Problem ze stylami (proFormell oraz Elegance)

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
konrad22
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2015, 08:29

Problem ze stylami (proFormell oraz Elegance)

Post autor: konrad22 » 13 maja 2015, 08:55

Witajcie, mam wersję 3.1.4 i problem z uruchomieniem jakiegokolwiek stylu dostosowanego do tej wersji.

Aktywowałem styl proFormel: https://www.phpbb.com/customise/db/style/proformell/
ale niestety po uruchomieniu, na forum wyświetla się błąd:

Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "notification_dropdown.html" (looked into: ./styles/proFormell/template, ./styles/proFormell/theme) in "overall_header.html" at line 84.' in /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:202 Stack trace: #0 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/phpbb/template/twig/loader.php(106): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('notification_dr...') #1 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(138): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('notification_dr...') #2 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(265): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('notification_dr...') #3 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(312): Twig_Environment->getTemplateClass('notification_dr...', NULL) #4 / in /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 202

Po aktywowaniu stylu Elegance: https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... elegance2/
..forum wyświetla się częściowo, ale w okolicach stopki, na każdej stronie również sypie błędem:

Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "navbar_footer.html" (looked into: ./styles/elegance/template, ./styles/elegance/theme) in "overall_footer.html" at line 6.' in /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:202 Stack trace: #0 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/phpbb/template/twig/loader.php(106): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('navbar_footer.h...') #1 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(138): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('navbar_footer.h...') #2 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(265): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('navbar_footer.h...') #3 /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(312): Twig_Environment->getTemplateClass('navbar_footer.h...', NULL) #4 /home/mojserwe in /home/mojserwe/domains/poszukiwanie-skarbow.pl/public_html/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 202

Nie wiecie co może być przyczyną?

konrad22
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2015, 08:29

Re: Problem ze stylami (proFormell oraz Elegance)

Post autor: konrad22 » 13 maja 2015, 09:16

Dodam jeszcze, że styl prosilver jest aktywny, a cache forum zostało wyczyszczone. Niestety nic to nie dało.

konrad22
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2015, 08:29

Re: Problem ze stylami (proFormell oraz Elegance)

Post autor: konrad22 » 13 maja 2015, 09:46

Już się wyjaśniło. W ustawieniach nowego stylu zmieniłem pole "Dziedziczy" z prosilver na proFormell i dlatego nie chciał działać. Zmieniłem z powrotem na prosilver, kliknąłem wyczyść cache i proFormell działa jak trzeba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”