www.cal.pl - opinia

Rozmowy z innymi użytkownikami forum na różne tematy, niekoniecznie związane ze skryptem phpBB.
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

www.cal.pl - opinia

Post autor: jaroslw » 11 marca 2006, 19:38

Co sądzicie o serwerze http://www.cal.pl ? Konkretnie o pakiecie ace lub ace extra. Chciałbym utworzyć tam forum i serwis.

PS. Czy jest tam phpMyAdmin :?:
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: daroPL » 12 marca 2006, 10:21

Swoją opinie na temat tego serwera dał phpBB Assistant...
http://phpbb.pl/forum/viewtopic.php?t=3472
...jeżeli pisze ze Nielimitowana ilość baz MySQL to coś do ich obsługi napewno jest, ale czy to phpmyadmin to nie wiem...możesz skorzystać z okresu testowego :)

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 12 marca 2006, 11:04

Wielkie dzięki. A co do phpMyAdmin to raczej jest, bo jak patrzyłem w demonstrację panelu administracyjnego konta to tam była taka opcja. :)
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 12 marca 2006, 13:20

J@ro, jest wszystko co trzeba. Bardzo dobry serwerek i ceny są w miarę przystępne. Admini odpowiadają bardzo szybko na każdy problem. Możesz tam konto przetestować na jakiś próbny okres, nie widzę problemu :)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

m@niac!
Posty: 4
Rejestracja: 30 marca 2006, 01:21

Post autor: m@niac! » 31 marca 2006, 11:04

No to jako klient cal.pl sie wypowiem :)
mam u nich konto od 3 miesiecy, na poczatku bylo sporo problemow. Okazalo sie ze rzekomo oferowane bazy postgre sa dostepne tylko korzystajac z panelu Plesk, ktory nie przypadl mi do gustu.
Jak przenosili mnie na wydajniejszy serwer, zle przeniesli baze i stracilem polskie krzaczki, i nie chcieli tego poprawic.
Na szczescie to byl jednorazowy incydent.
Po miesiacu korzystania z ich uslug wszystko sie unormowalo i nie ma juz zadnych problemow.

Oferowany przez nich dostep do shella wyglada tak, ze mamy bardzo okrojone prawa, wiec w zasadzie do niczego innego jak chmod sie nie nadaje. Brak na serwerze przegladarki typu links, nie ma ekg :P, zablokowana mozliwosc wykonania ./configure, wiec nic sobie nie doinstalujemy. I nie moge sie doszukac imagemagicka.

Z moich obserwacji admin jest chyba jeden, wlasciciel calego interesu, mala prywatna firma, przynajmniej takie wrazenie odnosze kontaktujac sie przez centrum klienta. Co jest ciekawe czas oczekiwania na odpowiedz zwykle nie przekracza kilkunastu minut, nawet jesli sie pyta o 1-2 w nocy :)
Ale serwery sa stabilne, nie zauwazylem do tej pory zadnego padu serwera.
nielimitowana ilosc baz danych - pojemnosc jest wspoldzielona z plikami, czyli zadne tam 20MB, do zapchania mamy cale konto :), nielimitowana ilosc serwerow ftp, pocztowych oraz subdomen.
Bezproblemowa obsluga SSL, wiec jak komus zalezy na szyfrowaniu moze sobie dokupic certyfikat na domenke.
panel DirectAdmin, przydaloby sie w nim jeszcze pare modulow, ale jest wystarczajaco funkcjonalny.
mamy phpmyadmin, wiec dobrze jest, poza tym sqlite tez jest.
konfiguracja php.ini - nie pasuje mi register globals na ON, poza tym wszystko ok.

Po ostatnim uaktualnieniu oferty to jest chyba najtanszy hosting na rynku, za 61zl rocznie (w tym vat) mamy konto 1GB i 10GB transferu/msc

czyli moge go polecic srednio wymagajacemu uzytkownikowi, ktory nie bedzie sie czepial o np. brak recznego dostepu do DNSow i male uprawnienia na shellu :)

Admirał
Posty: 1
Rejestracja: 06 listopada 2014, 01:42

Re: www.cal.pl - opinia

Post autor: Admirał » 06 listopada 2014, 01:44

Siemanko. muszę odświeżyć temat :) otóż szukam dobrego hostingu, a na temat Cal przeczytałem na forum dobre i złe opinie. Teraz sam już nie wiem. Szukam waszej rady, żeby podjąć decyzję. co z tych napisanych postów: http://firmatoty.pl/cal-pl ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? POMOCY!!

Derk
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2014, 14:23

Re: www.cal.pl - opinia

Post autor: Derk » 25 listopada 2014, 14:29

Jak się przeleci opinie to jest coraz lepiej. Kiedyś był jakiś kłopot i został rozdmuchany, więc spokojnie możesz sobie przetestować usługę cal.pl i potem ewentualnie sie zdecydować.

gregoRy22
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 08:07

Re: www.cal.pl - opinia

Post autor: gregoRy22 » 11 grudnia 2014, 10:20

Ja mam u nich konto . Jestem bardzo zadowolony i polecam.

ElzOny7
Posty: 3
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 18:18

Re: www.cal.pl - opinia

Post autor: ElzOny7 » 15 grudnia 2014, 08:47

Wielkie dzieki ... wlasnie takich informacji szukałem. Przymierzam się do założenia u nich konta.

jacus478
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2014, 18:56
Kontakt:

Re: www.cal.pl - opinia

Post autor: jacus478 » 18 grudnia 2014, 19:00

Ja miałem kiedyś u nich konto, zrezygnowałem jednak. Nie pamiętam już powodu ale problem był chyba ze stabilnością jednego mojego serwera. Zrezygnowałem i jestem zadowolony z innego usługodawcy :)

Zablokowany

Wróć do „Ogólne dyskusje”