Instalacja zawiesza się i Skip “installer.install_database.set_up_database” task

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Lou Fontaine
Posty: 2
Rejestracja: 07 marca 2019, 14:48

Instalacja zawiesza się i Skip “installer.install_database.set_up_database” task

Post autor: Lou Fontaine » 07 marca 2019, 15:01

Cześć,
mam problem z wgraniem świeżej kopii phpBB 3.2.5 na serwerze webd.pl. Instalacja zatrzymuje się na 54% i wyskakuje błąd Skip “installer.install_database.set_up_database” task:
Screen Shot 03-07-19 at 02.49 PM.PNG
(53.13 KiB) Pobrany 205 razy
Co ciekawe, po kilkunastu minutach forum zostaje zainstalowane, ale niepoprawnie. Tak wygląda panel admina:
Screen Shot 03-07-19 at 02.50 PM.PNG
(90.18 KiB) Pobrany 195 razy
Próbowałam już wszystkiego:
- kasowałam bazę danych, tworzyłam nową... za każdym razem to samo
- próbowałam zainstalować forum na drugim koncie (też na webd)... to samo
- podwyższyłam wersję php
- sprawdzałam plik congif
- czyściłam folder cache

I nic. Już mi się skończyły pomysły... Obstawiam, że wina leży bezpośrednio po stronie serwera, gdyż jeszcze tydzień temu instalowałam tę samą wersję skryptu na próbę i wszystko było w porządku.
Jakieś pomysły?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja zawiesza się i Skip “installer.install_database.set_up_database” task

Post autor: vader » 07 marca 2019, 15:34

Cześć,

jaka wersja PHP? Sprawdzałeś logi hostingu?

Wyrzuć wszystkie pliki, wgraj jeszcze raz. Możesz spróbować dla testów z niższą wersją np phpBB 3.1

Lou Fontaine
Posty: 2
Rejestracja: 07 marca 2019, 14:48

Re: Instalacja zawiesza się i Skip “installer.install_database.set_up_database” task

Post autor: Lou Fontaine » 07 marca 2019, 16:31

vader pisze:
07 marca 2019, 15:34
jaka wersja PHP? Sprawdzałeś logi hostingu?
PHP 7.3, a co do logów to nie bardzo wiem gdzie ich szukać. :oops:
vader pisze:Wyrzuć wszystkie pliki, wgraj jeszcze raz.
Robiłam tak już z dziesięć razy, na dwóch kontach, w różnych folderach i ze świeżą bazą danych - forum dalej nie chce się zainstalować. :(

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja zawiesza się i Skip “installer.install_database.set_up_database” task

Post autor: vader » 07 marca 2019, 19:47

A czy czytałeś wymagania phpBB? Nie jest wspierana wersja PHP 7.3. wersja phpBB 3.2.2-3.2.5 korzysta z 7.2.x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”