phpBB2 i Python

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
fenioo
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2008, 17:09

phpBB2 i Python

Post autor: fenioo » 26 grudnia 2008, 17:11

Witam,

Sytuacja wygląda następująco:

Na serwerze znajdue się kilkset katalogów, w których są różnego rodzaju dane.
Chcę, aby użytkownicy mogli wyszukiwać te dane, komentować ich jakość oraz dzielić się opiniami na ich temat z innymi użytkownikami.

Postanowiłem wykorzystać phpBB2 do tego celu. Dzięki temu mam rozwiązany problem rejestracji użytkowników, gotową wyszukiwarkę i system komentarzy. Moim zdaniem jest tylko przerzucenie informacji o wybranych katalogach do bazy phpBB. Wykorzystałem do tego celu pythona.

Za pomocą niewielkiego skryptu przeszukuje znajdujące się na serwerze dane i informacje o nich wrzucam do bazy phpBB, tak aby każdy z interesujących mnie katalogów odpowiadał pojedynczemu postowi na forum.

Skrypt wrzuca informacje do tabel:

phpbb_topics - w tej tablicy wypełniam pola forum_id, topic_title, topic_poster, topic_time, topic_first_post_id, topic_last_post_id

phpbb_posts - tu wypełniam topic_id, forum_id, poster_id

phpbb_posts_text - post_subject i post_text

Dane wypełniam na wzór postów które dodałem ręcznie za pomocą skryptu phpBB2 by Przemo. Problem w tym, że informacje dodane za pomocą Pythona nie pokazują się na forum, mimo iż znajdują się one w bazie. Po pierwsze widać je w PhpMyAdminie, a po drugie, każdy nowy temat dodawany do forum za pomocą PhpBB by Przemo ma wysokie ID (około 1000, - tyle katalogów znajduje się na serwerze), mimo iż ręcznie dodanych postów jest na forum zaledwie kilka.

Czy poza wymienionymi przeze mnie tabelami muszę umieścić informacje w jakiejś dodatkowej tabeli?

Dziękuję za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: phpBB2 i Python

Post autor: daroPL » 27 grudnia 2008, 16:53

Tabele są dobre. Co do pokazywania tematów na musiałbyś mi pokazać jakiś rekord (z phpmyadmina) z tabeli phpbb_topics i phpbb_posts.

fenioo
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2008, 17:09

Re: phpBB2 i Python

Post autor: fenioo » 27 grudnia 2008, 17:04

Dzięki daroPL, juz sobie poradziłem.

Problem był w tym, że w tabeli phpbb_topics nie wypełniłem pól topic_first_post_id i topic_last_post_id. Teraz wszystko chodzi ładnie.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”