Problem z logowaniem do panelu admina.

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
wrz00su
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2017, 13:07
Kontakt:

Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: wrz00su » 17 grudnia 2020, 13:08

Dzień dobry.
Męczę się z problemem logowania do panelu admina. Było wszystko ok, ale odkąd wyczyściłem bufor i sesje w panelu admina, to mam problemy z logowaniem do tego panelu.
Na forum loguje się prawidłowo, a gdy klikam w link "panel administracyjny" to strona jedynie mignie i nadal jestem na głównej. Nie wpuszcza mnie do panelu admina. Po czyszczeniu przeglądarki udaje się zalogować ponownie i wejście do panelu admina działa, ale przy próbie zarządzania użytkownikami, gdy próbuje jakiegoś wyszukać, to jakby przerywa mi sesję admina i zamiast listy użytkowników, pojawia się okno logowania. Gdy w tym momencie przejdę na główną stronę forum to jestem już wylogowany. Po ponownym logowaniu znowu nie mogę wejść do panelu admina, więc znowu czyszczenie przeglądarki, co pomaga na chwilę, i tak w kółko... dzieje się tak na każdym urządzeniu, nawet na telefonie.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

P.s. wcześniej zamieściłem swoją prośbę o pomoc w innym, podobnym temacie, ale postanowiłem powiązać pytanie z bardziej właściwym tytułem. Poprosiłem już o usunięcie poprzedniego posta.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: vader » 17 grudnia 2020, 14:50

Podrzuć adres forum. Jaka wersja PHP, phpBB itp.?

wrz00su
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2017, 13:07
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: wrz00su » 17 grudnia 2020, 15:03

https://strzelec.org/forum

wersja forum 3.3.2
Wersja PHP 5.6.40

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: vader » 17 grudnia 2020, 17:08

phpBB 3.3.2 wymaga wersji minimum PHP 7.1.3+ (aż dziwne, że ci to działa). Zatem zmiany do zastosowania:
  • podniesienie wersji PHP do minimum 7.1.3 (polecam 7.3 lub 7.4. Zobaczysz dużą zmianę w prędkości ładowania forum)
  • źle ustawione ciasteczka, powinny zaczynać się od kropki, czyli .strzelec.org
  • aktualizacja stylu, bo masz go w wersji dostosowanej dla phpBB 3.2.9 (a w stylach też są wprowadzane odpowiednie zmiany). Pod tym linkiem masz aktualizację stylu https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... 31#p781331
  • jak zaktualizujesz styl, to w folderze stylu pod adresem nazwa_stylu/theme/ jest katalog en. Skopiuj go i zmień mu nazwę na pl. Masz błędy w konsoli przeglądarki, ze względu na brak tego katalogu.
Wprowadź zmiany i wyczyść cache/bufor forum + przeglądarki.

wrz00su
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2017, 13:07
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: wrz00su » 18 grudnia 2020, 09:35

Dzięki bardzo za rzeczową odpowiedź.

Jeszcze wczoraj, zacząłem wprowadzać wszystkie sugestie krok, po kroku.
Co ciekawe - napisałem, że wersja php to; 5.6.40, bo tak się wyświetlało w prawym panelu informacji o serwerze na stronie głównej C-panelu, jednak gdy w/g sugestii wszedłem w menu zmiany wersji php, to się okazało, że jako "current" działa wersja 7.2. Zmieniłem na jeszcze wyższą 7.4 i sprawdziłem plikiem infophp, co potwierdziło, że działa wersja 7.4. Bug C-panelu dalej wyświetla 5.6.40. Ale to tak na marginesie.
W każdym razie PHP ustawiłem na 7.4 i takie już działa.
jako domenę coockies ustawiłem .strzelec.org (pole było puste w ogóle, bo szukając przyczyn problemu ktoś wcześniej radził mi to usunąć) zanim usunąłem, było samo strzelec.org, ale tez nie było widać wpływu.
Thema zaktualizowałem z linka, który podałeś.
skopiowałem i nazwałem katalog na PL
Wyczyściłem z ACP bufor i sesje, i obie przeglądarki.
Problem jakby ustąpił, ale znowu tylko na chwilę. Co ciekawe, dłużej udaje mi się utrzymać sesję admina w chrome, niż w firefoksie.
gdy wszystkie przeglądarki są wyczyszczone to w chrome udaje mi się wejść w ACP i w menu zarządzania użytkownikami próbuję podejrzeć listę użytkowników. Gdy to zadziała, to znaczy, ze jest ok, gdy w okienku zamiast listu userów pokaże się okno logowania, to znaczy, że sesja admina znowu się urwała. W chrome te czynności trwały nawet kilka operacji. W firefoksie na wiele prób o wiele mniej udanych.

Dokonałem próby surowej instalacji phpbb w katalogu forum2, wgrałem do tam bazę, w której nie dokonywałem jeszcze zmian, które wywołały ten problem, czyli czyszczenia bufora i sesji, od chwili której mam te problemy. Jak pisałem, wcześniej przed tym zabiegiem wszystko było ok. A więc mam tę bazę, na której wszystko było jeszcze ok. Dokonywałem na niej bardzo dużo porządków i czyszczeń, bo forum zostało właśnie przeniesione z czeluści zapomnienia i mimo sporego ruchu jaki wykonywałem w ACP ciągle wszystko działało, więc chciałem sprawdzić, czy problem pojawi się i w tym przypadku. No i okazuje się, że tak... I to mnie już zbiło z tropu całkiem.

Powiem tak - poprzez chroma, po wyczyszczeniu chroma mogę jakiś czas operować w ACP - da się żyć, choć co to za życie :)
Na chromie jakiś dostęp jest, aby dokonać aktywacji nowego użytkownika i itp. To forum wąskiego grona, więc ruch admina nie jest tam szczególnie wymagany. Za każdym razem, gdy przestaje już mnie wpuszczać do ACP to muszę wyczyścić chroma.
Jak będę miał wolny wieczór, to na próbę przerzucę forum na jakiś inny hosting, i zobaczę, czy będzie się tak samo zachowywać.

Niemniej jednak ogromne dzięki kolego vader za zaangażowanie w ten problem.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: vader » 18 grudnia 2020, 15:39

Chrome / Firefox masz aktualne? Niektóre wersję Chrome generowały problem. Czas sesji może nie jest za krótki? albo czas nieaktywności? Jak chcesz podrzuć mi dane logowania do admina na pw i się rozglądnę po ustawieniach.

wrz00su
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2017, 13:07
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: wrz00su » 21 grudnia 2020, 12:19

Poszło PW

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: vader » 21 grudnia 2020, 12:58

wrz00su pisze:
21 grudnia 2020, 12:19
Poszło PW
Jeśli wysłałeś, to nic nie otrzymałem.

wrz00su
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2017, 13:07
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: wrz00su » 22 grudnia 2020, 12:52

A więc problem rozwiązany, dzięki koledze vader, i dzięki jego wskazówkom, jakich udzielał mi na PW.

Problem był generowany przez błędy w bazie danych odnośnie użytego stylu.
Po przeniesieniu forum na nowy serwer i skopiowaniu do katalogu styli używanego od zawsze stylu, ale w najnowszej wersji, używając tylko metody "przeciągnij i upuść", wygenerował się problem, bo stara baza odnośnie tego stylu miała co prawda zapis, ale dotyczył on starej wersji tego stylu. Zatem forum działało niby jak dawniej, ale powstawał problem w wchodzeniem do ACP. Usunięcie wszystkich wierszy z bazy danych odnośnie wszystkich niestandardowych i nieużywanych już styli i wgranie tego ulubionego stylu na nowo rozwiązało problem.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam!

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z logowaniem do panelu admina.

Post autor: vader » 22 grudnia 2020, 12:58

wrz00su pisze:
22 grudnia 2020, 12:52
A więc problem rozwiązany, dzięki koledze vader, i dzięki jego wskazówkom, jakich udzielał mi na PW.

Problem był generowany przez błędy w bazie danych odnośnie użytego stylu.
Po przeniesieniu forum na nowy serwer i skopiowaniu do katalogu styli używanego od zawsze stylu, ale w najnowszej wersji, używając tylko metody "przeciągnij i upuść", wygenerował się problem, bo stara baza odnośnie tego stylu miała co prawda zapis, ale dotyczył on starej wersji tego stylu. Zatem forum działało niby jak dawniej, ale powstawał problem z wchodzeniem do ACP. Usunięcie wszystkich wierszy z bazy danych odnośnie wszystkich niestandardowych i nieużywanych już styli i wgranie tego ulubionego stylu na nowo rozwiązało problem.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam!
Będąc precyzyjnym, problem z dostępem do ACP spowodowany był źle ustawionymi ciasteczkami, a dokładniej brakująca ścieżka. Aczkolwiek przy okazji poprawiło się problem z nadmiarowymi danym dotyczącymi styli forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”