Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.2.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: mpaw » 22 sierpnia 2020, 07:31

Dzień dobry.

Mam 2 fora. Jedno (3.3.1) na swoim komputerze i drugie (3.2.x) w sieci. Próbuję zmodyfikować styl prosilver dodając do niego dodatkowe dane. Jednak, o ile na 3.3.1 wszystko działa, to na 3.2.x, po edycji styles/prosilver/template/viewtopic_body.html i dodaniu do niego kilku linijek, forum się wywala po wejściu do dowolnego tematu (pusta, biała strona). Czym może to być spowodowane?

Dzięki
M.

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: mpaw » 23 sierpnia 2020, 12:56

Dodam, że moje lokalne forum jest czystą instalacją 3.3.1. Natomiast 3.2.x posiada zainstalowane dodatki. Nie rozumiem czemu na jednym modyfikacja działa a na innym nie. Dodałem linijkę tekstu po polu w miniprofilu z datą rejestracji użytkownika. Dodałem początkowo pole z wiekiem użytkownika. Jednak ponieważ forum się wywalało po wejściu w dowolny temat to zmieniłem na zwykłą linijkę tekstu. Jednak i to wywala forum po wejściu w dowolny temat. Czy zainstalowane dodatki mogą coś psuć? Jeżeli tak, to jak to obejść?

Dzięki
M.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: vader » 23 sierpnia 2020, 13:07

Pokaż kod tego fragmentu? Czy sprawdzałeś konsolę przeglądarki? Jakie masz tam błędy?

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: mpaw » 23 sierpnia 2020, 13:13

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF postrow.POSTER_JOINED --><dd class="profile-joined"><strong>{L_JOINED}{L_COLON}</strong> {postrow.POSTER_JOINED}</dd><!-- ENDIF -->
<dd><strong>Wiek{L_COLON}</strong> Test</dd>
<!-- IF postrow.POSTER_WARNINGS --><dd class="profile-warnings"><strong>{L_WARNINGS}{L_COLON}</strong> {postrow.POSTER_WARNINGS}</dd><!-- ENDIF -->
Dodałem drugą linijkę. Na 3.3.1 dodanie tej linijki (rozmiar pliku dla 3.3.1 jest inny, z racji innej wersji forum) działa dobrze, nie powoduje błędów, natomiast na 3.2.x wywala forum.

Nie mam możliwości sprawdzić już w konsoli, bo forum które modyfikuję ma kilkaset tysięcy postów i boję się już popsuć. Nie wiem czy wchodzi w interakcję z dodatkami czy coś innego...

PS. Wcześniej dodawałem inną linijkę:

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF postrow.POSTER_AGE --><dd><strong>{L_AGE}{L_COLON}</strong> {postrow.POSTER_AGE}</dd><!-- ENDIF -->
Jednak efekt ten sam. Już myślałem, że coś ze zmiennymi jest, dlatego zmieniłem na inną linijkę. Na 3.3.1 działa, a na 3.2.x nie.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: vader » 23 sierpnia 2020, 14:24

Zawsze możesz postawić czystą wersję phpBB 3.2.x i sprawdzić tam. Dodatkowo upewnij się, że forum 3.2.x masz w Ogólne - Obciążenie serwera zaznaczone Tak dla opcji Wyświetlaj urodziny.

Ewentualnie zerknij na ten stary temat: https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... opic/98201

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: mpaw » 23 sierpnia 2020, 14:32

Dzięki

Też początkowo myślałem, że to coś z urodzinami blokuje, ale potem dodałem zamiast urodzin zwykły tekst. I jest to samo.

Kod: Zaznacz cały

 <dd><strong>Wiek{L_COLON}</strong> Test</dd>

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: vader » 23 sierpnia 2020, 15:55

Obstawiałbym problem z rozszerzeniami w takiej sytuacji. Ale to można sprawdzić na nowym phpBB 3.2.x lub na twoim forum (wyłączone rozszerzenia).

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: mpaw » 23 sierpnia 2020, 16:04

Aha. A czy jak wyłączę rozszerzenia to będę mógł je potem przywrócić bez utraty jakichkolwiek danych i do stanu sprzed wyłączenia? To nie moje forum, jestem tylko wolontariuszem.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edycja prosilver (viewtopic_body.html) wywala forum

Post autor: vader » 23 sierpnia 2020, 16:42

Oczywiście. Trzeba wyłączyć rozszerzeni (wtedy zobaczysz, też opcje usuń dane rozszerzenia ale tego nie rób). Sprawdź na jakimś małym rozszerzeniu,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”