Problem z załącznikami

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Muffi
Posty: 49
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 18:27

Problem z załącznikami

Post autor: Muffi » 25 lutego 2018, 00:36

Po aktualizacji forum z 3.1 do 3.2.2 pojawił się problem z załącznikami. Polega on na tym, że podczas modyfikacji posta nie można usunąć wszystkich załączników. Tam gdzie jest funkcja "Dodaj pliki" widnieje tylko jeden załącznik, zazwyczaj ostatnio dodany, podczas gdy wcześniej zostało wczytane np. kilka obrazków. Templatka nie ma tutaj nic do rzeczy, ponieważ na prosilver wszystko wygląda tak samo.
przykład.jpg
(83.9 KiB) Pobrany 223 razy
Czy ktoś wie jak można naprawić tą usterkę. Zrobiłem dwie próby aktualizacji i w dwóch przypadkach wystąpił ten sam problem. Zaskakujące jest to, że jak wgrałem czysta instalacje PHPBB 3.2.2 to występuje ten sam problem.

Muffi
Posty: 49
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 18:27

Re: Problem z załącznikami

Post autor: Muffi » 25 lutego 2018, 01:35

Już znalazłem rozwiązanie.

Jakby ktoś nie wiedział to trzeba przejść do includes/functions_posting.php. Tam odnaleźć linijkę kodu:

Kod: Zaznacz cały

$attachrow_template_vars = array();
I zamienić na

Kod: Zaznacz cały

// $attachrow_template_vars = array();
Wtedy wszystko wróci do normy. W czystej instalacji jest błąd i pewnie zostanie dopiero poprawiony w następnej aktualizacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”