Czyszczenie bazy z dodatków

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Tom01
Posty: 3
Rejestracja: 24 marca 2017, 11:57

Czyszczenie bazy z dodatków

Post autor: Tom01 » 24 marca 2017, 12:21

Jest to pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Użytkuję skrypt phpbb od wielu lat i przyszła pora na aktualizację z 3.0.7 do 3.2. Bazę skonwertowałem i forum działa, ale mam typowy problem z wywaleniem się zarządzania rozszerzeniami w PA, czyli ""Nie można znaleźć modułu ./../includes/acp/acp_im.php itd". Pracuję nad rozwiązaniem od kilku dni i natrafiłem na informacje, że należy pousuwać wszelkie mody z bazy. W starym forum były zainstalowane rozszerzenia: gts, notes_in_viewtopic, phpBB_SEO_Ultimate, tapatalk. Sposób instalacji była taki, że poza tapatalkiem nie ma ich w panelu administracyjnym, wiec nie ma prostego sposobu na odinstalowanie. Pytanie jakie mam, to prośba o podsunięcie metody na wyczyszczenie bazy ze wszystkiego niestandardowego. Mody pododawały jakieś pola w jakichś tabelach, ale pojęcie nie mam co konkretnie, więc nie wiem jak tu usunąć.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czyszczenie bazy z dodatków

Post autor: vader » 24 marca 2017, 12:56

Potrzebny Ci STK do pobrania z https://www.phpbb.com/customise/db/official_tool/stk/ - więcej info https://www.phpbb.com/support/stk/

Poza tym jest temat o aktualizacji z 3.0.x do 3.2. Proszę go prześledzić - viewtopic.php?f=138&t=17775#p75101

Tom01
Posty: 3
Rejestracja: 24 marca 2017, 11:57

Re: Czyszczenie bazy z dodatków

Post autor: Tom01 » 24 marca 2017, 13:45

Za STK dziękuję. Uruchomiłem Support tools -> Database cleaner, poczyściłem wszystko, zakończyło się poprawnie. Wyeksportowałem bazę, odtworzyłem na nowym serwerze i poza chyba mało istotnymi błędami (poniżej przykład) mam skonwertowaną:

Kod: Zaznacz cały

The database update was successful.
[phpBB Debug] "mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/db/driver/mysql.php on line 275
[phpBB Debug] "Undefined index: user_email" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/notification/method/email.php on line 62
[phpBB Debug] "Undefined index: user_email" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/notification/method/email.php on line 62
[phpBB Debug] "Undefined index: user_email" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/notification/method/email.php on line 62
[phpBB Debug] "Undefined index: user_email" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/notification/method/email.php on line 62
[phpBB Debug] "Undefined index: user_email" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/notification/method/email.php on line 62
[phpBB Debug] "Undefined index: user_email" in file /home/myuser/mysite/public_html/phpbb/notification/method/email.php on line 62
Oczywiście w moim przypadku powyższy komunikat zawiera moje ścieżki. To jest skopiowane z jednego wątków z aktualizacjami, jako podobno sukces i tak ma być. Niestety, przed czyszczeniem STK też mi się konwertowała ale błąd w rozszerzeniach jak był, tak jest:

Kod: Zaznacz cały

Błąd ogólny
Nie można znaleźć modułu ./../includes/acp/acp_im.php

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 573
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/adm/index.php
LINE: 82
CALL: p_master->load_active()

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czyszczenie bazy z dodatków

Post autor: vader » 24 marca 2017, 14:50

Wejdź w ACP > System > Zarządzanie modułami i Panelu administracji poszukaj śmieci. Dla porównania: https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2298101

Tom01
Posty: 3
Rejestracja: 24 marca 2017, 11:57

Re: Czyszczenie bazy z dodatków

Post autor: Tom01 » 24 marca 2017, 15:15

Z obco wyglądających rzeczy mam:
ACP | ACP_CAT_MODS
ACP -> Rozszerzenia | ACP_MOBIQUO
ACP -> Komunikacja -> Ogólne | ACP_IM_SETTINGS

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czyszczenie bazy z dodatków

Post autor: Aviator » 24 marca 2017, 22:46

AutoMod
Tapatalk
Social Network?
Ale to możliwe że zostały Ci tylko moduły usuń je w Systemie
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”