Język rosyjski na forum

Rozmowy z innymi użytkownikami forum na różne tematy, niekoniecznie związane ze skryptem phpBB.
Awatar użytkownika
Dima
Posty: 9
Rejestracja: 14 lutego 2006, 16:01
Kontakt:

Język rosyjski na forum

Post autor: Dima » 14 lutego 2006, 16:18

Hej, razem z kolegą tworzymy strone internetową studentów stosunków międzynarodowych http://www.kwsm.uni.wroc.pl , załozyliśmy juz na niej forum, mamy tez wersję rosyjska strony i cchemy zrobic form po rosyjsku. Pytanie czy jest to możliwe? i jak mam zmienić język z domyślnego pol/ang na wlasnie rosyjski. Dzieki

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 14 lutego 2006, 16:27

do folderu language musisz wgrać język rosyjski

http://www.phpbb.com/downloads.php - masz tam język jak i link do subsilwera w jezyku rosyjskim :D

jezyk pojawi się w twoim profilu jak i w PA gdzie można ustawiś język dla gości.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Awatar użytkownika
HARNAŚ
Posty: 133
Rejestracja: 15 maja 2005, 10:20
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: HARNAŚ » 14 lutego 2006, 20:26

Ale z tego co widzę to chyba macie fora.pl a tam nie da rady nic zmienić :/

Awatar użytkownika
Dima
Posty: 9
Rejestracja: 14 lutego 2006, 16:01
Kontakt:

Post autor: Dima » 16 lutego 2006, 23:20

mateusz pisze:do folderu language musisz wgrać język rosyjski

http://www.phpbb.com/downloads.php - masz tam język jak i link do subsilwera w jezyku rosyjskim :D

jezyk pojawi się w twoim profilu jak i w PA gdzie można ustawiś język dla gości.
jezyk sie pojawił w progilu,ale po tym jak go zmieniam i wczytuje, nie zmienia sie język na forum. Co poradzicie?? 8)

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 17 lutego 2006, 12:26

Dima pisze:jezyk sie pojawił w progilu,ale po tym jak go zmieniam i wczytuje, nie zmienia sie język na forum. Co poradzicie??
napewno rozpakowałęś wszystkie pliki ?? pamiętaj że mody które wgrywałeś musisz dodac ręcznie to tego języka
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Awatar użytkownika
Dima
Posty: 9
Rejestracja: 14 lutego 2006, 16:01
Kontakt:

Post autor: Dima » 17 lutego 2006, 12:50

aha, chyba juz wiem o co chodzi. kiedy jetsem zalogowany jako Admin wtedy jest jezyk polski, ale kiedy sie wylogowuje, forum zmienia jezyk na rosyjski. dzieki 8)

Mam tylko jeden problem, kiedy pisze po rosyjsku, wyrazy sa skracane. tzn w panelu administracyjnym pisze je normalnie, ale kiedy przechodze do podgladu forum, widze wlasnie te skrócone wyrazy a nie pelne/
czy wie moze co mam zrobic?? 8)
forum znajduje sie tu http://members.lycos.co.uk/ulanow777/phpBB2/

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 17 lutego 2006, 16:05

Dima pisze:aha, chyba juz wiem o co chodzi. kiedy jetsem zalogowany jako Admin wtedy jest jezyk polski
bo w swoim profilu (link obok loga tam gdzie przyciski użytkownicy wiadomości..) massz ustawiony język polski

a goście widzą język rosyjski bo taki ustawiłeś w PA - konfiguracja ogólna.

Dima pisze:Mam tylko jeden problem, kiedy pisze po rosyjsku, wyrazy sa skracane. tzn w panelu administracyjnym pisze je normalnie, ale kiedy przechodze do podgladu forum, widze wlasnie te skrócone wyrazy a nie pelne
nie rozumiem jakie wyrazy gdzie ??
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Awatar użytkownika
Dima
Posty: 9
Rejestracja: 14 lutego 2006, 16:01
Kontakt:

Post autor: Dima » 17 lutego 2006, 23:28

Spróbije wytłumaczyc co skraca, nie wiem czy ty znasz rosyjski czy nie,ale wejdz jeszcze raz na moje forum i popatrz, tam w nazwie kategorii forum niektore wyrazy ktore napisane sa po rosyjsku koncza sie na takim znaczku & , a nie powinne, musza byc dluzsze. Dlatego pytanie jest takie : czy istnieje jakis limit ilosci literek, z ktorych powinna sie skladac nazwa kategorii i jesli tak to czy mozna ten limit zmieniac?
Dzieki 8)

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 18 lutego 2006, 14:53

Dima pisze:czy istnieje jakis limit ilosci literek, z ktorych powinna sie skladac nazwa kategorii i jesli tak to czy mozna ten limit zmieniac?
limi jest jeśli się nie myle 256 znaków :D

zajrzyj domnie i zobacz na moje działy ostatni jest długi :D

co do znajomości rozyjskiego to nie mam o nim zielonego pojęcia.

co dziwnych znaczków może jest to wina bazy sql i jej sposobu kodowania. jezyk niemiecki ma specyficzne znaki i może dlatego są problemy.


napisz dowolnego posta na forum i sprawdź jak będzie wyglądał. w języku rosyjskim oczywiście :D
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Awatar użytkownika
Dima
Posty: 9
Rejestracja: 14 lutego 2006, 16:01
Kontakt:

Post autor: Dima » 20 lutego 2006, 10:04

aha, juz wiem o co tam chodziło, poprostu trzeba było ściągnąc styl w wersji rosyjksiej. Bo mialem styl po polsku i dlatego skracalo mi wyrazy. Poszukalem na necie i wrzucilem na serwer styl, ktory ma jezyk rosyjski i teraz wszysrko chyba dziala bez zarzutu. Anyway, wiekjie dzieki 8)

zaneta
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 07:41

Re: Język rosyjski na forum

Post autor: zaneta » 21 kwietnia 2009, 07:43

witam,
ja chciałabym mieć forum w języku polski, ale używać znaków greckich czy też rosyjskich.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak zrobić to krok po kroku'? :)

z góry dziękuję za odpowiedzi;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”