Integracja phpBB z własną bazą danych.

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
matrix72
Posty: 3
Rejestracja: 12 listopada 2020, 21:42

Integracja phpBB z własną bazą danych.

Post autor: matrix72 » 12 listopada 2020, 21:50

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy i niezbyt ogarniam phpbb, dlatego też przychodzę do was z niemałym problemem, którego nie potrafię rozwiązać samemu. Mianowicie stworzyłem stronę internetową, na której znajdują się takie rekordy tj: nazwa użytkownika, hasło, email, imię użytkownika oraz avatar. Stworzyłem też forum phpbb, które chciałbym by było zintegrowane ze stroną, tzn: po założeniu konta na mojej stronie (dane logowania są wpisywane do bazy 1) i po wejściu na forum użyć danych z zewnętrznej bazy, której używa moja strona. Aktualnie wygląda to tak, że i na stronie i na forum phpbb muszę posiadać oddzielne konta, a jest to dosyć nieintuicyjne.

Związku z powyższym mam do was dwa pytania:
1) Jak zrobić, by phpbb używało bazy danych strony internetowej jako loginy i hasła do forum.
2) Jeśli można coś takiego zrobić, to czy da się zrobić też tak, że konto w forum istniało już by automatycznie w chwili założenia konta na stronie, używając bazy ze strony internetowej.

Proszę o wskazówki, z góry dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie.
Pozdrawiam.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”