Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: MaRRcin929 » 27 lutego 2017, 01:23

Witam koledzy ;) Powoli zabieram się za migrację na skrypt 3.2 i przystosowuje sobie pod siebie styl forum zanim oficjalnie go wdrożę.

Na starym forum 3.0.12 mam licznik nieprzeczytanych wiadomości dokładnie taki sam jak na tym forum. Tzn: dla przykładu "Nieprzeczytane posty (182)". Jak dla mnie jest to jeden z naczęściej klikanych linków na forum po zobaczeniu innej liczby jak 0.

Co oglądam na wersji 3.1.9 i 3.2? Nie ma tego. Jedynie ukryte w menu "Nowe posty" i "Nieprzeczytane posty" - bez ich ilości.
Niestety bardzo mi na tym zależy. O ile z wyciągnięciem go z menu sobie dam radę to proszę o pomoc jak zrobić licznik nieprzeczytanych wiadomości :)

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: MaRRcin929 » 01 marca 2017, 14:47

Panowie, co sie dzieje z tym forum. Zauważyłem że ostatnie czasy tu cisza jak makiem zasiał :( :( Już drugi temat założyłem w zasadzie wydaje mi się ze z błahostką dla tylu fachowców tutaj którzy phpbb3 mają w jednym palcu, a jednak kompletnie zero odzewu.

Żadnego innego wsparcia w Polsce już nie ma z tego co widzę więc jak szukać jakiejkolwiek pomocy ?
Polska chyba kuleje jeśli chodzi o tak popularny skrypt, a szkoda.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: vader » 01 marca 2017, 16:06

Marcin, a czy szukałeś na phpbb.com chociaż chwilę? Forum niestety podupadło ostatnio, co nie zmienia faktu, że musi tak pozostać ;)

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: MaRRcin929 » 01 marca 2017, 18:27

Szczerze powiem że tak, że staram sie przegladac, cos szukac, tlumaczyc, ale powiem szczerze: mój język obcy jest na poziomie zero dlatego jest to bardzo utrudnione :( Więc często można bladzic gdzieś w koło i sie nie znajdzie. Dlatego szkoda ze forum upada, ale mam nadzieje ze jeszcze ruszy

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: Aviator » 01 marca 2017, 18:31

Ale co mamy Ci napisać.
Jeżeli temat jest bez odpowiedzi to brak takiej modyfikacji, a ekstra go nikt nie stworzy bo ktoś ma takie życzenie. Trzeba czekać lub zlecić to programiście.

Ps.
Temat założyłeś zaledwie półtora dnia temu i już oczekujesz nie wiadomo jakiego rozwiązania.
Do tego w złym dziale gdzie powinienen od razu polecieć do kosza.

Ps2
To nie forum pada, to padli użytkownicy skryptu phpbb którzy na każdym kroku liczą na gotowca od starych użytkowników, a nic wiecznie nie trwa.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: vader » 12 marca 2017, 12:08

Tak sobie pomyślałem, że możesz spróbować pokombinować i stworzyć sobie taki licznik sam.

W phpBB 3.2.0 (pewnie w 3.1.x to samo), pod adresem (adresforum/search.php?search_id=unreadposts) masz stronę z nieprzeczytaniami postami i jest również informacja:

Kod: Zaznacz cały

Oznacz wszystkie jako przeczytane • Znaleziono 1 wynik • Strona 1 z 1
Można by pokombinować, żeby wyświetlała się informacja, że masz jak w 3.0.x (x nieprzeczytanych wiadomości), a po kliknięciu pokazuje się strona adresforum/search.php?search_id=unreadposts

To taka mała podpowiedź ode mnie :)

MagicalFire
Posty: 62
Rejestracja: 08 maja 2011, 12:19

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: MagicalFire » 19 marca 2017, 09:32

ja mam cos takiego do 3.1 nazywa sie Posts count
Załączniki
kirk.rar
Posts count
(8.61 KiB) Pobrany 432 razy

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: MaRRcin929 » 19 marca 2017, 11:45

Super !!! O to mi chodziło i tego mi brakowało.
Zainstalowałem na wersji 3.2 i raczej wszystko działa jak powinno. Jakieś przeciwwskazania są w instalacji dodatków z 3.1, na 3.2?

P.S. Jeszcze tylko jakieś punkty pomógł i mogę przenosić na nową wersję forum ;)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: vader » 19 marca 2017, 12:36

Czasami rozszerzenie działa jednocześnie z phpBB 3.1.x oraz 3.2.x, ale nie jest to reguła.

Citizen Kane
Posty: 26
Rejestracja: 28 lutego 2017, 01:55

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: Citizen Kane » 24 marca 2017, 20:10

MaRRcin929 pisze:O ile z wyciągnięciem go z menu sobie dam radę
A mógłbyś opisać to wyciągnięcie... Chciałbym nieprzeczytane mieć np. po lewej pod datą, w tej samej linii co 'Oznacz wszystkie fora jako przeczytane'.

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Licznik nieprzeczytanych postów - Link

Post autor: MaRRcin929 » 24 marca 2017, 23:50

Wyciągasz z pliku navbar_header:

Kod: Zaznacz cały

<a href="{U_SEARCH_UNREAD}" role="menuitem">
	       <i class="icon fa-file-o fa-fw icon-red" aria-hidden="true"></i><span>{L_SEARCH_UNREAD}</span>
</a>
i wklejasz w div przed linkiem w pliku index_body:

Kod: Zaznacz cały

<div class="action-bar compact">
		<a href="{U_MARK_FORUMS}" class="mark-read rightside" accesskey="m" data-ajax="mark_forums_read">{L_MARK_FORUMS_READ}</a>
</div>
;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”