System pochwał

Forum przeznaczone dla osób poszukujących rozszerzeń do phpBB 3.2.x. oraz ich polskich lokalizacji.
MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: System pochwał

Post autor: MaRRcin929 » 31 marca 2017, 00:07

Właśnie to jest to że tych podpunktów nie za bardzo rozumiem :( :|
1,2,3 wszystko wiem i działa ładnie, ale ostatnich nie wiem jak działają. :? :?

Te wpisy:
"nr_forum_ktory_chcesz_wstawic" i "IN (nr_topicu, nr_topicu, nr_topicu, etc.)" to miejsca w których trzeba samemu podać odpowiednie liczby?
A jak to wszystko zapętlić i automatycznie wyszukać numer działu dla każdego wiersza w tabeli wyżej (screen) ?

To że jest satysfakcja jak się samemu coś przerabia to akurat szczera prawda. Gdy przerabiam dla siebie styl, jakieś funkcje itp to najmniejsze zmiany cieszą bardzo. Niestety to jest moja pierwsza operacja na bazie danych i nawet nie wiem gdzie błądzić :|

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: System pochwał

Post autor: vader » 31 marca 2017, 07:11

Tak
MaRRcin929 pisze:"nr_forum_ktory_chcesz_wstawic" i "IN (nr_topicu, nr_topicu, nr_topicu, etc.)" to miejsca w których trzeba samemu podać odpowiednie liczby?
A jak to wszystko zapętlić i automatycznie wyszukać numer działu dla każdego wiersza w tabeli wyżej (screen) ?
Tak, pod "nr_forum_ktory_chcesz_wstawic" wstawiasz id_forum (obecnie ta kolumna jest pusta i chcesz ją uzupełnić), a pod IN (nr_topicu, nr_topicu, nr_topicu, etc.)" wstawiasz id_topicu(tematu), które są w relacji forum_id:topic_id, czyli dane topici(tematy) znajdują się w konkretnym forum. Dane te wyciągasz z zapytania nr 3.

Wybacz, ale nie mam teraz czasu na automatyzację tego.

Przykład jak to zrobić: Wypisz wszystkie tematy dla forum_id = 1. Wg. zapytanie nr. 3 w forum_id = 1, masz topic_id o numerach 2,3,6,12,323.

Wstawiasz to do zapytania i masz:

Kod: Zaznacz cały

4. UPDATE `phpbb_thanks` SET `forum_id` = 1 WHERE `topic_id` IN (2,3,6,12,323)
Uruchamiasz zapytania i sprawdzasz, czy baza danych została poprawnie zaktualizowana. Wtedy sprawdź na forum, czy masz odpowiednie pochwały w dobrych miejscach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poszukiwania”