach_comment text NOT NULL, extension varchar(100) DEFAULT '' NOT NULL, mimetype varchar(100) DEFAULT '' NOT NULL, filesize int(20) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, filetime int(11) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, thumbnail tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, PRIMARY KEY (attach_id), KEY filetime (filetime), KEY post_msg_id (post_msg_id), KEY topic_id (topic_id), KEY poster_id (poster_id), KEY is_orphan (is_orphan) ) CHARACTER SET `utf8` COLLATE `utf8_bin`

Table 'phpbb_attachments' already exists
A jak i tak próbuje wejść na forum to mam informacje na białym tle :
Language file ./language//common.php couldn't be opened.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 24 października 2011, 16:41

Oki, zrobiłem ten test i jedyny plus jest taki że na czystym skrypcie styl prosilver, styl,grafika,obrazki jest normalnie pobierany, także takich anomalii nie ma jak u mnie, co do samych adresów, to sami zobaczcie http://edit,Psikus.pl/test/ już niby jest dobrze, ale po kliknięciu na działy lub tematy brak takich stron
Ostatnio zmieniony 26 października 2011, 14:05 przez Aviator, łącznie zmieniany 1 raz.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: jaroslw » 26 października 2011, 13:30

Sugerowałoby to problemy z .htaccess. Spróbuj z różnymi ustawieniami dodawania znaku slash (/) oraz lokalizacji pliku .htaccess (będzie to gdzieś na samym dole konfiguracji, chyba przy generowaniu .htaccess).
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 26 października 2011, 13:43

Kurcze weeb jesteś geniuszem, DZIAŁA , ale na razie tylko na tym testowym :) Pomogło to:
oraz lokalizacji pliku .htaccess (będzie to gdzieś na samym dole konfiguracji, chyba przy generowaniu .htaccess).
Tylko co mam teraz zrobić u mnie, bo u mnie taka opcja nie wchodzi w grę, Ba nawet jej nie ma.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: jaroslw » 26 października 2011, 13:48

Tutaj będzie musiał pomóc ktoś bardziej obeznany z modyfikacją. Któraś z włączonych opcji chyba wyłącza właśnie możliwość konfiguracji tego.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: Aviator » 26 października 2011, 13:56

Już chyba wiem co jest nie tak, ale rozwiązania nie znam.
W generowaniu .htacces jest:
⇒ Kiedy będziesz gotów, możesz zaznaczyć kod .htaccess, i wkleić go do pliku .htaccess lub użyć opcji "Zapisz .htaccess".
Ten .htaccess powinien być umieszczony w folderze domeny, który w Twoim wypadku jest tam gdzie prowadzi http:///.
Dokładnie o tą część się rozchodzi
tam gdzie prowadzi http:///.
Tu powinien być adres mojej strony, a go nie ma, jakby to rozgryźć to myślę że i problem byłby rozwiązany.


PS.
Któraś z włączonych opcji chyba wyłącza właśnie możliwość konfiguracji tego.
Ale u mnie i tak jest to nie potrzebne, bo forum jest zainstalowane w głównym folderze ;)

EDIT:
Zostawiłem włączone forum z SEO URL także można zobaczyć co się dzieje.
http://www.globalforum.pl/
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Zmiana serwera/przeniesienie forum

Post autor: jaroslw » 27 października 2011, 10:14

Pisałem wcześniej, żebyś dodał RewriteBase /. Przejrzałem jeszcze raz Twój .htaccess i zauważyłem, że już jest. Możesz spróbować usunąć:

Kod: Zaznacz cały

# REWRITE BASE
RewriteBase /
Drugi pomysł to wygenerowanie .htaccess na tym testowym forum i skopiowanie go do głównego forum.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”