feed bez logowania

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
pjoter
Posty: 1
Rejestracja: 07 marca 2018, 19:09

feed bez logowania

Post autor: pjoter » 07 marca 2018, 19:22

Hej. Jestem właścicielem forum które jest niedostępne dla niezarejestrowanych użytkowników. A rejestrowane osoby zatwierdzam. O ogółem bardzo bardzo niedostępne. Ale chciałbym utworzyć feed(wiem że jest ATOM wbudowany). Tylko, że problem polega na tym, że przy próbie stworzenia feeda do którego trzeba się logować(metodą HTTP), i tak nie pojawia się okienko do logowania po podaniu adresu http://user:pass@jakiesforum.pl/feed.php?auth=http w przeglądarce, również nic się nie dzieje(widać tylko post który jest dostępny tylko dla gości). .htaccess jest skonfigurowany nastepujaco:
► Pokaż Spoiler
znalazłem taki plik na jednym z topiców dot. pomocy przy ustawianiu takiego feeda. W ustawieniach feeda mam ustawione logowanie HTTP. Wydaje mi się, że wszystko powinno działać, lecz tak nie jest. Znalazłem jeszcze to: https://tracker.phpbb.com/browse/PHPBB3-15085. Nie wierzę, żeby błąd zgłoszony rok temu nadal miał status "potwierdzony". Co polecacie? Myślę, że jeżeli byłaby opcja, że na forum byłyby ukryte posty a w feedzie nawet dla gości byłyby dostępne to brałbym(mimo oczywistych względów braku bezpieczeństwa informacji). Dzięki za wszelką pomoc ;)

vader
Moderator
Posty: 850
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: feed bez logowania

Post autor: vader » 07 marca 2018, 20:21

W ramach testów, sprawdziłem na swoim forum phpBB 3.2.2 i działa ok.

Dodałem w pliku .htaccess RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]

Upewniłem się, że w ACP > Kanały Informacyjne > Uwierzytelnianie HTTP ustawione jest na Tak. Dodatkowo upewnij się, że całe forum jest dodane do kanału RSS / tematy

Przeszedł ok poniższy URL (bez ?auth=http), ale TYLKO na Firefox (IE11 nie puścił w ogóle, Chrome też nie - może trzeba zmienić jakieś ustawienia w przeglądarkach)

https://user:password@www.moja_strona.pl/app.php/feed/

ODPOWIEDZ