Instalacja nowego forum

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 19 marca 2021, 09:54

Witam.
Po instalacji nowego forum próbuję dodać nowy temat. W panelu jest on widoczny na forum nie. Jest to całkiem nowe czyste forum jeszcze bez żadnych tematów, postów, użytkowników.
Druga sprawa to nie mogę zmienić stylu forum. Jest ustawiony domyślnie "polsilver" i mimo, że dodałem kilka nowych nie mogę ich aktywować.
Ktoś coś doradzi?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 19 marca 2021, 10:27

1. Czy użytkownik ma uprawnienia / dostęp do tego forum, aby był widoczny?

2. Nie możesz ich aktywować i co się dzieje?

Jak nie opiszesz dokładnie problemu, to będzie ciężko cokolwiek pomóc. Link do forum również by się przydał.

Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 19 marca 2021, 12:14

vader pisze:
19 marca 2021, 10:27
1. Czy użytkownik ma uprawnienia / dostęp do tego forum, aby był widoczny?
Przy tworzeniu nowego forum bazuję intuicyjnie tak jak wcześniej to robiłem przy forum opartym na modyfikacji Przemo. Na tym forum jedynym użytkownikiem na razie jest Administrator.
vader pisze:
19 marca 2021, 10:27
2. Nie możesz ich aktywować i co się dzieje?
Może nie tyle nie mogę aktywować nowego stylu bo jest info, że styl został aktywowany. Ale nie mogę dezaktywować stylu domyślnego i to powoduje że aktywacja nowego jest nieskuteczna.
vader pisze:
19 marca 2021, 10:27
Jak nie opiszesz dokładnie problemu, to będzie ciężko cokolwiek pomóc. Link do forum również by się przydał.
Link do forum: czesio1.pl

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 19 marca 2021, 12:22

Jak chcesz, to podrzuć mi dane logowania do admina na pw. Rozglądnę się, będzie szybciej i powiem co zmienić. Po wszystkim zmienisz sobie hasło.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 19 marca 2021, 13:26

1. Po stworzeniu nowego forum musisz dodać mu uprawnienia dla grup. Czyli np.,
- administratorzy Pełen dostęp
- zarejestrowani użytkownicy: standardowo dostęp
- gości - tylko czytanie
Robisz to w ACP > Fora i we fragmencie z grupami zaznaczasz jakąś grupę > klikasz Edytuj uprawnienia i przydzielasz zestaw uprawnień wg uznania. (Już to zrobiłem i możesz zobaczyć, że forum jest widoczne)

2. Co do stylu, to po zainstalowaniu musisz wejść w jego szczegóły i ustawić go jako domyślny. Lub na stronie głównej ACP > Ogólne > Ustawienia witryny. Tutaj można zmienić domyślny styl. Dodatkowo masz tutaj ustawione Zastąp styl użytkownika: Nie. Zatem w panelu użytkownika jest opcja zmiany stylu wg upodobań użytkownika.

Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 19 marca 2021, 19:42

vader pisze:
19 marca 2021, 13:26
1. Po stworzeniu nowego forum musisz dodać mu uprawnienia dla grup. Czyli np.,
- administratorzy Pełen dostęp
- zarejestrowani użytkownicy: standardowo dostęp
- gości - tylko czytanie
Robisz to w ACP > Fora i we fragmencie z grupami zaznaczasz jakąś grupę > klikasz Edytuj uprawnienia i przydzielasz zestaw uprawnień wg uznania. (Już to zrobiłem i możesz zobaczyć, że forum jest widoczne)

2. Co do stylu, to po zainstalowaniu musisz wejść w jego szczegóły i ustawić go jako domyślny. Lub na stronie głównej ACP > Ogólne > Ustawienia witryny. Tutaj można zmienić domyślny styl. Dodatkowo masz tutaj ustawione Zastąp styl użytkownika: Nie. Zatem w panelu użytkownika jest opcja zmiany stylu wg upodobań użytkownika.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Spróbuję sobie z tym poradzić.
Czyli trochę inaczej to wygląda niż w skrypcie Przemo, gdzie wystarczyło dodać nowe forum i z automatu było widoczne.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 20 marca 2021, 09:21

Przemo było oparte o chyba phpBB 2.0, a to przepaść technologiczna do phpBB 3.3. Również jeśli chodzi o możliwość konfiguracji.

Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 23 marca 2021, 10:18

vader pisze:
19 marca 2021, 13:26
1. Po stworzeniu nowego forum musisz dodać mu uprawnienia dla grup. Czyli np.,
- administratorzy Pełen dostęp
- zarejestrowani użytkownicy: standardowo dostęp
- gości - tylko czytanie
Robisz to w ACP > Fora i we fragmencie z grupami zaznaczasz jakąś grupę > klikasz Edytuj uprawnienia i przydzielasz zestaw uprawnień wg uznania. (Już to zrobiłem i możesz zobaczyć, że forum jest widoczne)
Tworzenie samych nowych for i przydzielanie im uprawnień już ogarnąłem. Chciałbym jednak żeby moje forum miało również kategorie. I tu już nic mi nie idzie. Mimo że zakładam w panelu nowe kategorie, przydzielam im dostęp tak jak robiłem to w przypadku nowych forto nie są one widoczne na głównej stronie. Mało tego gdy w którejś z tych kategorii zakładam nowe forum również nie jest ono widoczne a po powrocie na stronę główną znika mi polski język.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 23 marca 2021, 11:12

Zalogowałem się na twoje forum i widać kategorie. Pod kategoriami widać fora. Nie wiem w czym jest problem?

Goście widzą puste forum, nie mają uprawnień do widzenia kategorii.

Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 23 marca 2021, 11:17

vader pisze:
23 marca 2021, 11:12
Zalogowałem się na twoje forum i widać kategorie. Pod kategoriami widać fora. Nie wiem w czym jest problem?

Goście widzą puste forum, nie mają uprawnień do widzenia kategorii.
Tak, teraz i ja widzę i kategorie i fora. Może problem tkwi w odświeżaniu strony? Niestety na razie mam dostęp do tego forum tylko przez komórkę i ciężko tu cokolwiek zrobić.

Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 23 marca 2021, 11:20

A mam jeszcze pytanie w temacie nagłówka. Jak dodać do nagłówka dodatkowe elementy? Np. drugie logo, albo jakiś gif który by odwoływał do jakiegoś działu, albo avatar zalogowanego użytkownika?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 23 marca 2021, 11:31

Obrazki i inne ustawienia do for/kategorii masz w ACP > Fora i kliknij "zębatkę" dla danego fora/kategorii.

Odświeżanie cache forum, masz bezpośrednio po wejściu do ACP (wyczyść bufor).

Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2021, 08:52

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: Wojtek » 23 marca 2021, 11:37

vader pisze:
23 marca 2021, 11:31
Obrazki i inne ustawienia do for/kategorii masz w ACP > Fora i kliknij "zębatkę" dla danego fora/kategorii.

Odświeżanie cache forum, masz bezpośrednio po wejściu do ACP (wyczyść bufor).
Miałem na myśli nagłówek całego forum. Czyli to miejsce w którym w tej chwili mam jedno logo po lewej stronie. Jak tu dodać inne elementy?

wojtek.mm
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2021, 12:17

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: wojtek.mm » 04 maja 2021, 12:21

Czy instalacja phpBB jest darmowa czy płatna?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja nowego forum

Post autor: vader » 04 maja 2021, 14:33

Darmowa, w tym że nie są polecane wbudowane instalatory na hostingach. Często generują błędy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”