Nieoczekiwana zamiana kont

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
saper82
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:38
Kontakt:

Nieoczekiwana zamiana kont

Post autor: saper82 » 16 grudnia 2017, 18:49

Witam

Jestem zalogowany jako użytkownik A, klikam sobie, mChat, chodzę po forach, tematach i nagle jestem zalogowany jako użytkownik B, w prawym górnym rogu gdzie się zarządza swoim kontem avatar zmienia się na użytkownika B, mam jakieś inne powiadomienia, inną listę nieprzeczytanych postów.

Aktualizowałem forum z 3.1.x do 3.2.1 dwa dni temu, wcześniej takich błędów nie miałem.

Spróbuje znaleźć co powoduje ten błąd. Na razie dwa razy taki błąd miałem, w dwóch przypadkach użytkownik na którego się przełączałem był aktywny na forum.

Macie jakiś pomysł?

mam
styl prosilver

aktywne dodatki

24 hour activity stats
Board Announcements
Default Avatar
Image Upload
Imgur
Last Post Avatar
mChat
Pages
phpBB3 SEO Sitemap
phpBB Camo SSL Image Proxy Extension
phpBB Media Embed PlugIn
Profile side switcher
RH Topic Tags
Tapatalk Plugin for phpBB 3.1/3.2
Thanks for posts
Topic Preview
Moje katolickie forum oparte na phpBB

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nieoczekiwana zamiana kont

Post autor: vader » 17 grudnia 2017, 10:43

Ciekawa sytuacja. Spróbuj poruszając się po forum, zapamiętać kroki i jak zauważysz przełączenie użytkowników, to je zanotować. Może być to jakiś problem z phpBB.

saper82
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:38
Kontakt:

Re: Nieoczekiwana zamiana kont

Post autor: saper82 » 17 grudnia 2017, 12:22

Dodam że jak zmieniałem apache z 5.6 na 7 to coś takiego także się działo. Jednak teraz jestem cały czas na 5.6, i mimo to ten błąd raz czy dwa razy wystąpił.
Z apache 7 zrezygnowałem, ponieważ tylko strona główna działała forum, dalej były błędy mqsqli,
Chyba muszę dodatkowo ustawić tutaj mysqli
Obrazek
Jutro pokombinuje, jak będzie mniej użytkowników na forum.

Co do zapamiętania kroków które powodują taką sytuacje na apache 5.6. Raczej nie ma reguły, tysiące klików wczoraj wykonałem, by wywołać taką sytuacje, i nic. Zauważyłem że wtedy pod czas błędu przełączyłem się na użytkownika, który był oprócz mnie w danym momencie na forum. Odświeżenie F5 forum naprawiało błąd.

Napisze program w C#, odpalę kilka jego kopi na różnych kontach, niech symuluje mi ruch na forum i zapisuje do logów kliki i czy użytkownik się zmienił. Bez poznania sytuacji w której to występuje chyba nic się nie zrobi.

Chyba że Apache na hostingu nawalił, tydzień temu coś mod rewrite nie działał jak trzeba przez kilka godzin. Hosting z SLDC mam.
Moje katolickie forum oparte na phpBB

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Nieoczekiwana zamiana kont

Post autor: wicy » 17 grudnia 2017, 15:11

Spróbuj postawić serwer lokalnie na kompie i tam się baw w klikanie. Wiem że sporo dłubania, ale to i tak się mocno przydaje - choćby do testów rozszerzeń.
Jeśli sytuacja nie wystąpi masz pewność, że to kwestia Apache serwera.
_________
forgen.pl

saper82
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:38
Kontakt:

Re: Nieoczekiwana zamiana kont

Post autor: saper82 » 17 grudnia 2017, 19:07

Mam na xampie postawioną kopie forum, z inną nazwą ciasteczka.

Jednak coś zauważyłem, W ustawieniach phpbb wyskoczył mi problem z miniaturkami, że GD i imagick nie ma. Wchodzę do CPanalu, a tam w rozszerzeniach GD odznaczone. Ja tego nie robiłem, kliknąłem użyj domyślnych i GD zostało zaznaczone.

Obrazek

Chyba to będzie odpowiedz skąd miałem problem z tym przełączaniem kont. Admini od hostingu coś kombinują lub jakiś błąd w cpanelu.
Moje katolickie forum oparte na phpBB

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Nieoczekiwana zamiana kont

Post autor: wicy » 17 grudnia 2017, 22:28

Część zaznaczonych modułów jest zbędna. Każdy dołączony moduł wpływa negatywnie na obciążenie procesora serwera i przekładać się może na spowolnienie działania forum.
_________
forgen.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”