Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 27 czerwca 2018, 11:36

Witam, mam problem ze zmianą ikony działu, chciałbym żeby każdy dział miał inną ikonkę, znalazłem w ustawieniach opcję (Obrazek forum), ale po podaniu adresu w [img][/img] wywala błąd (nie ma takiego obrazka forum). Jestem ciemny w tych sprawach, od wczoraj bawię się forum i próbuję zacnie skonfigurować całość, ale niestety mi nie wychodzi.

Bardzo proszę o poradę jak dokonać takiej podmianki poprzez ikon zamieszczonych w chmurze lub prosto z dysku.

Pozdrawiam :)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: vader » 27 czerwca 2018, 12:52

Obrazek forum masz napisane - Lokalizacja dodatkowego obrazka do skojarzenia z tym forum – relatywna do katalogu głównego phpBB

Wrzuć obrazki do folderu /images wtedy podaj w polu Obrazek forum images/nazwa_obrazka.jpg

exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 27 czerwca 2018, 13:26

Właśnie tego nie mogłem zrozumieć, bardzo Ci dziękuję za proste wytłumaczenie, ale pojawia się kolejny problem :)

Ponieważ teraz mam dwie ikony, standardową oraz obok niej nową dodaną tak jak pisałeś wyżej, czy powinienem starą ikonę wywalić z plików forum, jeżeli tak to gdzie ją znajdę?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: vader » 27 czerwca 2018, 13:41

Jak to u Ciebie wygląda? Jaki styl?

exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 27 czerwca 2018, 16:34

Styl to (Basic 3.2.2.1), a wygląda to tak jak w załączniku:
Załączniki
ikony.png
(23.31 KiB) Pobrany 203 razy

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: vader » 28 czerwca 2018, 06:24

Wejdź sobie w ustawienia fora, którego chcesz zmienić i masz tam Ikony tematów = Nie (tak mi się wydaje).

exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 28 czerwca 2018, 09:48

Hmmm właśnie tak mam zaznaczone, myślałem też że to wina leży po stronie stylu i wersji forum ponieważ mam 3.2.0, ale nawet jak zmienię na prosilver, to jest to samo.
Patrzyłem dosłownie wszędzie czy jest coś podobnego jak ikony tematów w PA, ale nic nie znalazłem albo przeoczyłem.
Nie mam pojęcia gdzie mam szukać przyczyny.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: vader » 28 czerwca 2018, 14:02

Wyczyść bufor forum, folder Cache

exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 28 czerwca 2018, 14:37

Wyczyściłem ręcznie cały folder /cache poprzez FTP ponieważ nie wiedziałem jak innym sposobem to zrobić, znajdował się w nim folder (production), odświeżyłem przeglądarkę i sprawdzałem na innych, dalej jest to samo co było.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: vader » 28 czerwca 2018, 14:39

My tu kombinujemy a przecież tak ma być. Ikony informują o tym czy są nieprzeczytane posty etc. Można by usunąć ja, ale trzeba edytować ręcznie styl.

exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 28 czerwca 2018, 15:36

:) Czyli mamy rozwiązanie, na razie zostawię tak jak jest, ale możesz mnie nakierować na przyszłość jak tego dokonać?
Mam folder z obrazkami odpowiadającymi za to, mógłbym zrobić swoje i podmienić, ale będą przypisane do wszystkich działów, a nie do wybranych.
Opiszę precyzyjniej: Tak jak dział (ogłoszeń) powinien mieć swoje ikony np: koszyk w kolorze- oznaczający nieprzeczytane tematy oraz koszyk ten sam z 50% kryciem oznaczający przeczytane tematy. Czy jest to do zrobienia dla szaraka tak jak ja?, a może za dużo jest z tym zachodu? lub są specjalnie rozszerzenia do tego typu przypisywania ikon dla każdego z działów?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: vader » 29 czerwca 2018, 09:55

Oczywiście jest to do zrobienia, ale wymaga większej ingerencji w kod. Obecnie masz spójne ikony dla całego forum.

exelf
Posty: 7
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 11:20

Re: Jak przypisać obrazek forum, ikonkę działu?

Post autor: exelf » 30 czerwca 2018, 10:49

Ok rozumiem :) Na razie proszę nie zamykać tematu, pewnie do niego wrócę w przyszłości :)
świeżak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”