nowy topic co tydzień automatycznie

Pomoc przy instalacji i konfiguracji rozszerzeń do phpBB 3.2.x.. Dyskusje na ich temat oraz baza dodatków i spolszczeń.
glupi
Posty: 1
Rejestracja: 02 sierpnia 2017, 16:21

nowy topic co tydzień automatycznie

Post autor: glupi » 02 sierpnia 2017, 17:02

Witam
Prosiłbym o pomoc w dostarczeniu mi linków i pomocy jak zrealizować poniższe zadanie.
Używam wersji 3.2

Mam blog pod Workpressem na którym mam aktywny link to forum, a dokładnie do tematu otwartego, który służy to do dyskusji linków.

Chciałbym wytworzyć mechanizm, a właściwie skrypt który będzie co tydzień powiedzmy w Niedziele o 23.59 tworzy nowy temat w na sub-forum ( ~website.com/forum/viewforum.php?f=8)
Obecnie mam wytworzony ręcznie jedne temat przykładowo : ~website.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=5 i tam trwa cała dyskusja.
Czy istnieje możliwość skopiowania parametrów domyślnych z jakich nowy temat się tworzy? tzn te z którego jest już otwarty temat?
tak aby wytworzyć template dla nowych tematów.

Nowy temat byłby tworzony zawsze z tymi samymi parametrami, np 50 wpisów na jednej stronie, najnowszy z góry a reszta parametry domyślne phpBB.
Nowy temat miałby nazwę Tydzień X gdzie X to numer tygodnia.
Do nowego tematu było by zawsze kopiowane ostatnie 5 wpisów z poprzedniego tematu aby zachowana były ciągłość dyskusji.

Link do nowego tematu chciałbym podlinkować do jakiegoś stałego linku tak aby nie zmieniać w WordPressie ręcznie linku do aktywnego tematu na forum.

Czy powyższe zadanie jest zrealizowania? jeżeli tam to czy dość skomplikowane?

Kolejne zadanie to chciałbym kopiować ostatnie dwa komentarze z aktywnego tematu i umieszczać je na WordPressie.
jest to możliwe do wykonania? to dwa różne systemy więc pewnie trzeba w jakiś sposób dostać się z Wordpressa do phpBB bazy i czytać.

Napisałem sam kod pod WordPressa więc i z tym sobie poradzę.

prosiłbym o sugestie jak i gdzie zacząć. przyznam że nie mam doświadczenia w pisaniu z phpBB, więc wszelakie informacje gdzie i jak uruchomić skrypt, podejrzewam że muszę mieć chyba Cron Job, ale nie wiem jak go ustawić i gdzie. itp

pzdr i z góry dziękuje za pomoc

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: nowy topic co tydzień automatycznie

Post autor: wicy » 04 sierpnia 2017, 20:26

Nowy temat to po prostu nowy wiersz w tabeli tematów (_topics). Zawsze można wykorzystać crona do odpalenia we właściwym czasie skryptu php tworzącego z sql nowy wpis do tabeli tematów.
_________
forgen.pl

Muffi
Posty: 49
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 18:27

Re: nowy topic co tydzień automatycznie

Post autor: Muffi » 29 maja 2018, 17:01

Odświeżam temat.

Jak to zrobić ażeby wątek był z z automatu odpalany raz w tygodniu, o tej samej treści.

saper82
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:38
Kontakt:

Re: nowy topic co tydzień automatycznie

Post autor: saper82 » 04 czerwca 2018, 21:22

Chcesz dodawać co tydzień nowego posta, a tej samej treści?
CRONem dodawać wierz w tabeli phpbb_posts z id tego wątku. Poszukaj przykładów INSERT MYSQL, i zrobisz to bez problemu.
Moje katolickie forum oparte na phpBB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozszerzenia”