Grupa Nowi Użytkownicy, pytanie

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Riposcik85
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018, 18:48

Grupa Nowi Użytkownicy, pytanie

Post autor: Riposcik85 » 25 lutego 2018, 18:53

Mam pewne pytanie, na forum jest możliwość ustawienia domyślnej grupy dla nowych kont i ustawienia liczby postów, po, której automatycznie konto jest usuwane z grupy.
Chodzi o grupę Nowo zarejestrowani użytkownicy.
Jednak nie można w standardzie ustawić 1 posta jako liczby przy, której konto jest usuwane z tej grupy a na tym by mi zależało.
Ustawiając 1 post uzytkownik musi napisać 2 aby zostać automatycznie usuniętym z grupy.
Czy jest możliwość edycji, któregoś z plików forum aby przy 1 poście (a nie dopiero po przekroczeniu tej wartości) użytkownik został z niej automatycznie usunięty?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Nowi Użytkownicy, pytanie

Post autor: vader » 25 lutego 2018, 19:17

Tak właśnie działa ta funkcjonalność. W ACP > Ogólne > Rejestracja użytkowników

Ustawiasz liczbę postów dla nowego użytkownika na 1. Wtedy użytkownik jest w grupie Nowo zarejestrowani użytkownicy. Możesz dla tej grupy ustawić, aby np pierwszy post był moderowany - fajna sprawa dla botów, które omijają reCaptcha 2.0

Wtedy po napisaniu 2 posta, forum z automatu przeniesiony jest do grupy Zarejestrowani użytkownicy.

Riposcik85
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018, 18:48

Re: Grupa Nowi Użytkownicy, pytanie

Post autor: Riposcik85 » 25 lutego 2018, 19:24

Hey, dziękuję za odpowiedź.
Tak wiem, iż właśnie to tak działa. Tylko, że mnie zależy na tym aby właśnie członek uzyskiwał pełen dostęp do całego forum po napisaniu dokładnie 1 posta. Nie po 2.
Bo to ma związek z pewną zasadą aktywacji konta u mnie na forum i te dwa posty trochę to burzą :)
Można to jakoś nadpisać w plikach aby 1 post powodował usunięcie z tej grupy? Czy jest to niemożliwe?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Nowi Użytkownicy, pytanie

Post autor: vader » 25 lutego 2018, 19:57

Niestety grupa nowo zarejestrowani użytkownicy tak działa :)

Riposcik85
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018, 18:48

Re: Grupa Nowi Użytkownicy, pytanie

Post autor: Riposcik85 » 25 lutego 2018, 20:26

Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”