Konwersja z wersji 3.0.12

DzieX
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2020, 08:35

Konwersja z wersji 3.0.12

Post autor: DzieX » 15 listopada 2020, 10:49

Hej,

Wersja którą posiadam jest mocno archaiczna, ale swego czasu ktoś inny administrował forum i rozszerzenia były instalowane na hurra. Mam backup bazy danych i chciałbym postawić nową, czystą wersję 3.0.12 lokalnie a następnie usunąć niepotrzebne struktury/kolumny z db i zaktualizować ją do najnowszej. Tak przygotowaną bazę chciałbym podgrać na serwer. Niestety przy wgrywaniu metodą przez panel administratora zastanawia się przez chwilę i coś przywraca, ale żadne z forów nie jest widoczne. Czy byłby ktoś w stanie pomóc?

Pozdrawiam

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konwersja z wersji 3.0.12

Post autor: vader » 15 listopada 2020, 11:39

Cześć,

rozumiem, że masz tylko backup bazy danych z wgranymi modyfikacjami bez kopi plików? Obawiam się, że może to nie działać poprawnie. W starszych wersjach phpBB 3.0.x zazwyczaj trzeba było ręcznie modyfikować pliki.

Co ja bym zrobił?
1. Spróbuj postawić działająca, ŚWIEŻĄ wersję phpBB 3.0.12 na komputerze
2. Porównaj w bazie danych tabelę phpbb_config z nowej bazy i kopi bazy (w tabeli kopia bazy danych podmień niektóre pole w tabeli kopia_config.php. Weź je z działające bazy danych z tabeli config.php). Chodzi mi o pola: server_port, cookie_domain, server_name (w lokalnej wersji phpBB 3.0.12 powinno być localhost lub 127.0.0.1)
3. edytował plik config.php, tak aby wskazywał kopię bazy danych
4. Usuń cache forum i zobaczył czy forum wstało. (potencjalnie może być problem z działaniem ze względu na rozszerzenia)
5. Spróbować wgrać pliki STK (patrz niżej) i wyczyścić bazę z rozszerzeń itp.
6. Wgrać nowe pliki (patrz niżej) i przeprowadzić aktualizację.

Sam proces aktualizacji z 3.0.x do 3.3 przedstawiony jest tutaj. Czasem warto najpierw zrobić aktualizację do wersji 3.1.x > 3.2.x i dopiero do 3.3.x po polsku viewtopic.php?f=138&t=18658 i po angielsku https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... /upgrade3/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwersja”