Rozszerzenia a szybkość ładowania

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Morion
Posty: 7
Rejestracja: 01 lutego 2011, 18:45

Rozszerzenia a szybkość ładowania

Post autor: Morion » 25 marca 2018, 22:05

Chciałem się zapytać, na ile oceniacie obciążenie strony przez rozszerzenia? Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem jest edytowanie stylu rozszerzeniem. Przy zmianach wersji na nowsze pozwoli to zachować własne zmiany po wgraniu bazowego stylu (przed własną edycją) w nowszej edycji bez potrzeby każdorazowej zmiany plików.

tojag
Posty: 55
Rejestracja: 04 maja 2018, 21:14

Re: Rozszerzenia a szybkość ładowania

Post autor: tojag » 08 marca 2019, 09:23

Sam się nad tym zastanawiałem ale badań porównawczych nie zrobiłem. Trzeba by przetestować z włączonymi rozszerzeniami i bez. Ja mam ok. 15 włączonych. Hosting SSD, strona ładuje się na oko ok chodź speedtest od googla zawsze pokazuje, że może być lepiej. Co ciekawe najwięcej zastrzeżeń ten test ma do skryptów i obrazów ładowanych reklam z... googla oczywiście :)
Pozdrawiam

saper82
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:38
Kontakt:

Re: Rozszerzenia a szybkość ładowania

Post autor: saper82 » 09 marca 2019, 14:21

Nie bardzo jeszcze rozumiem o co chodzi w tym speed teście Googla,, 50- 60 punktów dostaje
"Czas do pełnej interaktywności 7,3 s"
Cała litania jest co mam nie tak, np, pisze by obrazki były w JPEG, a nie JPG,,, za duża głębokość DOM,,,

Ciekaw jestem jak ocena ma wpływ na pozycje w wyszukiwarce Google. Dodam, ze strona ze wszystkimi elementami ładuje się w ok 0,5 sekundy według konsoli developera w przeglądarce/
Moje katolickie forum oparte na phpBB

tojag
Posty: 55
Rejestracja: 04 maja 2018, 21:14

Re: Rozszerzenia a szybkość ładowania

Post autor: tojag » 18 marca 2019, 22:27

To całkiem nieźle. U mnie przy 17 aktywnych rozszerzeniach, mam w tej chwili 29%. Strona jest wolna.
Pierwsze wyrenderowanie treści 1,7 s.
Czas do pełnej interaktywności 11,4 s.

Polecają:
Zminimalizuj aktywność głównego wątku 7s.
Skróć czas wykonywania JavaScriptu 4,5s.

Co ciekawe najwięcej zastrzeżeń mają jak pisałem do reklam googla. Proponują skrócić skrypty reklam :D A reklamy mam automatyczne, czyli sami analizują ile, jakich i gdzie by było optymalnie. Paranoja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”