Problem z doinstalowaniem rozszerzenia CleanTalk

Pomoc przy instalacji i konfiguracji rozszerzeń do phpBB 3.2.x.. Dyskusje na ich temat oraz baza dodatków i spolszczeń.
czaras
Posty: 12
Rejestracja: 12 lipca 2019, 13:13

Problem z doinstalowaniem rozszerzenia CleanTalk

Post autor: czaras » 23 marca 2020, 16:02

Mam problem z robotami, które sztucznie generują ruch na mojej strony. Chciałem doinstalować rozszerzenie CleanTalk, które służy do wycinania spamujących botów i tego typu automatów. Problem polega na tym, że wgrywam rozpakowaną paczkę do katalogu ext, przechodzę do panelu administratora i niestety, ale owego rozszerzenia nie widać na liście. Z jakichś powodów na tej liście nie chce się pojawić. Niby wersja PHP jest odpowiednia, forum mam podniesione do wersji 3.2.9 i nie wiem w czym tkwi problem. Czy ktoś ma pomysł, aby ustalić w czym tkwi problem ?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z doinstalowaniem rozszerzenia CleanTalk

Post autor: vader » 23 marca 2020, 18:42

Jaką masz ścieżkę rozszerzenia? Ma być ona w postaci /ext/cleantalk/pliki_rozszerzenia

Z własnego doświadczenia zbyt skuteczna wtyczka to nie jest ;-)

Jeśli masz problem ze spamem, polecam zmienić rozszerzenie na np., sortables captcha lub ustawić dobre Q&A (to rozwiąże problem na dobre). Polecam też ustawić grupę nowo zarejestrowani użytkownicy i pierwszy post dać w kolejce moderacji.

czaras
Posty: 12
Rejestracja: 12 lipca 2019, 13:13

Re: Problem z doinstalowaniem rozszerzenia CleanTalk

Post autor: czaras » 23 marca 2020, 19:42

Akurat CleanTalk ma trochę inną strukturę:
/ext/cleantalk/antispam/*.*
Czyli plik composer.json znajduje się w lokalizacji:
/ext/cleantalk/antispam/composer.json
Tak niby ma być.

Co do problemu, który mi spędza sen z powiek, to wygląda on w ten sposób, że jakieś automaty (z Google Analytics wynika że z terytorium Chin) wchodzą na moją stronę i przeglądają posty. Stale mam oglądalność na poziomie 50 sesji użytkowników. Problem w tym, że rośnie mi liczba podglądnięć postów dawno już nieaktualnych. Stąd wiem, że to nie ludzie a automaty. Nowych postów nikt nie przegląda tylko coś uparło się na przeglądanie starych postów i podbija mi statystyki. Zastanawiam się czy kto ktoś złośliwy nie napisał jakiegoś programiku do odwiedzania mojej strony.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z doinstalowaniem rozszerzenia CleanTalk

Post autor: vader » 23 marca 2020, 21:46

Próbowałeś plik robots.txt? Albo usunąć zainstalowane boty na forum?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozszerzenia”