Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
takainspiracja
Posty: 12
Rejestracja: 06 października 2017, 11:08

Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: takainspiracja » 06 października 2017, 11:33

witam tak jak w temacie brakuje mi przede wszystkim instrukcji instalacji ale z tego co wyczytałem na forum po wypakowaniu z zip przenoszę cały folder do moja strona\www\ext wchodzę w Dostosowanie i w zarządzaj rozszerzeniami nic nie ma wyczytałem żeby wyczyścić cache i nic nie pomogło co robię źle ?? :ugeek: :ugeek:

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: vader » 06 października 2017, 12:14

Aktualna wersja mchat to 2.0.1 https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... extension/

Mchat trzeba wrzucić do /ext/dmzx/mchat (trzeba dać nazwę autora po /ext, zazwyczaj to wygląda /ext/nazwa_autora/nazwa_rozszerzenia

takainspiracja
Posty: 12
Rejestracja: 06 października 2017, 11:08

Re: Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: takainspiracja » 07 października 2017, 11:44

witam zrobiłem tak jak pisałeś wyczyściłem ciasteczka nawet i dalej w zarządzanie rozszerzeniami i w Menedżer rozszerzeń nie mam tej wtyczki :( oto ścieżka jak zrobiłem :

D:\WebServ\httpd\phpBB3\ext\dmzx\kasimi\mchat :shock: :shock:

takainspiracja
Posty: 12
Rejestracja: 06 października 2017, 11:08

Re: Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: takainspiracja » 07 października 2017, 19:18

Po instalacji wywala mi w ogóle panel administracji i moderatorów :( mam taki komunikat i jest po instalacji podwójny chat na stronie głównej :(

Błąd ogólny
Moduł jest niedostępny

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 565
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/adm/index.php
LINE: 82
CALL: p_master->load_active()

takainspiracja
Posty: 12
Rejestracja: 06 października 2017, 11:08

Re: Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: takainspiracja » 08 października 2017, 09:31

W sumie mój błąd bo kazano mi przed instalacją skasować
PHPBB_modules w sql :( z stąd na pewno ten błąd :(

takainspiracja
Posty: 12
Rejestracja: 06 października 2017, 11:08

Re: Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: takainspiracja » 08 października 2017, 09:52

W końcu się udało po reinstalacji strony i sql ale mam takie pytanko czy da się zablokować na chacie opcja taka żeby nie było można wysyłać linków do stron bo w setting nie widzę opcji wyłącz :(

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja phpbb_mchat_1_3_8

Post autor: vader » 08 października 2017, 12:06

Jeśli podczas instalacji pojawi się komunikat, że w phpbb_modules są jakieś rzeczy to był/są tam jakieś śmieci z poprzedniej wersji.

Po drugie nie ma sensu pisać post pod postem w przeciągu 20min. Pomagamy i odpisujemy w wolnej chwili i jest to nasz prywatny czas, zatem proszę o cierpliwość.

Dodatkowo czy szukasz w ogolę jakichś informacji w sieci czy na stronie phpBB? Wiele problemów, o które pytacie przeglądam tam, czy nie ma gotowych rozwiązań. Nie jestem cudo twórcą, szukam potrzebnych mi informacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”