Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
respie
Posty: 5
Rejestracja: 29 stycznia 2022, 21:52

Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: respie » 29 stycznia 2022, 22:04

Witajcie, jestem tu nowa i mam problem z tym, że strona nie widzi forum wrzuconego na ftp, ver 3.3.5.

Wrzucałam to przez FileZilla i Total Commander.
- W FileZilla mam taki komunikat jak w załączniku (file already exists) i nie za bardzo wiem, co powinnam z tymi plikami zrobić, nadpisać, pominąć? Jak to się w ogóle dubluje, skoro na ftp nic nie mam załadowane?

Dodatkowo widać tu "failed transfers", więc ewidentnie coś się źle załadowało (dodaję też screen).
- w Total Commander w ogóle wywala mi się połączenie, więc poprzez ten program już nawet nie próbuję.

Podpowiedzcie proszę co z tym zrobić oraz czy do katalogu public_html powinnam wgrać cały jeden folder który się nazywa phpBB3 czy raczej liczne foldery i pliki w nim się znajdujące?
file already exists.png
(25.41 KiB) Pobrany 104 razy
failed transfers.png
(38.19 KiB) Pobrany 109 razy
Ostatnio forum instalowałam jakieś 10 lat temu, także proszę o zrozumienie ;)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: vader » 30 stycznia 2022, 20:01

Cześć,

Skopiuj całą zawartość pliku do dowolnego folderu w katalogu public_html. Może zostać phpBB3 lub np. forum.

Tu masz podobny temat co zaznaczyć w Filezilla. W takiej sytuacji, jak w załączniku trzeba nadpisać pliki. A od siebie polecam Win SCP https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2567226

respie
Posty: 5
Rejestracja: 29 stycznia 2022, 21:52

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: respie » 30 stycznia 2022, 20:29

Dzięki, wygląda na to, że wszystkie pliki weszły prawidłowo (nie ma już "failed transfers"). Natomiast po wejściu na stronę z forum mam błąd 403

"Forbidden
You don't have permission to access this resource."

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: vader » 31 stycznia 2022, 08:28

Forum trzeba zainstalować, samo wrzucenie plików nic nie da.

A podobny problem był już na forum viewtopic.php?f=153&t=18845&p=79989

respie
Posty: 5
Rejestracja: 29 stycznia 2022, 21:52

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: respie » 31 stycznia 2022, 09:08

Tylko, żeby zainstalować musi się pokazać w ogóle instalator, a tu nic. Kiedyś instalowałam phpBB by Przemo na serwerze OVH i żadnych problemów nie było, a tu takie coś ;)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: vader » 31 stycznia 2022, 10:03

Przejrzyj ten wątek co podrzuciłem, sprawdź czy liczba plików i ich rozmiar na serwerze się zgadza, z tym na dysku.

Możesz też poszukać podobne tematy na phpbb.com poprzez google -

Kod: Zaznacz cały

You don't have permission to access this resource site:phpbb.com

respie
Posty: 5
Rejestracja: 29 stycznia 2022, 21:52

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: respie » 31 stycznia 2022, 14:36

Dziękuję, udało się zainstalować, okazało się, że wersja php w bazie danych jest za stara, by udźwignąć phpbb 3.3.5. więc musiałam to zmienić w panelu LH.PL na 8.0. Natomiast to nie koniec problemów.

Dodatkowo musiałam podpiąć przed instalacją główną domenę.

Teraz z kolei nie mogę się zalogować jako admin (mimo, że zapamiętałam w przeglądarce hasło), ani przypomnieć hasła, gdyż mam taki komunikat:
"The submitted form was invalid. Try submitting again."

Mam też adres forum taki: www.forumjakiestam.pl/phpBB3 -> ścieżka na FTP jest public_html / phpBB3

Czy forum mi się wysypie, jeśli przeniosę pliki z folderu "phpBB3" do katalogu głównego public_html ?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: vader » 31 stycznia 2022, 14:42

Pomyślałem o tym, żeby napisać o wersji PHP, ale tego nie zrobiłem. Fajnie, że udało się zainstalować.

Problem z niemożliwością zalogowania to na pewne źle ustawione ciasteczka. Porównaj tutaj https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... -settings/. Jak podasz link do forum, będzie łatwiej pomóc.

Tak, wysypie się. Odnośnik do miejsca/katalogu, gdzie jest zainstalowane phpBB, jest zapisane w bazie danych w tabeli prefix_config, ale nie ma sensu zmienić wg mnie.

respie
Posty: 5
Rejestracja: 29 stycznia 2022, 21:52

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: respie » 31 stycznia 2022, 15:38

To ja jednak zdecyduję się przenieść to forum do głównego katalogu, specjalnie dokupowałam domenę, żeby adres był banalnie prosty. Chyba, że mogę jakoś prosto zmienić folder "phpBB3" na "forum" ?

Co do adresu to na razie jest taki: http://swiadomyslask.pl/phpBB3/

Przeczytałam dokładnie info z linka, które podałeś i rozumiem tyle, że domena plików cookie powinna wyglądać: .swiadomyslask.pl
Zmieniłam to więc, zalogowałam się z powodzeniem, ale za chwilę mnie wywaliło z forum i znów nie mogę się zalogować.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2022, 16:17 przez respie, łącznie zmieniany 1 raz.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strona postawiona na LH.pl "nie widzi forum"

Post autor: vader » 31 stycznia 2022, 16:16

Nie musisz przenosić. Wystarczy, że w ustawieniach hostingu wskażesz, żeby domena www.świadomyslask.pl wskazywala na konkretny katalog na serwerze.

No nie, po zalogowaniu do ACP > Ogólne > Konfiguracja Serwera > Ciasteczka

Możesz też to zmienić przez phpmyadmin w bazie danych, w tabeli phpbb3_config w wierszu cookie_domain. Powinno tam być wpisane .swiadomyslask.pl

Możesz mi też wysłać dane logowania na pw, to zerknę i ustawię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”