Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Post autor: hrx » 09 sierpnia 2020, 19:55

1. Przed aktualizacją forum należy wyłączyć forum.

2. Należy wykonać kopię bazy danych i plików forum.

3. Należy usunąć folder cache i vendor z serwera.

4. Następnie trzeba pobrać pełną paczkę phpBB 3.3.x. Po rozpakowaniu, z paczki należy usunąć plik config.php i folder files, images, store i następnie trzeba wysłać zawartość z folderu phpBB3 na serwer przez nadpisanie obecnych plików.

5. Po wgraniu plików należy wejść do panelu administracji i kliknąć odnośnik "Twój skrypt phpBB nie został poprawnie zaktualizowany. Więcej informacji" i uruchomić proces aktualizacji klikając w odnośnik "Uruchom proces aktualizacji, klikając ten odnośnik" lub poprzez dopisanie do adresu ścieżki do katalogu install.

Przykład: http://www.mojadomena.pl/install / http://www.mojadomena.pl/katalog_forum/install

* Jeśli Twoja domena posiada SSL, to w adresie zamień http na https. I jeśli w pliku .htaccess miałeś wprowadzony kod na przekierowanie, to należy ponownie dodać kod do tego pliku.

6. Należy wejść w zakładkę AKTUALIZUJ i kliknąć przycisk Aktualizuj i należy rozpocząć aktualizację bazy danych. Po poprawnej aktualizacji bazy danych pojawi się informacja: Instalacja została zakończona pomyślnie. Zaloguj się do Panelu Administratora. Aktualizacja bazy danych została zakończona.

7. Należy usunąć folder install z serwera.

* Wgraj aktualizację pakietu językowego. Pakiet językowy możesz pobrać z tego forum lub z phpbb.com

rad77
Posty: 460
Rejestracja: 15 września 2008, 21:27
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Post autor: rad77 » 30 marca 2021, 19:29

Czy przed aktualizacją należy wyłączyć rozszerzenia?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Post autor: vader » 31 marca 2021, 08:29

Ja do tej pory nie wyłączałem rozszerzeń, ale warto również je aktualizować i upewnić się, że są kompatybilne.

Przykład, miałem problem z rozszerzeniem Imgur po aktualizacji z 3.3.2 do 3.3.3, forum zwracało HTTP 500. Więc przez bazę danych wyłączyłem wszystkie rozszerzenia, co przywróciło forum do działania. Wtedy dopiero doczytałem, że trzeba wyszła wersja -RC1, która działa poprawnie pod phpBB 3.3.3.

rad77
Posty: 460
Rejestracja: 15 września 2008, 21:27
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Post autor: rad77 » 23 sierpnia 2021, 12:09

A co ze stylami :?:
Zostawić czy usunąć przed aktualizacją :?:

traf
Posty: 35
Rejestracja: 22 września 2019, 12:56

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Post autor: traf » 24 sierpnia 2021, 12:19

Style zostaw, ale jeśli domyślnym stylem nie jest prosilver, to jednak warto go zmienić na domyślny, bo autorzy innych stylów niekoniecznie robią je w pełni zależnymi od głównego, co skutkuje tym, że po aktualizacji styl może wywalać błędy. Potem już da się w każdej chwili zmienić na inny, a jeśli nie będzie dobrze działał, to wystarczy wrócić do prosilver i ewentualnie poszukać, czy autor stylu ma już jego wersję pod aktualny skrypt phpBB.

YakubNovak
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2021, 18:25

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.3.0 do phpBB 3.3.x

Post autor: YakubNovak » 26 sierpnia 2021, 18:28

Cześć wszystkim !

Próbowałem skopiować (FileZilla) z mojego płatnego hostingu cały katalog forum z plikami na mój komputer :ugeek: . Udało mi się skopiować 20% plików, ale po tym dostałem błąd połączenia (connection failed again) i przez około 30 minut strona mojego forum nie była dostępna w Internecie. Trzydzieści minut czekania i już działa. :roll:
Po tym daje podobny błąd:
----------------------------------------------------------------
Błąd ogólny
SQL ERROR [ mysqli ].

Tabela 'q345678_coc.phpbb_config' nie istnieje [1146].

Wystąpił błąd sql podczas pobierania tej strony. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z administratorem.
----------------------------------------------------------------
Pytanie ? :oops:

1. Jak przywrócić forum do stanu używalności bez utraty wszystkich danych na forum.

Dzięki !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”