Problem z instalacją

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Ryse
Posty: 4
Rejestracja: 30 czerwca 2022, 14:27

Problem z instalacją

Post autor: Ryse » 30 czerwca 2022, 14:31

Z jakiej wersji phpBB korzystasz? 3.3.8
Twój adres forum? epw.j.pl
Twój dostawca hostingu? cba.pl
Jak instalowałeś swoje forum? Podejmowano próby przez hosting, oraz przez FTP
Czy do odtworzenia błędu trzeba się zarejestrować na twoim forum? Nie
Czy masz zainstalowane jakieś rozszerzenia? Nie
Jakie masz zainstalowane style? Nie dotyczy
Jakie masz zainstalowane języki na forum? Nie dotyczy
Z jakiej wersji bazy danych korzystasz na serwerze? MySql 5.5.5
Z jakiej wersji PHP korzystasz na serwerze? 7.2
Jakie zmiany ostatnio wprowadzono na forum? Nie dotyczy
Czy problem dotyczy zainstalowanego rozszerzenia? Nie
Opisz dokładnie swój problem:Witam, pierwszy raz zdecydowałem się na założenie forum na silniku phpBB3, niestety po wgraniu plików(zarówno przez stronę jak i przez FTP) wyświetla się błąd

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Próbowałem istalacji przez FTP jak i przez konto domenowe, a także zmieniać wersję PHP, nie wiem gdzie popełniam błąd.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z instalacją

Post autor: vader » 30 czerwca 2022, 16:46

Cześć,

sprawdź logi serwera, od tego bym zaczął. Nie mogę wejść w żaden plik na sewerze, sprawdź czy dobrze masz ustawione przekierowania, uprawnienia katalogów chmod, etc. Możesz wgrać jeszcze raz pliki forum, regularnie bywa że nie wszystkie się kopiują i są póżniej problemy.

Ryse
Posty: 4
Rejestracja: 30 czerwca 2022, 14:27

Re: Problem z instalacją

Post autor: Ryse » 30 czerwca 2022, 22:03

Nie udało mi się w ogóle zainstalować silnika forum, nie bawiłem się w żadne przekierowania etc, ale spojrzę na logi serwera, tylko najpierw muszę dowiedzieć się jak wyszukać je na cba( z tego co czytam nie ma możliwości dostania się do logów). Witryna jest całkowicie świeża, baza danych również nie było tam wcześniej podejmowanych żadnych kroków czy zmian.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z instalacją

Post autor: vader » 01 lipca 2022, 07:50

a na cba nie trzeba wchodzić na forum przez adres costam.cba.pl? Podajesz epw.j.pl, wiec musiałbyś mieć ustawioną domenę na hosting cba.pl, a tam domene na konkretny katalog.

Spróbuj wejść zatem przez twoja strone cba.pl, zainstalować forum etc. Ewentualnie dość fajnie z tych darmowych hostingów działa ct8.pl, to od mydevil.

Ryse
Posty: 4
Rejestracja: 30 czerwca 2022, 14:27

Re: Problem z instalacją

Post autor: Ryse » 01 lipca 2022, 11:04

Domena ma j.pl z racji tego że została założona w planie premium, który jest dość korzystny na cba, a dodatkowo przy j.pl w przypadku zakładania FanPage na facebooku nie ma problemu z nazwą(FB blokuje rozszerzenie cba.pl i nie można dać adresu strony). Folder na FTP to epw.j.pl i w nim instalują się wszystkie pliki z silnika, katalog install etc. Ciekawostką jest to że np mybb czy flux zainstalują się bez problemu, aczkolwiek wolałbym tworzyć forum na phpbb

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z instalacją

Post autor: vader » 03 lipca 2022, 14:58

Wgraj jeszcze raz wszystkie pliki. Możesz też w ramach testu sprawdzić niższą/starszą wersję phpBB.

Ryse
Posty: 4
Rejestracja: 30 czerwca 2022, 14:27

Re: Problem z instalacją

Post autor: Ryse » 04 lipca 2022, 11:26

Poszło na wersji 3.2 spróbuję teraz wykonać update i zobaczymy jak to pójdzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”