Cytowanie - avatar, nick w kolorze, oraz data z odnośnikiem

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Cytowanie - avatar, nick w kolorze, oraz data z odnośnikiem

Post autor: Zyleta » 25 grudnia 2014, 19:34

Witam, nie bardzo się orientuję w tym temacie, ale chciałbym "odpicować" nico wygląd cytatów. Domyślam się, że zmiany odnośnie wyglądu, będą w pliku content.css, kolory w colours.css, jednak to o co pytam w bbcode.html oraz w jakimś pliku (jakichś plikach?) *.php, jednak nie wiem gdzie i co ważniejsze.. jak.

Po kolei jednak. Po pierwsze, chciałbym, aby w cytacie zawarty był avatar cytowanego (tu jestem pewny, że potrzebne są drobne - bądź większe? - zmiany w pliku *.php, a że php jest dla mnie niezbyt zrozumiałe, szukałem chwilę jakiś "gotowców", albo czegoś, co mnie naprowadzi na trop, w postaci modyfikacji dla jakiś innych silników (np. jakieś phpbb2), jednak nie natknąłem się na nic podobnego i nie mam nawet punktu zaczepienia

Po drugie, chciałbym, aby nick osoby cytowanej (np. Zyleta napisał:), był w kolorze rangi (tj. jak jestem adminem i mam na stronie ustawiony kolor zielony dla admina, to nick podczas cytatu nabrałby koloru zielonego) - odnośnik do profilu zrobiłem, brakuje tylko koloru rangi :/

I trzecie, chciałbym aby widniała data, kiedy to został napisany cytowany post, jednocześnie data ta byłaby odnośnikiem do postu.

Wyglądałoby to w ten sposób:
Obrazek
25.12.2014 19:35 Zyleta napisał:
treść wiadomości
Oczywiście co do daty, to niekoniecznie godzina, starczyłoby, aby był dzień, miesiąc i rok, jednak poglądowo o coś w tym stylu mi chodzi ;)

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Cytowanie - avatar, nick w kolorze, oraz data z odnośnik

Post autor: Zyleta » 30 grudnia 2014, 11:56

Pozwolę sobie odświeżyć, z nieco innym zapytaniem, a raczej pewnym obejściem jednej ze zmian, jakie bym chciał "wsadzić".

Zauważyłem, że avatar użytkownika można odczytać wpisując adreshttp://www.phpbb.pl/forum/download/file.php?avatar=15946.png, gdzie 15946, jest to ID użytkownika, jednak w przeciwieństwie do linku do profilu, nie ma możliwości (albo nie wiem jak) użycia przy tym nazwy użytkownika. No i druga niedogodność - rozszerzenie może być jedno :/ (chyba że też da się to jakoś zrobić zależne od stanu faktycznego, ale to chyba byłoby więcej roboty niż normalne załadowanie avataru jakoś za pomocą kodów php ;> )

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Cytowanie - avatar, nick w kolorze, oraz data z odnośnik

Post autor: Bielu » 31 grudnia 2014, 19:58

a nie prościej pobrać z Mysql link do avatara?:)
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Cytowanie - avatar, nick w kolorze, oraz data z odnośnik

Post autor: Zyleta » 01 stycznia 2015, 03:00

Nie znam się za bardzo na mysql (w sumie to w ogóle), także nie wiem czy prościej czy trudniej :P
Ale, poszperałem mniej więcej jak to to się robi, skorzystałem z tej strony
http://software.com.pl/mysql-i-php-pobi ... eli-mysql/

I na jej podstawie (oraz tam jeszcze innej, gdzie tam znalazłem jak pobrać dane z konkretnej kolumny), takie coś powstało:

Kod: Zaznacz cały

<?PHP

$sql_host = ‚nazwa_hosta’;
$sql_user = ‚nazwa_uzytkownika’;
$sql_user = ‚haslo’;
$sql_baza = ‚nazwa_bazy_danych’;

if (mysql_connect($sql_host, $sql_user, $sql_password) and mysql_select_db($sql_baza)) {
$zapytanie = mysql_query(„SELECT user_id, user_avatar FROM bb31users”);
if ($zapytanie) {

} else {
echo „Nie można wykonać zapytania!”;
}
mysql_close();
}

?>
Jest to póki co jedynie (albo aż), pobranie danych o wszystkich użytkownikach i ich avatarach. Jeszcze trzeba by było (tak mi się wydaje), wyselekcjonować z pobranych danych zgodność ID użytkownika i wyświetlić tylko avatar tego zgodnego (albo jeszcze lepiej, by nie przeciążać serwera zapytaniem, pierw wybrać tylko zgodnego użytkownika, a potem pobrać i wyświetlić jego avatar)... Tylko nie mam pojęcia już, jak to wykonać...

Teraz jeszcze przejrzałem plik posting.php i jest tam wzmianka o 'quote_username' (który później jest zamieniany na zmienną {USERNAME} a więc tę używaną przy cytatach), czyli właśnie tej nazwie użytkownika cytowanego.. można jakoś to ze sobą połączyć? Albo.. sam nie wiem.. dać jakiś warunek, aby pobrało tylko avatar od tego "quote_username"?

Chyba, że chodziło o co innego, niż to co teraz kombinuję ;?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Cytowanie - avatar, nick w kolorze, oraz data z odnośnik

Post autor: Zyleta » 07 stycznia 2015, 14:29

Pozwolę sobie odświeżyć, założyłem podobny temat na phpbb.com, także jakby mi tam udzielono odpowiedzi, to się z nią podzielę tu, póki co jednak nie było wielkiego zainteresowania, ale może się coś zmieni

______________________________________________

Wolfsblvt z phpbb.com napisał, że zamierza zrobić rozszerzenie pod to, także ten.. nie trzeba już tego robić (chyba że ktoś ma chęci :D nie bronię :D)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”