Meta-tagi

Rozmowy z innymi użytkownikami forum na różne tematy, niekoniecznie związane ze skryptem phpBB.
Awatar użytkownika
Elvis Scatter
Posty: 74
Rejestracja: 13 lipca 2008, 19:15
Kontakt:

Meta-tagi

Post autor: Elvis Scatter » 01 lutego 2009, 09:52

Witam,

Otóż interesuje mnie, jaka optymalna długość tytułu strony w meta-tagach jest najbardziej wystarczająca dla wyszukiwarek internetowych. Według niektórych stron, powinna ona wynosić nawet 70 znaków. Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Meta-tagi

Post autor: jaroslw » 01 lutego 2009, 09:57

Wyszukiwarki raczej nie patrzą na długość tytułu — jak będzie za długi to go skrócą. Raczej warto zadbać o różnorodność tego co się w nim znajduje, czyli np. tytuły podstron przed nazwą strony (tak jak ma to miejsce na tym forum).
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Elvis Scatter
Posty: 74
Rejestracja: 13 lipca 2008, 19:15
Kontakt:

Re: Meta-tagi

Post autor: Elvis Scatter » 01 lutego 2009, 11:53

we3b pisze:Wyszukiwarki raczej nie patrzą na długość tytułu — jak będzie za długi to go skrócą. Raczej warto zadbać o różnorodność tego co się w nim znajduje, czyli np. tytuły podstron przed nazwą strony (tak jak ma to miejsce na tym forum).
Mam właśnie na myśli jaka ta nazwa powinna być długa, by zmieścić się w granicy. Ale to co sobie np. Google utnie, to opis strony ponoć to uzupełni.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Meta-tagi

Post autor: jaroslw » 01 lutego 2009, 12:37

Tak jak wspominałeś — nazwa jest ucinana po około 70 znakach. Jeśli chodzi o opis, to już tylko kaprys wyszukiwarki. Czasami potrafią tam wstawić tagi lub kawałek treści strony.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Elvis Scatter
Posty: 74
Rejestracja: 13 lipca 2008, 19:15
Kontakt:

Re: Meta-tagi

Post autor: Elvis Scatter » 01 lutego 2009, 16:54

Mam jeszcze jedno pytanie, potem temat można spokojnie zamknąć. Chciałbym przedstawić następującą stronę: shamo.gry-online.pl Owy serwis jest dość wysoko w pozycji Google. Ja obecnie tworzę forum i czy będzie to przyjazne dla wyszukiwarki Google, kiedy w tytule dam np. krótką nazwę i dopiszę tytuły w tym wypadku gier, które występują zarówno w opisie jak i słowach kluczowych?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Meta-tagi

Post autor: jaroslw » 01 lutego 2009, 17:01

Elvis Scatter pisze:Ja obecnie tworzę forum i czy będzie to przyjazne dla wyszukiwarki Google, kiedy w tytule dam np. krótką nazwę i dopiszę tytuły w tym wypadku gier, które występują zarówno w opisie jak i słowach kluczowych?
Tak, będzie. Tytuł strony jest jednak przeznaczony bardziej dla potencjalnego czytelnika niż wyszukiwarki. Powinien być on zrozumiały i przejrzysty. Jeśli już chcesz dać tytuły gier, to ważne, aby znalazły się również w treści witryny.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”