3.2.1 od razu na 3.2.5

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 01 marca 2019, 23:38

Witam. Mam forum na 3.2.1 i chcę wyłączyć wszystkie mody, włączyć domyślny styl i zrobić save.
Planuje wrzucić na forum nowe phpbb3 z zaktualizowanymi modami i stylem. Po ich wrzuceniu na server zamierzam wczytać save.
Teraz mam ino takie pytanie czy aby save nie wciśnie mi się na tą samą nazwę bazy danych użytkownika (MySQL) z innego forum?

Rozszerzenia włączone
Advanced BBCode Box 3.1.4
Auto Groups 2.0.0
External Links Open in New Window 1.0.5
Lightbox 1.0.4
mChat 2.0.1
mChat Icons Menu Addon 1.1.1
mChat in Forums and Topics Addon 1.1.1
Memberlist Avatar 1.0.0
Private Message Box Status Bars 2.0.2
Sortables Captcha 2.0.0
Steam Status 1.1.5
Username Colour Changer 1.0.2
VigLink 1.0.2

Nie wiem czemu ale mody zainstalowały mi się podczas instalacji automatycznie :P I nie było wyboru pl chociaż tłumaczenie też wrzuciłem...

Kod: Zaznacz cały

Instalator zakończył się pomyślnie
Zabierz mnie do AKP

Włączono przejścia vse / pmbars
Włączono emeryt vse / lightbox
Włączono emeryt vse / abbc3
Włączono położenie stevotvr / steamstatus
Włączono przeznaczenie / avatarsonmemberlist
Włączono uprawnień rmcgirr83 / elonw
Włączono pasek phpbb / viglink
Włączono pasek phpbb / autogroups
Włączono pas kasimi / mchatinforumsandtopics
Włączono pas kasimi / mchaticonsmenu
Włączono kolekcji dmzx / usernamecourouranger
Włączono kolekcji dmzx / mchat
Pomyślnie włączone rozszerzenie dmzx / mchat
[phpBB Debug] "Niezdefiniowane przesunięcie: 0" w pliku /home/bela91/domains/bp.hekko24.pl/public_html/ext/kasimi/mchatinforumsandtopics/migrations/v1_1_2.php on line 45

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 02 marca 2019, 09:05

Wszystko niby się udało bo po wczytaniu starego save zapisało pliki w nowej bazie danych tak jak chciałem. Musiałem ino wrzucić jeszcze raz katalog z install gdyż baza danych musiała zostać również zaktualizowana.

Jedynie przestał mi działać jednen kod BBCode you tube I nie wiem czemu :/

Nie rozumiem też dlaczego mod Steam Status kiedy pobieram najnowszy to i tak jest wersja stara... na stronie mają zły link?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: vader » 02 marca 2019, 14:22

Cześć,

staraj się pisać poprawnie wraz interpunkcją, bo ciężko się czyta twoje posty. Jak wygląda twój bbcode dla yt? Jaką masz wersję steam na forum i skąd pobierasz? Czy podczas aktualizacji w 100% zostały wgrane wszystkie pliki?

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 02 marca 2019, 17:11

Wygląda identycznie jak na starym modzie, na którym mi działa.

Kod: Zaznacz cały

[youtube]{URL}[/youtube]

<a href="{URL}" class="bbvideo" data-bbvideo="560,315">{URL}</a>

ABBC3_YOUTUBE_HELPLINE


Zawsze pobieram rozszerzenia z oficjalnej strony. Steam już mi działa prawidłowo.

Jednak mam problem z mchatem. Nie mogę wejść w jego ustawania. Kiedy wchodzę do rozszerzenia wyskakuje błąd HTTP ERROR 500 Serwer nie może teraz obsłużyć tego żądania(sprawdzałem to na pewno przez główny mod mchat). Zastawiam się czy po prostu jak będę robił save przed wyłączyć mchat, usunąć jego elementy. Potem w opcjach przy robieniu save (o ile jeszcze będzie wyświetlane) nie zaznaczać phpbb_mchat, phpbb_mchat_logo, phpbb_session ? Wtedy można byłoby ręcznie nadać znowu ustawienia.

Wydaje mi się że może trochę od dupnej strony podchodzę do aktualizacji forum :P

EDIT:
Na forum testowym z 3.2.5 skasowałem mchat całkiem i włączyłem go ponownie(skasowałem dane). Teraz mogę wejść w rozszerzenia lecz kiedy klikam na ustawienia globalne to znowu sie pojawia ten sam błąd hmmm dziwne

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 02 marca 2019, 18:38

Sprawa z YT rozwiana. Skasowałem ten kod youtube całkiem. Teraz jest ino [bbvideo] lub można sam link wkleić bez tego i też przekształci :D

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 02 marca 2019, 21:26

Próbowałem zaktualizować z 3.2.1 na 3.2.5 lecz wyskoczył mi taki błąd

Kod: Zaznacz cały

Instalator wykrył przekroczenie limitu czasu

Przekroczono limit czasu. Możesz odświeżyć stronę, lecz może to spowodować utratę danych. Sugerujemy zwiększenie limitu czasu lub skorzystać z wiersza poleceń (CLI).
I co teraz można zrobić bo chyba nic?

Robiłem tak jak w instrukcji wszystko:

Kod: Zaznacz cały

1. Quick install
If you have basic knowledge of using FTP and are sure your hosting service or server will run phpBB3 you can use these steps to quickly get started. For a more detailed explanation you should skip this and go to section 2 below.

