Profil po lewej stronie

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.2.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Profil po lewej stronie

Post autor: SzymkensNL » 14 marca 2017, 17:59

Witam. Jakiś czas temu przerabiałem swoje forum, a że jestem przyzwyczajony do pozycji profilu po lewej stronie postanowiłem to zmienić.
Było to dość dawno temu, a poproszono mnie o udostępnienie. Więc postaram się w jakimś stopniu to wam tutaj przedstawić.
Nie wiem jakie linijki będą w innym stylu, ja natomiast przerabiałem na stylu Absolution w najnowszej wersji.
Informacje poniżej.

Przerabiamy plik content.css

Wyszukaj:

Kod: Zaznacz cały

/* Post body styles
----------------------------------------*/
.postbody {
	padding: 0;
	line-height: 1.48em;
	width: 76%;
	float: left;
	position: relative;
}
Zmieniamy na:

Kod: Zaznacz cały

/* Post body styles
----------------------------------------*/
.postbody {
	padding: 0;
	line-height: 1.48em;
	width: 80%;
	float: right;
	position: relative;
}
Wyszukaj:

Kod: Zaznacz cały

.postbody h3 {
	/* Postbody requires a different h3 format - so change it here */
	float: left;
	font-size: 1em;
	padding: 2px 0 0 0;
	margin-top: 0 !important;
	margin-bottom: 0.3em !important;
	text-transform: none;
	border: none;
	line-height: 125%;
}
Zmieniamy na:

Kod: Zaznacz cały

.postbody h3 {
	/* Postbody requires a different h3 format - so change it here */
	float: left;
	font-size: 1em;
	padding: 0 0 0 2px;
	margin-top: 0 !important;
	margin-bottom: 0 0.3em 0 0 !important;
	text-transform: none;
	border: none;
	line-height: 125%;
}
Wyszukaj:

Kod: Zaznacz cały

/* Poster profile block
----------------------------------------*/
.postprofile {
	margin: 5px 0 10px 0;
	min-height: 80px;
	border: 1px solid transparent;
	border-width: 0 0 0 1px;
	width: 22%;
	float: right;
	display: inline;
	text-align: center;
}
Zmieniamy na:

Kod: Zaznacz cały

/* Poster profile block
----------------------------------------*/
.postprofile {
	margin: 0 10px 0 5px;
	min-height: 80px;
	border: 1px solid #c6c6c6;
	border-width: 0px 1px 0px 0px;
	width: 18%;
	float: left;
	display: inline;
	text-align: center;
}
Wyszukaj:

Kod: Zaznacz cały

.online {
	background-image: none;
	background-position: 100% 0;
	background-repeat: no-repeat;
}
Zmieniamy na:

Kod: Zaznacz cały

.online {
	background-image: none;
	background-position: 0% 0;
	background-repeat: no-repeat;
}
Zostanie tylko ikona aktywności profilu.
W folderze "styles" wejdź w tą ścieżkę Absolution/theme/pl(en) i zamień na tą ikonę:
Obrazek

INFORMACJA!!!

Jeżeli trafią się jakieś nieprawidłowości postaram się na nie odpowiedzieć, natomiast jak mówiłem styl dawno temu przerabiałem i to co napisałem wyżej powinno zmienić tak jak być powinno.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Profil po lewej stronie

Post autor: Zyleta » 14 marca 2017, 22:40

Takie drobne uwagi do Twoich zmian, jeśli pozwolisz (nie jestem jakimś ekspertem, ale pewne rzeczy w tym co podałeś mnie po prostu dziwią i nie wydają mi się prawidłowe):

Kod: Zaznacz cały

.postbody h3 {
   /* Postbody requires a different h3 format - so change it here */
   float: left;
   font-size: 1em;
   padding: 0 0 0 2px;
   margin-top: 0 !important;
   margin-bottom: 0 0.3em 0 0 !important;
   text-transform: none;
   border: none;
   line-height: 125%;
}
Czemu tu, dla margin-bottom podałeś 4 parametry? Ta właściwość przyjmuje tylko jeden parametr. Jeśli miałeś na myśli prawy margines (a tak by wynikało z umieszczenia 4 parametrów, to wystarczyłoby margin-right: 0.3em !important, albo jak już to margin: 0 0.3em 0 0 !importand - i wtedy również kasujesz margin-top, bo jest zawarty już w tym ogólnym.

Również zapytam, czy zmiana paddingu z górnego na lewy jest konieczna? Albo, czy usunięcie górnego paddingu jest konieczne? Osobiście bym nie zmieniał czegoś co było oryginalnie zrobione, może ewentualnie dodał coś od siebie, jeśli by to miało pomóc w ogólnym działaniu.

Kod: Zaznacz cały

/* Poster profile block
----------------------------------------*/
.postprofile {
   margin: 0 10px 0 5px;
   min-height: 80px;
   border: 1px solid #c6c6c6;
   border-width: 0px 1px 0px 0px;
   width: 18%;
   float: left;
   display: inline;
   text-align: center;
}
Dlaczego dokonałeś tu zmiany marginesu górnego i dolnego, na prawy i lewy? Naprawdę jest to konieczne do prawidłowego wyświetlania? Ewentualnie, czy górny i dolny margines przeszkadzał w prawidłowym wyświetlaniu profilu, że zostały one usunięte?


Moje pytania i drobne uwagi, mają na celu oczywiście cele edukacyjne (albo dla mnie, albo dla innych, zależy co było konieczne i w jakim stopniu). W każdym razie, mimo wszystko cieszy fakt, że podzieliłeś się własnym rozwiązaniem :)

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Profil po lewej stronie

Post autor: travel » 15 marca 2017, 08:55

Nie lepiej skorzystać z gotowca?
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p14684026

Mimo, że prace nad rozszerzeniem zostały wstrzymane (nie jest aktualnie wspierane) - działa w phpBB 3.2.x.

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Profil po lewej stronie

Post autor: MaRRcin929 » 15 marca 2017, 12:30

Ja też u siebie w stylu to zmieniałem. Apropo czy lepiej dodatek? Jak dla mnie nie. Przy takich prostych modyfikacjach które mają być na stałe po co wgrywać milion dodatków?

Odnośnie ikonki OnLine. Czy u Ciebie też wyświetla się ona pod Avatarem? U mnie niestety tak było więc zastosowałem troche inną.

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Profil po lewej stronie

Post autor: SzymkensNL » 15 marca 2017, 14:00

Zyleta -> Tak jak napisałem, przerabiałem tą opcje pod swój styl i pod swoje odczucia jak ja to chce, chciałem większą linie większe odległości tak zmieniłem. A to że jest nieco inaczej to już nie moja w tym sprawa. Nie napisałem tego bo ogólnie przenosiłem tylko udostępniłem swoją przeróbkę, a ktoś chce mniejsze linie(cieńsze) czy inne odległości, to to sobie zmieni. Ja tylko tak jak mówiłem zrobiłem to pod swój styl i poproszono mnie o udostępnienie tego jak ja to mam. I tyle :)
Czemu podałem 4 parametry a nie 1? Możliwe że podczas przerabiania tak mi zostało, a nie robiło to na stronie innego przesunięcia czy ustawienia zostawiłem to tak, a że parę symboli wiecej w wierszu to mi nie przeszkadzało :)
Co do paddingu, sprawdź u siebie na forum czy jeżeli to nic nie da zawsze możesz tutaj napisać i mnie poprawić ja z tym problemu nie mam. Jak mowiłem przerabiałem to dla siebie i udostępniłem SWOJĄ przeróbkę. A to że jest inaczej jak inni by chcieli, chodzi mi o zbędną ilość znaków to nie moja wina. Ważne, że jest jak być powinno i cieszy oko na forum.

Co złego to nie ja. Chciałem pomóc. Drobne uwagi spoko, ale czy AŻ tak przeszkadzające to jest? Działa to działa! :D

travel -> każdy może zrobić z gotowca Czy pisałem że nie korzystać z głównych modyfikacji? Możesz użyć, ja to użyłem i zmieniło mi szerokość forum i był małe problemy co mi się nie podobało, postanowiłem ręcznie na stałe to zrobić i jestem zadowolony.

MaRRcin929 -> zmieniłem to co napisałem powyżej tylko przesunięcie czyli:

Kod: Zaznacz cały

.online {
   background-image: none;
   background-position: 0% 0;
   background-repeat: no-repeat;
}
I nie powinno być nigdzie indziej jak w rogu. Tak jak to było po prawej stronie. Mówię robiłem to dawno i udostępniłem to po czasie. Robiłbym na bieżąco może AŻ tyle problemów widzę by nie było ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”