Problem z przeniesieniem forum

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Michal_bu
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 2018, 21:11

Problem z przeniesieniem forum

Post autor: Michal_bu » 13 listopada 2018, 21:20

Witam
Jakiś czas temu zainstalowałem rozszerzenie phpbbseo. Niestety nie jestem na tyle w temacie, włączyłem za dużo opcji i forum zaczęło dziwnie działać. Prawdopodobnie pozmeniało coś w adresach i przestało pokazywać logo i inne grafiki, były problemy z publikowaniem postów jak i z logowaniem. Po wyłączeniu rozszerzenia forum całkiem padło.

Adres forum: www.forumnysy.pl

Pytanie moje brzmi czy jest możliwość przeniesienia tylko tematów, postów statystyk oraz użytkowników na nową instalację? Jak tak to w jaki sposób? Próbowałem przenieść niestety coś ciężko mi idzie (efekty można zobaczyć tu: https://michalbu.nazwa.pl/phpbb/

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z przeniesieniem forum

Post autor: vader » 14 listopada 2018, 07:59

1. Adres www.forumnysy.pl wskazuje, że nie ma żadnych plików forum w miejscu /forum/www.forumnysy.pl. W którym miejscu masz na serwerze/ftp pliki forum?

2. https://michalbu.nazwa.pl/phpbb/ nie masz plików zainstalowanego stylu, dlatego tak to wygląda. Wgraj jeszcze raz wszystkie pliki stylu Milk v2 do katalogu phpbb/styles/Milk_v2/

PS. Zawsze i jeszcze raz, ZAWSZE róbcie kopię bazy danych przed instalacją wtyczek czy innych większych modyfikacji. Dodatkowo polecam testować takie rzeczy na lokalnym środowisku, na swoim komputerze korzystając z WAMP, XAMP czy innego programu.

przyjaciel22
Posty: 71
Rejestracja: 07 marca 2018, 11:22

Re: Problem z przeniesieniem forum

Post autor: przyjaciel22 » 14 listopada 2018, 10:12

wgraj backup bazy i plików. jeśli ich nie posiadasz to pewnością ma je twój dostawca hostingu.

Michal_bu
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 2018, 21:11

Re: Problem z przeniesieniem forum

Post autor: Michal_bu » 18 listopada 2018, 15:20

Posiadam tylko backup plików, bazy danych niestety nie mam.
Zanim zainstalowałem dodatek teoretycznie zrobiłem pełny backup przez zaplecze nazwa.pl ale oni mieli jakies problemy akurat w ten dzien i wszystko przepadło.

Od początku podchodze do tematu. Usunąłem wszystko na nowym serwerze. Wykonałem pustą instalację forum. Chciałbym skopiować tylko tematy posty, użytkowników oraz statystyki ze starego, a reszte (motyw ustawienia itp) sobie zrobie. I teraz pytanie jak to zrobić. Próbuje kopiować po koleji tabele z bazy danych ale kopiuje je w ciemno. Które tabele powinienem zaimportować do nowej instalacji ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”