Bałagan po synchronizacji działów - phorum.pl

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Awatar użytkownika
Mary$
Zasłużony
Posty: 301
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 18:54
Lokalizacja: 3-miasto

Bałagan po synchronizacji działów - phorum.pl

Post autor: Mary$ » 18 listopada 2010, 21:16

Witam :)

Znajomy poprosił mnie, abym zerknął na jego forum postawione w serwisie phorum.pl, gdyż po zsynchronizowaniu jednej z kategorii stało się coś dziwnego. Mianowicie: z założenia struktura kategorii o nazwie `Grupy` wyglądała tak: było 12 grup i każda z nich była osobnym działem. Dodatkowo w każdym takim dziale były 3 poddziały. Na przykład:
Grupa 1 -> 1A
Grupa 1 -> 1B
Grupa 1 -> Ogólne
Grupa 2 -> 2A
Grupa 2 -> 2B
Grupa 2 -> Ogólne

itd.

Po synchronizacji części działów (np. grupa 5, grupa 3) zniknęło, jak również zniknęły wszystkie poddziały(np. 1A, 1B, ogólne). Co jednak ciekawe, na stronie głównej wyświetlają się linki do ostatnio napisanych postów z tych poddziałów, których teoretycznie nie ma. Ponadto te linki prowadzą do tematów, które istnieją i się wyświetlają...
Co jeszcze dziwniejsze, w PA wyświetla się część brakujących działów, jednak poddziałów nadal nie ma. Gdy wszedłem na przykład do działu `grupa 5`, pokazało mi jego lokalizację: `Strona główna forum -> Kosz -> Grupa 5 -> 4A -> 3B -> Ogólne -> 6B` (Kosz znajduje się w innej kategorii, ale gdy w niego wejść to tam tego działu też nie ma).
Po ponownej synchronizacji zrobił się jeszcze większy bałagan.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie backup'a i administratorzy phorum.pl zapewnili, że postarają się to zrobić, niemniej zastanawia mnie sam fakt, że przez synchronizację zrobił się taki bajzel.
Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym kiedykolwiek?

Ja osobiście obstawiam jakieś ograniczenia nałożone przez phorum.pl, przez co część zadań synchronizacji nie mogła się wykonać, a połowicznie wykonana synchronizacja dała taki oto efekt.
`Hominis est errare, insipientis in errore perseverare` :)

Awatar użytkownika
Mary$
Zasłużony
Posty: 301
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 18:54
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Bałagan po synchronizacji działów - phorum.pl

Post autor: Mary$ » 20 listopada 2010, 15:50

nikt nie ma pomysłu? ;)
`Hominis est errare, insipientis in errore perseverare` :)

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”