Avatary

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
Sathilia
Posty: 4
Rejestracja: 14 czerwca 2008, 09:54

Avatary

Post autor: Sathilia » 14 czerwca 2008, 10:07

Witam.
Nie znalazłam tu takiego tematu, więc mam nadzieję, że nie będę się powtarzać.

Otóż problem jest następujący: na forum nie działają avatary. Po prostu. Kiedy używa się opcji odnosika do zewnętrznego obrazka, wyskakuje "Podany adres obrazka nie jest prawidłowy" (mimo że jest). Kiedy korzysta się z "wyślij obrazek z adresu", pojawia się "Nie można było połączyć się z podanym przez Ciebie adresem". Natomiast przy wysyłaniu obrazka bezpośrednio z dysku komputera, profil co prawda zostaje zaktualizowany, jednak nad komunikatem "Twój profil został zaktualizowany" wyskakuje seria błędów następującej treści:
Warning: move_uploaded_file(./images/avatars/5096550054853889e0ffe6.jpg) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Brak dostępu in /home/freehost/m/i/minasamarth/www/includes/usercp_avatar.php on line 355

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/home/freehost/_temp/phpgB3N1j' to './images/avatars/5096550054853889e0ffe6.jpg' in /home/freehost/m/i/minasamarth/www/includes/usercp_avatar.php on line 355
a zamiast avatara pojawia się znany wszystkim kwadracik z czerwonym iksem. Z błędów wynika, że jest jakiś brak dostępu, tylko że na php niewiele się znam i nie mam pojęcia, o co może chodzić. Forum nie było edytowane, stoi w tym stanie, w którym zostało zainstalowane, nawet styl nie został jeszcze zmieniony (choć planuję to zrobić w najbliższym czasie). Gdyby potrzebny był adres forum: http://minasamarth.lua.pl Dodam jeszcze, że ta sama wersja forum została zainstalowana na innym serwerze (lycos.co.uk) w celach testowych i występuje tam ten sam problem, więc nie sądzę, aby to była wina serwera (aczkolwiek mogę się mylić). Byłabym wdzięczna za pomoc i gdyby ktoś mi to wytłumaczył "łopatologicznie", gdyż jak już mówiłam, na php niewiele się znam. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Re: Avatary

Post autor: mateusz » 14 czerwca 2008, 10:29

a kolezanka szukała na forum odpowiedzi ???
a koleżanka chmody sprawdziła w odpowiednich katalogach ??

co to chmod tłumaczyć mi się nie chce. szukaj na forum. są opisy co i jak ustawić.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Sathilia
Posty: 4
Rejestracja: 14 czerwca 2008, 09:54

Re: Avatary

Post autor: Sathilia » 14 czerwca 2008, 11:08

Pozmieniałam chmody we wszystkich katalogach i plikach podanych w tym temacie. Działa już opcja wysyłania obrazków bezpośrednio z komputera, jednak przy pozostałych opcjach wciąż wyskakuje "podany adres nie jest prawidłowy" i "nie można było połączyć się z podanym przez Ciebie adresem".

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Re: Avatary

Post autor: mateusz » 14 czerwca 2008, 12:47

podaj przykładowy adres który wklejasz w pole avatra.

posprawdzaj czy konfiguracja w PA jest poprawna.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Sathilia
Posty: 4
Rejestracja: 14 czerwca 2008, 09:54

Re: Avatary

Post autor: Sathilia » 14 czerwca 2008, 13:11

http://hik2.republika.pl/av.jpg - na wszystkich forach, na których jestem zarejestrowana działa bez problemów

Natomiast konfiguracja dotycząca avatarów wygląda następująco:
Włącz galerię Avatarów - Tak
Włącz zdalne Avatary - Tak
Włącz wysyłanie Avatarów - Tak
Zezwól na avatary po napisaniu danej ilości postów - 0
Maksymalny rozmiar pliku Avataru - 12288
Maksymalne Rozmiary Avataru - 100x100
Ścieżka Zapisu Avatarów - images/avatars
Ścieżka Galerii Avatarów - images/avatars/minasamarth

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Avatary

Post autor: daroPL » 15 czerwca 2008, 07:20

Modyfikowałaś plik includes/usercp_avatar.php? Jeżeli tak to zrobiłaś to niepoprawnie, jeżeli nie to prawdopodobnie serwer z avatarem nie obsługuje zdalnego linkowania.

Sathilia
Posty: 4
Rejestracja: 14 czerwca 2008, 09:54

Re: Avatary

Post autor: Sathilia » 15 czerwca 2008, 08:42

Nie modyfikowałam, a ten avatar (tak, z tego adresu) linkowałam na wszystkich forach, na których jestem zarejestrowana i nigdy nie było z nim problemów.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”