Jak zrobić własny szablon do PHPbb3 w oparciu o prosilver?

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
ravena312
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2016, 09:25

Jak zrobić własny szablon do PHPbb3 w oparciu o prosilver?

Post autor: ravena312 » 20 stycznia 2016, 09:29

Witam!
Chciałabym stworzyć własny szablon do forum w systemie PHPbb3. Czytałam, że najłatwiej jest poprzez edycję stylu prosilver. Znam HTML i CSS, jednak nie wiem, które konkretnie pliki edytować i w jaki sposób. Chciałabym, żeby mój szablon przypominał ten (przynajmniej w pewnym stopniu...):


Obrazek

Chcę zmienić:
Szerokość/wysokość poszczególnych elementów strony
Układ nagłówków
Układ menu
Bordery
Szeroko pojętą kolorystykę
Ikony, obrazy
Dodać efekty takie jak letter-spancing, text-shadow itp

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Jak zrobić własny szablon do PHPbb3 w oparciu o prosilve

Post autor: Zyleta » 20 stycznia 2016, 14:50

Najlepiej metodą prób i błędów ;)
Poza tym, dobrze jest też znać angielski ;)

Jeśli tylko chcesz skupić się na stronie głównej, to głównie będziesz pracował w plikach (odnośnie html):
overall_header, overall_footer, index_body (ale pewnie niektóre inne także).
Jak poza stroną główną, także planujesz dopasować do swoich potrzeb wygląd profilu, tematów, postów, listę użytkowników i innych, to oczywiście będziesz grzebał w plikach odpowiadających temu. Większego problemu raczej z rozpoznaniem do czego jest dany plik, nie powinieneś mieć, gdyż jak dla mnie nazewnictwo jest raczej jasne ;)

Lecz najlepszy efekt uzyskasz, jak przeanalizujesz samodzielnie wszystkie pliki, co z nich wynika i dopasować do swoich potrzeb ;)

Odnośnie plików css, to raczej nie będziesz potrzebował wskazówek, skoro to znasz ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”