Decompress the phpBB3 archive to a local directory on your system.
Upload all the files contained in this archive (retaining the directory structure) to a web accessible directory on your server or hosting account.
Change the permissions on config.php to be writable by all (666 or -rw-rw-rw- within your FTP Client)
Change the permissions on the following directories to be writable by all (777 or -rwxrwxrwx within your FTP Client):
store/, cache/, files/ and images/avatars/upload/.
Point your web browser to the location where you uploaded the phpBB3 files with the addition of install/app.php or simply install/, e.g. http://www.example.com/phpBB3/install/app.php, http://www.example.com/forum/install/.
Click the INSTALL tab, follow the steps and fill out all the requested information.
Change the permissions on config.php to be writable only by yourself (644 or -rw-r--r-- within your FTP Client)
phpBB3 should now be available, please MAKE SURE you read at least Section 6 below for important, security related post-installation instructions, and also take note of Section 7 regarding anti-spam measures.
If you experienced problems or do not know how to proceed with any of the steps above please read the rest of this document.


lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 03 marca 2019, 12:28

Tego nie zrobiłem:
3. Należy usunąć folder vendor i cache z serwera.

Ja ściągnąłem z tej strony aktualizujące automatyczna wybrałem swoją wersję do najnowszej. Wrzuciłem dwa pliki install I vendor (ten drugi nadpisując ).
https://www.phpbb.com/downloads/

Teraz rozumiem że mam ściągnąć ino zwykły skrypt jakbym miał zamiar instalować forum na nowo?

Jak mogę zrobić kopię bazy danych niż pobrać ja przez save? Może jakoś na phpmyadmin? Pliki mogę skopiować sobie w directadmin. Po rozsypaniu forum wrzucam pliki razem z katalogiem install. Instaluje forum i uruchamiam przywracanie danych z save. Innej metody nie widzę... Bo nie wiem jak wrzucić ino same stare pliki i później dane z bazy danych.

Co do wejścia w install. Mi tam oprócz przycisku aktualizuj pojawiło się w jaki sposób chce czy przez FTP czy chce pobrać pliki z sieci ? No ja wybrałem że FTP ręcznie chyba tam jeszcze było jakieś drugie. Nie wiem czy to ma też znaczenie.


Ogólnie ciężkie tę aktualizację w phpbb3. Powinny być jakieś filmy na YT krok po kroku :D

I teraz pytanie w ogóle co z modami? Czy samo ich wyłączenie starczy? A po aktualizacji wgrać nowe i po prostu je włączyć?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: vader » 04 marca 2019, 09:49

Jeśli nic nie zmieniałeś w plikach, nie używaj automatycznej aktualizacji, tylko w sposób jak to jest opisane w linkach, które podałem w swoim poprzednim poście. Czyli pobierasz pełne phpBB z zakładki Install https://www.phpbb.com/downloads/ lub tylko zmienione pliki (zakładka Changed files). Folder vendor za każdym razem wgrywasz na nowo, tak samo Install.

Aktualizacja jest dość prosta, kroki masz opisane jak ją przeprowadzić. Wystarczy je wykonywać zgodnie z opisem.

Mody musisz sprawdzić czy sa kompatybilne z wersją 3.2.5. Powinny działać ok, ale warto się upewnić i zaktualizować, jeśli jest nowsza wersja.

Bodajże przyjaciel22 zrobił film na yt, jak aktualizował forum do wyższej wersji. Poszukaj

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 04 marca 2019, 19:23

Dodałem przycisk do strony obok strona główna (navbar_header.html) oraz zmienilem delikatnie CSS plik common i dodałem jeszcze swój favicon zatem chyba łatwiej dodać orginalne pliki na ich miejsce i robić z pierwszej zakładki.

Czyli mody mam wyłączyć i po aktualizacji włączyć te które się nadają? Jeżeli chce wgrać nowa ich wersje, to po prostu ich pliki wszystkie skasować przez FTP lub directadmin? Potem wrzucić nową wersję modów i ja uruchomić w panelu ? Chyba tak się je aktualizuje :D

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: vader » 04 marca 2019, 20:39

Jak wejdziesz do panelu administratora, to w miejscu gdzie się włącza/wyłącza rozszerzenie jest opis jak je poprawnie instalować/aktualizować/usuwać. Pamiętaj, żeby przy odinstalowaniu usunąć najpierw dane rozszerzenia, a dopiero wtedy skasować pliki.

Co do twoich rozszerzeń to musisz sprawdzić czy są kompatybilne z daną wersją phpBB.

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: 3.2.1 od razu na 3.2.5

Post autor: lalanablanalala » 04 marca 2019, 20:50

Wrzuciłem wszystkie pliki z pierwszej zakładki. Od razu kasując katalog ext i na jego miejsce dałem katalog ext z nowymi wersjami modów (nie wiem czy to dobrze).

Kiedy kliknąłem aktualizuj pojawił mi się taki błąd:

Kod: Zaznacz cały

Nie znaleziono prawidłowego katalogu aktualizacyjnego. Sprawdź, czy na serwer zostały wysłane właściwe pliki.
Trochę dziwne? Lecz kontynuowałem i o to efekt:

Kod: Zaznacz cały

Instalacja została zakończona pomyślnie.
Zaloguj się do Panelu Administratora

Aktualizacja bazy danych została zakończona.
Instalacja została zakończona pomyślnie.…
Włączyłem mody i działają bez żadnych problemów. Włączyłem styl forum nowy i też wszystko gra :D No pierwszy raz mi się udało :D Teraz będę aktualizował zawsze :D

Jeden mod właśnie tak skasowałem bo już wcześniej jak testowałem zobaczyłem że syf jakiś zostaje :p Zara jeszcze sprawdzę jak je aktualizować :p

Dziękuję za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”