Przenoszenie kodu z nav_footer do overall_header.

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
Arght
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 18:28

Przenoszenie kodu z nav_footer do overall_header.

Post autor: Arght » 16 czerwca 2015, 22:49

Robię własne menu w pliku overall_header.

Mam taki kod:

Kod: Zaznacz cały

		<!-- EVENT overall_footer_teamlink_before -->
		<!-- IF U_TEAM --><li class="small-icon icon-team rightside" data-last-responsive="true"><a href="{U_TEAM}" role="menuitem">{L_THE_TEAM}</a></li><!-- ENDIF -->
		<!-- EVENT overall_footer_teamlink_after -->
Przeniosłem to do własnego menu:

Kod: Zaznacz cały

		<!-- IF U_TEAM --><li class="small-icon icon-team rightside" data-last-responsive="true"><a href="{U_TEAM}" role="menuitem">{L_THE_TEAM}</a></li><!-- ENDIF -->
Moje pytanie. Do czego służy ten fragment?

Kod: Zaznacz cały

		<!-- EVENT overall_footer_teamlink_before -->
		<!-- EVENT overall_footer_teamlink_after -->
Powinienem również przenieść go razem do overall_header czy zostawić te 2 linijki w nav_footer?


I jeszcze (nav_footer):

Kod: Zaznacz cały

		<!-- IF not S_IS_BOT -->
			<li class="small-icon icon-delete-cookies rightside"><a href="{U_DELETE_COOKIES}" data-ajax="true" data-refresh="true" role="menuitem">{L_DELETE_COOKIES}</a></li>
			<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="small-icon icon-members rightside" data-last-responsive="true"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}" role="menuitem">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
		<!-- ENDIF -->
Przeniosłem to do overall_header:

Kod: Zaznacz cały

			<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="small-icon icon-members rightside" data-last-responsive="true"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}" role="menuitem">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
I kolejne pytanie czy w overall powinno być tylko tak jak powyżej czy może tak?:

Kod: Zaznacz cały

		<!-- IF not S_IS_BOT -->
			<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="small-icon icon-members rightside" data-last-responsive="true"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}" role="menuitem">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
		<!-- ENDIF -->

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Przenoszenie kodu z nav_footer do overall_header.

Post autor: jaroslw » 19 czerwca 2015, 09:32

Fragmenty kodu zaczynające się od EVENT są przeznaczone dla rozszerzeń. W tym miejscu mogą "wstrzyknąć" swój kod HTML. Gdzie to umieścisz nie ma większego znaczenia, póki zachowany jest sens takiego eventu - w tym przypadku służą one do dodania kodu przed i po odnośniku do zespołu administracyjnego.

Warunek <!-- IF not S_IS_BOT --> zapewnia tutaj ukrycie odnośnika przed botami. Możesz go dodać. Warunek możesz też zapisać w krótszej formie:

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF not S_IS_BOT and S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="small-icon icon-members rightside" data-last-responsive="true"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}" role="menuitem">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Arght
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 18:28

Re: Przenoszenie kodu z nav_footer do overall_header.

Post autor: Arght » 13 lipca 2015, 18:54

Poradziłem sobie, dzięki za wskazówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”