Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
jaccol55
Posty: 10
Rejestracja: 27 października 2018, 15:04

Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: jaccol55 » 09 grudnia 2018, 20:39

Od momentu wprowadzenia szyfrowania strony, przestały się wyświetlać filmy YT poprzez znacznik BBCode.

Po ponownym wprowadzeniu BBCode na forum, nowe filmy się ładują, jednak stare się nie wyświetlają.

Po zacytowaniu starego posta z filmem, film się wyświetla.

Wprowadziłem kod z ostatniego posta tego wątku: https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... pic/120631 bez skutku.

Instalowałem wtyczki Advanced BBCode Box czy phpBB Media Embed PlugIn, ale mają inny znacznik, więc nic to nie zmieniło.

Proszę o pomoc.

Forum 3.2.4.
www.mtenis.com.pl

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: vader » 10 grudnia 2018, 09:09

W konsoli przeglądarki pojawiają się jakieś błędy?

jaccol55
Posty: 10
Rejestracja: 27 października 2018, 15:04

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: jaccol55 » 10 grudnia 2018, 09:54

Nie.

jaccol55
Posty: 10
Rejestracja: 27 października 2018, 15:04

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: jaccol55 » 13 grudnia 2018, 00:12

Jakby kogoś interesowało: trzeba było zrepasować forum.

https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... -reparser/

Btw, następnym razem od razu wbijam na https://www.phpbb.com/
2 razy miałem problem, 2 razy uzyskałem pomoc gdzie indziej, niż na "polskim forum wsparcia". Smutne.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: vader » 13 grudnia 2018, 08:49

Po pierwsze fajnie, że podzieliłeś się rozwiązaniem.
Po drugie, pomoc techniczna tutaj jest mocno ograniczona, bo udziela się obecnie mała liczba osób.
Po trzecie taka pomoc techniczna jest wykonywana za darmo, kiedy mamy wolny czas. NIe oczekuj, że ktoś porzuci prywatne rzeczy i zacznie szukać rozwiązania.
Po czwarte zamiast narzekać zacznij się udzielać ;) wiele błędów, o których piszą użytkownicy można znaleźć w siecie w ciągu kilku minut. Ludzie są leniwi.

jaccol55
Posty: 10
Rejestracja: 27 października 2018, 15:04

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: jaccol55 » 13 grudnia 2018, 10:29

Uważasz, że jestem leniwy? ;)

Nim w ogóle tutaj napisałem, przeczesałem pół internetu z frazami YT, SSL, phpBB i poświęciłem na ich sprawdzanie ładne kilka godzin. Nie, nie jestem leniwy, tylko Wujo Google wbrew powszechnej opinii nie zawsze wyrzuca prawidłową odpowiedź.

Żeby była jasność - nie mam do Ciebie pretensji. Czytałem w innym wątku, że nie jesteś programistą itd. itd., i fajnie, że poświęcasz czas na forum, ale z drugiej strony dobrze by było, żeby udzielały się również osoby z większą wiedzą programistyczną. Niestety na chwilę obecną z forum nie ma większego pożytku, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. I nie ma się co obrażać, tylko spróbować coś zmienić (piszę do całej administracji). Mógłbym tylko podać rozwiązanie, po czym zawinąć się z forum i nigdy nic nie napisać, tylko czy o to chodzi? Wg mnie nie, i mam nadzieję, że te słowa dadzą administracji choć trochę do namysłu (po przeczytaniu opinii na forum "Opinie" - wątpię).

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: hrx » 13 grudnia 2018, 10:54

jaccol55 pisze:
13 grudnia 2018, 00:12
Jakby kogoś interesowało: trzeba było zrepasować forum.

https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... -reparser/

Btw, następnym razem od razu wbijam na https://www.phpbb.com/
2 razy miałem problem, 2 razy uzyskałem pomoc gdzie indziej, niż na "polskim forum wsparcia". Smutne.
Ogarnąłeś temat, żeby szukać wszelkiej pomocy na phpbb.com i idzie ci to sprawnie to myślę, że możesz dołączyć do garstki aktywnych użytkowników na forum phpbb.pl, żeby pomagać innym w różnych problemach. 8-) Zobaczymy, jak będzie ci szło udzielanie się w pomocy.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: vader » 13 grudnia 2018, 10:58

Że ludzie są leniwi, to pisałem ogólnie. Tak jest i często czekają na gotowe :) Dlatego warto dopisać, że szukałem rozwiązania i nic nie znalazłem. Warto też podrzucić link z phpbb.com. Sam często dołączam adres z tego forum, bo większośc problemów na tutejszym forum jest opisanych również na phpbb.com.

Temat administracji był już poruszany wielokrotnie np. tutaj viewtopic.php?f=76&t=18274

Co do Twojego rozwiązania to tak myślałem, że trzeba jakoś "zaktualizować" posty, skoro po edycji działają ok. Sam kiedyś tak robiłem, ale nie miałem czasu ostatnio więcej pogrzebać. Jak zwykle intensywnie pod koniec roku w kwestiach prywatnych i nie tylko.

jaccol55
Posty: 10
Rejestracja: 27 października 2018, 15:04

Re: Stare filmiki YT po zaszyfrowaniu strony nie działają

Post autor: jaccol55 » 13 grudnia 2018, 12:30

hrx pisze:
13 grudnia 2018, 10:54
Ogarnąłeś temat, żeby szukać wszelkiej pomocy na phpbb.com i idzie ci to sprawnie to myślę, że możesz dołączyć do garstki aktywnych użytkowników na forum phpbb.pl, żeby pomagać innym w różnych problemach. 8-) Zobaczymy, jak będzie ci szło udzielanie się w pomocy.
I Ty tak na poważnie? :lol:

Jestem jedną z wielu osób, które wchodząc na to forum ma nadzieję uzyskać pomoc, ponieważ sama nie jest w stanie poradzić sobie z danym problemem (nie jest wystarczająco zaawansowana). I teraz, kiedy wysnuwam argument, że forum nie do końca spełnia swoją funkcję, to dostaję odpowiedź, że sam powinienem się zacząć udzielać (nie mając po temu odpowiedniej wiedzy). :D

Widzę, że odlatujemy zupełnie. :roll:
vader pisze:
13 grudnia 2018, 10:58
Że ludzie są leniwi, to pisałem ogólnie. Tak jest i często czekają na gotowe :) Dlatego warto dopisać, że szukałem rozwiązania i nic nie znalazłem. Warto też podrzucić link z phpbb.com. Sam często dołączam adres z tego forum, bo większośc problemów na tutejszym forum jest opisanych również na phpbb.com.

Temat administracji był już poruszany wielokrotnie np. tutaj viewtopic.php?f=76&t=18274

Co do Twojego rozwiązania to tak myślałem, że trzeba jakoś "zaktualizować" posty, skoro po edycji działają ok. Sam kiedyś tak robiłem, ale nie miałem czasu ostatnio więcej pogrzebać. Jak zwykle intensywnie pod koniec roku w kwestiach prywatnych i nie tylko.
Ok, spoko. Tak jak pisałem wcześniej - nie mam do Ciebie żadnych pretensji. Fajnie, że się udzielasz, ale jednak forum powinno funkcjonować w inny sposób.

Po wątku który podlinkowałeś wnioskuję, że lepiej nie będzie. Szkoda, ale dobrze, że są alternatywy i osoby potrzebujące pomocy nie są całkowicie w d. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”