Prosilver a'la Subsilver

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
drooid
Posty: 23
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 15:06
Kontakt:

Prosilver a'la Subsilver

Post autor: drooid » 21 lutego 2015, 14:45

Czy styl Prosilver może być identyczny z Subsilverem (oczywiście wizualnie)?
Nie interesował mnie nigdy, kilka lat nawet nie miałem go zainstalowanego w starej wersji forum. Jednak teraz sytuacja jest taka, że mainstream developerski olał Subsilvera i zostawił mnie z ręką w nocniku. Każda nowa modyfikacja jest dla mnie właściwie bezużyteczna, wymaga ręcznych ingerencji w styl i przeróbek. Nawet nie wiem jak zadziałają późniejsze aktualizacje wersji phpbb.
Dlatego, chciałbym przestylować Prosilvera, żeby był prosilverem (jeśli idzie o strukturę templatek) o wyglądzie identycznym z Subsilverowym.
Może ktoś trafił na gotowy taki styl?

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Prosilver a'la Subsilver

Post autor: travel » 21 lutego 2015, 14:53

drooid pisze:Czy styl Prosilver może być identyczny z Subsilverem (oczywiście wizualnie)?
Nie ma takiego.
drooid pisze:Każda nowa modyfikacja jest dla mnie właściwie bezużyteczna, wymaga ręcznych ingerencji w styl i przeróbek.
drooid pisze:chciałbym przestylować Prosilvera, żeby był prosilverem (jeśli idzie o strukturę templatek) o wyglądzie identycznym z Subsilverowym.
Subsilver i style oparte na nim były dobre, chwaliłem je sobie.
Niestety, trzeba iść z duchem czasu. ;)

drooid
Posty: 23
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 15:06
Kontakt:

Re: Prosilver a'la Subsilver

Post autor: drooid » 21 lutego 2015, 22:10

Problem w tym, że ja mogę pójść z jakimkolwiek duchem i zainstalować dowolny styl.
Obawiam się jednak, że moi użytkownicy z duchem nie pójdą albo pójdą niechętnie. Ale chyba nie na tym sztuka ma polegać, żeby zniechęcać do własnego forum zmianami, do których nikt nie jest przyzwyczajony.
Suma summarum, wychodzi na to, że musiałbym przerabiać prosilvera na styl subsilveropodobny. Ale co potem z modyfikacajmi? Czy rozszerzenia zaakceptują taki przerobiony styl?

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Prosilver a'la Subsilver

Post autor: Bielu » 21 lutego 2015, 23:35

Dawniej był dla phpbb 3.0 był subsilver 3 ale projekt chyba upadł :)
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

drooid
Posty: 23
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 15:06
Kontakt:

Re: Prosilver a'la Subsilver

Post autor: drooid » 23 lutego 2015, 10:29

No ale jak jest w końcu ze stylami opartymi na Prosilverze? Czy fakt, że są oparte na css powoduje, że nie trzeba ręcznie modyfikować html'a rozszerzeń i templatki html'owe pasują do każdego stylu opartego na Prosilver?
Jeśli tak, to przerobienie Prosilvera na wygląd Subsilvera nie powinno być szczególnie trudne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”