Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: hrx » 28 marca 2017, 11:20

Cześć,

Czy mógłby ktoś z Was stworzyć poradnik jak zrobić prawidłowo aktualizację z phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Znalazłem taki temat: viewtopic.php?f=119&t=17706 i w tym temacie użytkownik lutek22 napisał jak zrobił aktualizację.

Skopiuję całą zawartość forum (pliki), bazę danych, ustawię styl domyślny dla całego forum, wyłączę rozszerzenia, wgram zawartość tej paczki phpBB-3.1.10_to_3.2.0.zip i wykonam aktualizację.

W panelu administracji jest taka instrukcja:
Jak zaktualizować zainstalowaną wersję za pomocą pakietu automatycznej aktualizacji

Zalecanym sposobem aktualizacji skryptu jest użycie pakietu automatycznej aktualizacji. Można także dokonać aktualizacji skryptu za pomocą metod opisanych w dokumencie INSTALL.html. Aby wykonać automatyczną aktualizację phpBB3, należy wykonać następujące kroki:

Przejdź do strony pobierania i pobierz archiwum zawierające pakiet automatycznej aktualizacji.

Rozpakuj archiwum

Wgraj rozpakowane katalogi „install” i „vendor” do głównego katalogu phpBB na serwerze – to katalog, w którym znajduje się plik „config.php”.

Po wgraniu powyższych katalogów na serwer witryna będzie niedostępna dla zwykłych użytkowników z powodu obecności w katalogu głównym phpBB katalogu „install”.

Uruchom proces aktualizacji, klikając ten odnośnik.

Proces aktualizacji możesz również uruchomić, wprowadzając w pasku adresu swojej przeglądarki ścieżkę do katalogu „install”, np. http://www.nazwa_witryny.com/phpBB3/install/.

Postępuj według wskazówek kreatora aktualizacji. Po zakończeniu procesu aktualizacji zostanie wyświetlone stosowne powiadomienie.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: vader » 28 marca 2017, 13:51

hrx pisze: Skopiuję całą zawartość forum (pliki), bazę danych, ustawię styl domyślny dla całego forum, wyłączę rozszerzenia, wgram zawartość tej paczki phpBB-3.1.10_to_3.2.0.zip i wykonam aktualizację.
To co napisałeś jest poprawna. Wcześniej możesz wyłączyć forum w ACP. Albo stwórz sobie jakąś prostą stronkę index.html z informacją, że trwa aktualizacja forum jak już zaczniesz aktualizację. Plik wrzuć w katalog główny forum i edytuj na chwilę plik index.php na np. _index.php

Poniżej kroki aktualizacji z phpbb.com
Jeśli nie znasz dobrze angielskiego, to użyj proszę google translate. Zanim zaczniesz zrób kopię wszystkich plików i bazy danych. Dla pewności możesz przeprowadzić lokalnie update a dopiero później na serwerze (w ramach testów i przygotowania).

Follow these instructions exactly and in order:
do NOT download the auto update package.
Upgrading from phpbb 3.1.x/3.2.x or updating to newest phpbb 3.2.x
Backup up your board's files and database
  • Go to the admin panel of your current board and purge the cache.
  • In your ftp, delete all of your phpBB 3.1.x files EXCEPT for the following:
    • The config.php file
    • The /ext/ directory
    • The /files/ directory
    • The /images/ directory
    • Download the full package of 3.2. click here 3.2.x Full Package
    • Unzip it to your computer, now remove the file named config.php
    • Upload all the rest of the files and folders into your forum's directory (Note: you don't want to overwrite your original config.php file)
    • Browse to yourdomain.com/yourphpbb/install/ then click the update tab. Click update database only.
    • Delete the folder named /install/

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: hrx » 28 marca 2017, 16:20

Wgrałem wszystko z paczki automatycznej aktualizacji i pojawił się taki błąd:
Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/xxx/domains/xxxx.pl/public_html/forum/vendor/react/promise/src/functions.php on line 15
Spróbowałem zrobić też tą metodą: viewtopic.php?f=119&t=16722 czyli tą samą, którą podałeś po angielsku i jest ten sam błąd. Dziwne.

Orientujesz się vader o co chodzi?

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: hrx » 28 marca 2017, 17:49

Zorientowałem się, że na serwerze mam ustawioną starą wersję PHP 5.3, ustawiłem 5.6 i forum działa. :)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: vader » 28 marca 2017, 18:54

Podczas aktualizacji są sprawdzane wymagania, dziwne że tego nie wykryło. Dobrze, że działa ;)

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: hrx » 28 marca 2017, 19:10

Zdecydowanie. ;)

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: wicy » 22 lipca 2017, 21:22

Czy bazy 3.2 mają taką samą strukturę jak 3.1?
Pytam bo:
- bazę mam dużą - ledwo ją eksportuję z serwera
- limity na transfery do bazy powodują wywalanie importu w jego trakcie
- szanse na import bazy w całości są minimalne
- musiałbym ciąć bazę i archiwizować pojedyncze tabele
Dlatego zastanawiam się, czy da się postawić nowe, czyste 3.2 i potem importować do bazy pojedyncze tabele z 3.1 alfabetycznie, jak lecą?
_________
forgen.pl

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: vader » 23 lipca 2017, 09:28

Nie, obie wersje baz danych mają inne struktury.

Mógłbyś lokalnie postawić sobie forum - 1 do 1, zaktualizować i wtedy wgrać bazę na serwer.

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: wicy » 23 lipca 2017, 10:42

Na razie zgrałem pojedyncze tabele. Musze sprawdzić, tworząc kopię bazy importami tych tabel, czy każda wchodzi, czy limity coś będą mi obcinać.
Potem usuwam rozszerzenia i czyszczę dane rozszerzeń. Ściągam FTP wszystkie pliki. Potem spróbuję aktualizacji na istniejącym forum. Może się uda...
_________
forgen.pl

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: vader » 23 lipca 2017, 11:05

pamiętaj, że jak usuwasz rozszerzenia to jeszcze możesz przeczyścić bazę danych przy pomocy STK https://www.phpbb.com/support/stk/

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: wicy » 23 lipca 2017, 12:33

Z instalacją pojawił się ten problem, że usuwając wszystko (poza config.php i potrzebnymi katalogami) i nadpisując nową wersję, w trakcie Update pojawiają się błędy:
- na php 5.6 - Canot parse php (czy jakoś tak)
- na php 7.0 - The installer detected a timeout
i za nic nie mogę ich obejść.

Przenoszenie tabel jest awykonalne. Problem jest też z ilością postów :( Limity nie pozwalają zrobić uploadu tabeli posów (~ 106 Mb).
Jestem chyba skazany na wersję 3.7 :(
_________
forgen.pl

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: hrx » 23 lipca 2017, 15:38

wicy pisze:Czy bazy 3.2 mają taką samą strukturę jak 3.1?
Pytam bo:
- bazę mam dużą - ledwo ją eksportuję z serwera
- limity na transfery do bazy powodują wywalanie importu w jego trakcie
- szanse na import bazy w całości są minimalne
- musiałbym ciąć bazę i archiwizować pojedyncze tabele
Dlatego zastanawiam się, czy da się postawić nowe, czyste 3.2 i potem importować do bazy pojedyncze tabele z 3.1 alfabetycznie, jak lecą?
Poproś kogoś z supportu hostingu, żeby wgrali Ci tę bazę danych, napisz im, że masz tak dużą bazę danych, że nie jesteś w stanie jej wgrać. Przynajmniej w linuxpl.com, gdzie mam hosting, support jest w porządku i zawsze pomagają.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: Aviator » 23 lipca 2017, 17:24

Wicy, a nie możesz podzielić bazy? Istnieją do tego programy.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: wicy » 23 lipca 2017, 21:33

Spróbuję ją jakoś podzielić. W sumie sam eksport na opcję eksportu wybranej ilości wierszy, więc może w ten sposób.
Póki co próbuję jakoś przestawić forum na localhosta. Nie specjalnie mi to wychodzi. Na postawionym od nowa forum i skopiowanej kopii bazy udało się częściowo. Kopia się wgrała, ale forum się nie zmieniło. Niby tabele się wypełniły danymi, ale strona główna jak po czystej instalacji.
config.php pozmieniany, ale chyba jeszcze w tabeli config coś powoduje że nie wyświetlają się fora - choć w ACP są widoczne.

Muszę jeszcze zrobić test w drugą stronę - postawić drugie forum na serwerze i sprawdzić czy będzie w stanie przywrócić dużą bazę z kopii

Wszystko to zajmuje mi strasznie dużo czasu :(
_________
forgen.pl

Awatar użytkownika
Cristiano
Posty: 26
Rejestracja: 25 marca 2015, 16:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak zaktualizować phpBB 3.1.10 do phpBB 3.2.0?

Post autor: Cristiano » 24 lipca 2017, 08:34

Czyściłeś bufor i ciasteczka? Brak wyświetlania może być spowodowany błędnymi uprawnieniami. Wejdź w ACP -> Fora i zobacz jak to wygląda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”