Konflikt z bbcode

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Piękny Ronald
Posty: 17
Rejestracja: 12 lutego 2021, 10:52
Kontakt:

Konflikt z bbcode

Post autor: Piękny Ronald » 08 listopada 2021, 16:10

Mam dość nietypowy problem, a mianowicie chciałem opisać dodatkowe oznaczenia romów gier. Problem w tym że jeden z nich to : Jednak kiedy go wpisuje rozkracza się cały mój wpis, a sam znacznik znika (dokładnie to samo dzieje się na tym forum). Wiem że to część bbcode, ale muszę w jak w mądry sposób go przedstawić. Próbowałem zamknąć to w liście i nic, wsadzenie wszystkiego w znaczniki "code" też odpada wyłączyć bbcode też nie mogę.
Jakieś pomysły ?
Jak na złość to "b" oznacza gry od których wszyscy powinni trzymać się z daleka :D

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konflikt z bbcode

Post autor: vader » 08 listopada 2021, 17:08

Znacznik [b] to pogrubienie tekstu, jest to wbudowany BBcode i polecam nic przy nim nie zmieniać. Najszybciej i naprościej będzie ustawić inny znacznik [b], którego potrzebujesz.

A dlaczego znika? Bo tak działą tagi html. Musisz go otworzyć i zamknąć: [b] pogubiony tekst [/b]. Jeśli go nie zamkniesz, to cały tekst po tym znaczniku będzie pogrubiony. Przykład i efekt
[b]Zamknięty bbCode[/b] i tekst
[b]Niezamknięty bbCode i tekst

Zamknięty bbCode i tekst
Niezamknięty bbCode i tekst

Piękny Ronald
Posty: 17
Rejestracja: 12 lutego 2021, 10:52
Kontakt:

Re: Konflikt z bbcode

Post autor: Piękny Ronald » 08 listopada 2021, 17:17

To co wygląda jak początek pogrubienia wcale mim nie jest :D To część tytułu gry i muszę go wyświetli np. :

Kod: Zaznacz cały

Zelda [b][v1.X](U).bin
ale kiedy wpisuje taki tytuł bbcode interpretuje go jako otwarcie znacznika !
Domyślam się że kombinując coś ze standardowymi znaczkami posypią się poprzednie posty ? A jak ty dodałeś to coś podświetlone na biało ? To jakieś rozszerzenie ?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konflikt z bbcode

Post autor: vader » 08 listopada 2021, 20:59

Piękny Ronald pisze:
08 listopada 2021, 17:17
To co wygląda jak początek pogrubienia wcale mim nie jest :D To część tytułu gry i muszę go wyświetli np. :

Kod: Zaznacz cały

Zelda [b][v1.X](U).bin
ale kiedy wpisuje taki tytuł bbcode interpretuje go jako otwarcie znacznika !
Domyślam się że kombinując coś ze standardowymi znaczkami posypią się poprzednie posty ? A jak ty dodałeś to coś podświetlone na biało ? To jakieś rozszerzenie ?
No właśnie jest pogrubieniem, źle to interpretujesz :)

Jak piszesz post, to masz zainstalowany rozszerzony edytor BBCode - Advanced BBcode BOX https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... bcode_box/. W tym wypadku kod to [ c ][ /c ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”