Przenoszenie bazy danych

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
mentor777
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:30

Przenoszenie bazy danych

Post autor: mentor777 » 19 maja 2008, 17:48

witam, przenosze forum i mam 3 problemy:

Nie mam dostępu do starej bazy danych, tylko do panelu administratora forum, które chce przenieść. Nie m dostępu do phpmyadmina, więc robie zrzut bazy danych przez admina forum.

NIe mam dostępu do ftp'a starego serwera, więc musze wgrać czyste pliki phpbb na nowy serwer.

Wymyśliłem coś takiego:
Najpierw przenosze bazę danych, potem stawiam na tej bazie forum phpbb2. Sprawdzam czy wszysto działa. Potem postępuje ze wszystkimi poradnikami, żeby upgrade'ować do phpbb3.

Teraz pytania:
1. Gdzieś wyczytałem, że zrzut przez admina jest niepełny. Czy to prawda i czy coś strace?
2. Przy importowaniu bazy danych na nowy serwer mam ograniczenie do 2mb na plik importowany. Czy moge bazę podzielić w notatniku na mniejsze pliki?
3. Czy nie robie tego na około? NIe ma jakiegoś prostego sposobu?

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Re: Przenoszenie bazy danych

Post autor: mateusz » 19 maja 2008, 20:17

mentor777 pisze:Najpierw przenoszę bazę danych, potem stawiam na tej bazie forum phpbb2.
skoro przenosisz bazę to jak potem chcesz coś tam zainstalować ??

ja to widze tak:
:arrow: robie tą kopie bazy w PA
:arrow: to co się uda ściągnąć wsadzam do nowej bazy danych (jak to twoja broszka. plik kopi możesz dzielić ale pamiętając o zasadach sql czyli koniec polecenia określa znak ; nie możesz podzielić zapytania na dwa pliki.)
:arrow: wgrywam na serwer czyste pliki z wersji takiej jaka była na starym serwerze.
:arrow: oczywiście po wgraniu plików ustawiam zawartość pliku config.php (hasło, login, host) (albo ręcznie albo gdzieś kiedyś był program który tworzył taki plik, ale prościej zrobić samemu niż szukać pliku)
:arrow: dokładnie przeglądam forum i usuwam błędy które sie pokazują. zapewne ich będzie sporo bo kopia z PA jest wybrakowana, a juz na pewno nie ma tam wpisów z bazy utworzonych przez jakieś modyfikacje
:arrow: zakładając że nie ma błędów konwertuje na 3.0

to wersja chyba działająca aczkolwiek uciążliwa i długotrwała

wersja prosciejsza ale nie wiem czy zadziałą bo zakładam sporo rzeczy :D
:arrow: robie sobie kopie bazy i wgrywam ją na nowy serwer
:arrow: wgrywam pliki i oczywiście tworze poprawny config.php
:arrow: omijam naprawę błędów i od razu przystępuje do konwersji na 3.0
zapewne rozwiązanie drugie też ujawni sporo problemów. zakładam ze kopia bazy jest na tyle poprawna że konwerter 2.x na 3.x nie ujawni brakujących tabel. jeśli coś mu się nie spodoba to podczas instalacji trzeb na bieżąco to naprawiać.

ogólnie to masz przechlapane niezależnie jaką metodę wybierzesz
ale powodzenia
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”