Migracja SMF 2.0.17 do phpBB3.2

SosnowyPatyk
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2020, 17:37

Migracja SMF 2.0.17 do phpBB3.2

Post autor: SosnowyPatyk » 16 listopada 2020, 17:49

Witajcie
Dawno temu posiadałem swoje forum oparte na Przemie. Potem, gdy Przemo odeszło do lamusa, a phpBB3 mi nie podeszło, przesiadłem się na SMF. Do dzisiaj tego żałuję, bo silnik jest straszny. Ostatnio zebrało mi się na migrację na coś normalniejszego. Najpierw spróbowałem na myBB i w zasadzie bez problemu udało się przekonwertować bazę pod ten silnik, ale szczerze mówiąc, pewnej części ciała nie urwało. Nie chcę wpadać z deszczu pod rynnę, na IPS nie będę grosza wydawał, więc postanowiłem przeprosić się z phpBB. I tutaj zaczęły się schody, a w zasadzie jakiś głupi prosty schodek, który mnie nie puszcza dalej, a sam nie mam pomysłu (pewnie jakaś błahostka).
Testy migracji postanowiłem przeprowadzić na XAMPP-ie.
Postawiłem goły phpBB 3.2.11, na phpmyadmin zaimportowałem bazę swojego forum. Do konwersji użyłem narzędzia SMF 2.x to phpBB 3.2 convertor (https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p13219422).
Przy próbie konwersji bazy uzupełniłem wszystkie pola formularza oprócz:
Board path: This is the relative path on disk to your former board from the root of this phpBB3 installation.
Nie wiem, czy akurat to pole ma znaczenie, ale dostaję komunikat:
Could not find path to your former board. Please check your settings and try again.» was specified as the source path.
i po konwersji....
Nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi - albo źle rozumiem angielski, ale board path to miejsce w katalogu głownym, gdzie ma być postawione forum? Wrzucam dwie kropki, wrzucam cokolwiek i dalej ten sam błąd

vader
Moderator
Posty: 1233
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Migracja SMF 2.0.17 do phpBB3.2

Post autor: vader » 17 listopada 2020, 07:02

Cześć,

ścieżka forum to miejsce, gdzie ustawiony jest katalog główny forum na. Więc na przykładzie tego forum, adres to http://www.phpbb.pl/forum/, zatem ścieżka przy konwersji powinna działać, jako ../forum.

Możesz prześledzić np., ten wątek https://www.phpbb.com/community/viewtop ... 5&t=618775 lub wyszukać w sieci Could not find path to your former board site:phpbb.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwersja”